باشگاه کراس فیت در شیراز

باشگاه کراس فیت در شیراز(معرفی 6باشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

امروزه ورزش بدنسازی جزو ورزش های محبوب در میان مردم و به خصوص جوانان به حساب می آید که روز به روز به طرافداران این ورزش اضافه می شود.

گرگ گلسمن (در سال 2000) بنیان گذار یکی از سبک های نوین بدنسازی به اسم کراس فیت است که یک رژیم و برنامه برای تناسب اندام می باشد.

در واقع کراس فیت نوع خاصی از تمرینات جسمانی و مسابقات تناسب اندام است که ترکیبی از رشته های زیر است:

  • وزنه‌برداری
  • پلایومتریک
  • پاورلیفیتینگ
  • ژیمناستیک
  • تمرینات کالیستنیک
  • دیگر تمرین ها

همچنین پارالل، پارالل خلبانی، اسکات، پرس سینه و مانکی جزو ایستگاه های مختلف کراس فیت به حساب می آیند که در آن این تمرینات بسیار اهمیت دارند.

جالب است بدانید که حرکات پایه کراس فیت نیز عبارتند از: برپی، حرکت تک ضرب، حرکت دو ضرب، ددلیفت، تراستر، پرتاب توپ، حرکت شنا، بالا رفتن از طناب، پرش ارتفاع در جا و اسکات.

اگر علاقه مند به انجام کراس فیت هستید، لازم است به این نکته توجه داشته باشید که مهمترین قسمت این ورزش در ابتدا مربی و تجهیزات باشگاه مد نظرتان است تا بتوانید در حد بسیار خوب آن را زیر نظر مربی انجام دهید.

پس به دنبال یک مربی خوب کراس فیت باشید که در باشگاه مجهز فعالیت داشته باشد و برنامه تمرینی و غذایی بسیار خوبی به شما ارائه دهد.

کراس فیت در ایران با نگارش اولین کتاب کراس فیت در تاریخ 1395 و بلافاصله 1396 با نام کراس فیت و برنامه های تمرینی شناخته شد. نویسنده این کتاب یعنی سجاد عارفی نیا در مدت کوتاهی این رشته را با فروش بیش از 5 هزار جلد در سراسر کشور معرفی نمود و پس از این آشنایی فدراسیون همگانی بر آن شد تا برای کراس فیت ساختار آموزشی تعیین شود لذا سجاد عارفی نیا به عنوان اولین رئیس کمیته آموزش کراس فیت ایران منصوب شد تا ساختار علمی و استاندارد کراس فیت را برای اولین بار در ایران پایه ریزی نماید. پس از آن کراس فیت با استقبال مواجه شد و اولین سمینار آموزشی کراس فیت در اردیبهشت 96 در شهر شیراز با حضور بیش از 300 علاقمند با تدریس سجاد عارفی نیا برگزار شد تا شناخت درست و علمی از کراس فیت حاصل شود. (منبع: ویکی پدیا)

در همه شهرهای ایران باشگاه های بدنسازی زیادی فعالیت دارند که در همین باشگاه ها کراس فیت نیز انجام می شود. اما بسیاری از باشگاه ها فقط به صورت تخصصی کراس فیت دارند.

شهر شیراز جزو شهرهایی است که در زمینه بدنسازی توجه ویژه ای به کراس فیت داشته و به همین دلیل در این شهر شاهد باشگاه های کراس فیت متعددی هستیم.

پس اگر به دنبال باشگاه کراس فیت در شیراز هستید، می توانید از لیستی که در ادامه توسط وبسایت کارشد تهیه شده است، استفاده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهریه باشگاه، نوع تمرین، اطلاع از مربیان کراس فیت، تعداد جلسات در هفته و ... با آنها در ارتباط باشید.

آیا تجربه بدنسازی کراس فیت را دارید؟ کدام باشگاه را به دیگر علاقه مندان کراس فیت پیشنهاد می کنید؟ شما می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. کراس فیت (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار عدالت
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...