کمپ ترک اعتیاد زنان در شیراز

کمپ ترک اعتیاد زنان شیراز

کمپ های ترک اعتیاد بصورت زنانه یا مردانه و یا هر دو فعالیت می کنند و خدمات را بصورت جداگانه به معتادان خانم و آقا ارائه می کنند.

امروزه آمار معتادان بسیار افزایش پیدا کرده است و حتی شواهد حاکی از آن است که روز به روز بر تعداد زنان وابسته به مواد مخدر نیز بیشتر و بیشتر می شود.

به هرحال بدلیل وجود شرایط موجود در کشور ما، اعتیاد بانوان و ترک آن بسیار متفاوت تر از ترک اعتیاد آقایان بوده و وجود مراکز و کمپ های ترک اعتیاد زنان برای آنها واجب و حیاتی تر می باشد.

روند ترک اعتیاد بسیار سخت و نیاز به اراده قوی ای دارد؛ در صورتی که می خواهید اعتیاد به موارد مخدر را ترک کنید حتما با پزشک متخصص ترک اعتیاد در این کمپ ها مشورت کنید.

در شهر شیراز نیز علاوه بر کمپ های ترک اعتیاد مردان، کمپ های ترک اعتیاد زنان نیز تاسیس شده و آماده خدمت رسانی به زنان نیازمند کمک برای ترک اعتیاد می باشند.

مطمئنا با مراجعه به کمپ ترک اعتیاد زنان در شیراز راحت تر و با برنامه ریزی دقیق تری که در اختیار شما می گذارند، می توانید اعتیاد به موارد مخدر را کنار گذاشته و به آغوش خانواده و جامعه بازگردید.

جالب است بدانید که:

برنامه های دوازده قدم مجموعه ای از اصول هستند که اقدام های لازم برای بهبودی از اعتیاد به مواد مخدر، اجبار به مصرف و اعتیادهای رفتاری را در اختیار ما قرار می دهد. برنامهٔ ۱۲ قدم معالجهٔ پزشکی نیست بلکه بهبودی از این طریق بر اساس تجربیات افرادی است که مبتلا به بیماری اعتیاد بوده و موفق به یافتن راه حلی در جهت بهبودی شده اند. (منبع: ویکی پدیا)

انجمن روان پزشکان آمریکا کارکرد ۱۲ قدم را چنین خلاصه کرده است:

  • اقرار به اینکه یک معتاد توانایی کنترل اعتیاد و اجبار به مصرف خود را ندارد.
  • باور اینکه تنها یک نیروی برتر می تواند توانایی لازم را برای آنها فراهم کند.
  • مرور خطاهای گذشته به کمک یک راهنما یا یک عضو با تجربه
  • جبران خسارت اشتباهات گذشته
  • یادگیری روش زندگی جدید با استفاده از الگوهای رفتاری جدید
  • کمک به معتادان در حال عذاب دیگر که از همان اعتیاد و اجبار به مصرف رنج می کشند.

به هر حال بانوانی که به مواد مخدر آلوده شده اند و می خواهند برای ترک آن اقدام کنند، بایستی به دنبال کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد باشند که بیماران معتاد زن را پذیرش می نمایند.

قطعا محیطی که برای ترک اعتیاد بانوان در نظر گرفته می شود با محیط کمپ های آقایان متفاوت تر خواهد بود و علاوه بر آن وجود پرسنل و دکتر زن نیز آرامش خاطر بیشتری به بانوان وابسته به مواد مخدر می دهد که راحت تر مراحل ترک اعتیاد را طی کنند.

به هر حال وبسایت کارشد لیستی از مراکز و کمپ های ترک اعتیاد را تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمپ ترک اعتیاد زنان می توانید با آنها در تماس باشید.

شما عزیزان می توانید با استفاده از قسمت جستجو که در بالای این لیست قرار دارد، کمپ های ترک اعتیاد را بر اساس اسم یا محله و خیابان مورد نظر جستجو نمایید.

همچنین شما عزیزان در صورتی که تجربه استفاده از خدماتکمپ های ترک اعتیاد بانوان را دارید، می توانید در این لیست با مراجعه به صفحه آن مرکز یا کمپ ترک اعتیاد زنان، در بخش نظرات تجربیات خود را با دیگر کاربران عزیز کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. ترک اعتیاد (ویکی پدیا)
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...
بلوار باهنر
اطلاعات بیشتر...