گفتار درمانی در منزل شیراز

گفتار درمانی در منزل شیراز(معرفی 4مرکز)

مشاهده مراکز معرفی شده

گفتار درمانی جزو رشته های علوم توانبخشی می باشد که بایستی توسط گفتاردرمانگر انجام شود به حل مشکلات گفتار و زبان می پردازد.

امروزه در همه شهرهای کشورمان مراکز و کلینیک های گفتاردرمانی زیادی را می بینیم که می توان برای درمان این مشکلات به آنها مراجعه کرد، اما شاید بسیاری از بیماران شرایط ویژه و خاصی داشته باشند و نتوانند به صورت حضوری به آنها مراجعه کنند.

جای هیچ نگرانی نیست، زیرا گفتاردرمانی در منزل نیز برای اینگونه افراد قابل انجام است و مراکز بسیاری در این حوزه فعالیت دارند.

در صورتی که نیاز به گفتاردرمانی در منزل داشته باشید، کافیست با یک مرکز یا گفتاردرمانگر خوب در ارتباط باشید تا به منزل شما مراجعه کنند و خدمات درمانی را در منزل دریافت نمایید.

علاوه بر مراکز گفتاردرمانی، امروزه شرکت های مختلفی در زمینه های درمانی فعالیت دارند که شما می توانید برای دریافت خدمات گفتاردرمانی در منزل با آنها نیز در ارتباط باشید. عموما این شرکت ها، شرکت های خدمات درمانی و پرستاری می باشند.

مشکلات گفتاردرمانی بیشتر مربوط به کودکان می شود که شاید گفتاردرمانی در منزل ایده بسیار بهتری برای کودک باشد، زیرا کودکان معمولا از محیط های درمانی ترس و اضطراب خاصی دارند.

اگر احساس کردید کودک شما علائم و مشکلاتی چون عدم برقراری ارتباط کلامی یا غیر کلامی، عدم متوجه شدن صحبت های کودک، حرف زدن کودک با تکرار کلمات، لکنت زبان، طولانی شدن و مکث، با چالش روبرو شدن کودک هنگام بیان افکار خود، دارا بودن مشکل در هنگام ارتباط برقرار کردن با دیگران، دیر حرف زدن یا با تاخیر صحبت کردن و ... دارد، بایستی حتما کودک خود را به گفتاردرمانی ببرید و چه بهتر که این درمان در منزل انجام شود تا کودک آرامش خاطر بیشتری داشته باشد.

گفتاردرمانی یا آسیب‌شناسی گفتار و زبان رشته‌ای از علوم توانبخشی است که توسط یک متخصص بالینی بنام گفتار درمانگر یا آسیب‌شناس گفتار و زبان (SLP) به بررسی، تشخیص و درمان اختلالات ارتباطی، اختلالات درکی، اختلالات صوت و مشکلات بلع می‌پردازد. گفتار درمانگران به درمان کودکانی می‌پردازند که در درک و بیان زبان مادری یا استفاده صحیح از گفتار دچار مشکل هستند و نیز بزرگسالانی که به دلیلی، توانایی گفتاری خود را از دست داده‌اند. این متخصصین در طول دوران تحصیل با آناتومی و فیزیولوژی اندام گفتار و نیز مباحث زبانشناسی و روانشناسی آشنا می‌شوند. به همین جهت گفتار درمانی یک رشته بین رشته‌ای به حساب می‌آید. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال بسیاری از مردم به دلیل اینکه شرایط ویژه ای دارند، نیاز است خدمات درمانی همچون گفتاردرمانی را در منزل خود انجام دهند که مراکز و گفتاردرمانگران زیادی در این زمینه فعالیت می کنند.

شما عزیزان همشهری نیز اگر به دنبال گفتار درمانی در منزل در شیراز هستید، می توانید از لیستی که در ادامه توسط وبسایت کارشد تهیه شده است، استفاده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در ارتباط باشید.

آیا تا به حال از خدمات گفتار درمانی در منزل استفاده کرده اید؟ نظر شما در این رابطه چیست؟ شما می توانید نظرات و تجربیات خودتان را در قسمت نظردهی با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. گفتاردرمانی (ویکی پدیا)
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
قدوسی شرقی
اطلاعات بیشتر...