کمپ ترک اعتیاد بانوان در شیراز

کمپ ترک اعتیاد زنان در شیراز(معرفی 2مرکز اختصاصی)

مشاهده مراکز معرفی شده

کمپ های ترک اعتیاد بصورت زنانه یا مردانه و یا هر دو فعالیت می کنند و خدمات را بصورت جداگانه به معتادان خانم و آقا ارائه می کنند.

امروزه آمار معتادان بسیار افزایش پیدا کرده است و حتی شواهد حاکی از آن است که روز به روز بر تعداد زنان وابسته به مواد مخدر نیز بیشتر و بیشتر می شود.

به هرحال بدلیل وجود شرایط موجود در کشور ما، اعتیاد بانوان و ترک آن بسیار متفاوت تر از ترک اعتیاد آقایان بوده و وجود مراکز و کمپ های ترک اعتیاد زنان برای آنها واجب و حیاتی تر می باشد.

روند ترک اعتیاد بسیار سخت و نیاز به اراده قوی ای دارد؛ در صورتی که می خواهید اعتیاد به موارد مخدر را ترک کنید حتما با پزشک متخصص ترک اعتیاد در این کمپ ها مشورت کنید.

در شهر شیراز نیز علاوه بر کمپ های ترک اعتیاد مردان، کمپ های ترک اعتیاد زنان نیز تاسیس شده و آماده خدمت رسانی به زنان نیازمند کمک برای ترک اعتیاد می باشند.

مطمئنا با مراجعه به کمپ ترک اعتیاد زنان در شیراز راحت تر و با برنامه ریزی دقیق تری که در اختیار شما می گذارند، می توانید اعتیاد به موارد مخدر را کنار گذاشته و به آغوش خانواده و جامعه بازگردید.

جالب است بدانید که:

برنامه های دوازده قدم مجموعه ای از اصول هستند که اقدام های لازم برای بهبودی از اعتیاد به مواد مخدر، اجبار به مصرف و اعتیادهای رفتاری را در اختیار ما قرار می دهد. برنامهٔ ۱۲ قدم معالجهٔ پزشکی نیست بلکه بهبودی از این طریق بر اساس تجربیات افرادی است که مبتلا به بیماری اعتیاد بوده و موفق به یافتن راه حلی در جهت بهبودی شده اند. (منبع: ویکی پدیا)

انجمن روان پزشکان آمریکا کارکرد ۱۲ قدم را چنین خلاصه کرده است:

  • اقرار به اینکه یک معتاد توانایی کنترل اعتیاد و اجبار به مصرف خود را ندارد.
  • باور اینکه تنها یک نیروی برتر می تواند توانایی لازم را برای آنها فراهم کند.
  • مرور خطاهای گذشته به کمک یک راهنما یا یک عضو با تجربه
  • جبران خسارت اشتباهات گذشته
  • یادگیری روش زندگی جدید با استفاده از الگوهای رفتاری جدید
  • کمک به معتادان در حال عذاب دیگر که از همان اعتیاد و اجبار به مصرف رنج می کشند.

به هر حال بانوانی که به مواد مخدر آلوده شده اند و می خواهند برای ترک آن اقدام کنند، بایستی به دنبال کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد باشند که بیماران معتاد زن را پذیرش می نمایند.

قطعا محیطی که برای ترک اعتیاد بانوان در نظر گرفته می شود با محیط کمپ های آقایان متفاوت تر خواهد بود و علاوه بر آن وجود پرسنل و دکتر زن نیز آرامش خاطر بیشتری به بانوان وابسته به مواد مخدر می دهد که راحت تر مراحل ترک اعتیاد را طی کنند.

به هر حال وبسایت کارشد لیستی از مراکز و کمپ های ترک اعتیاد را تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمپ ترک اعتیاد زنان می توانید با آنها در تماس باشید.

برای مشاهده همه کمپ های ترک اعتیاد در شیراز روی دکمه (مشاهده همه کمپ های ترک اعتیاد شیراز) کلیک کنید.

در صورتی که با کمپ های ترک اعتیاد بانوان آشنا هستید یا اطلاعاتی در مورد آنها دارید، در بخش نظرات برای ما بنویسید.

منبع:

  1. ترک اعتیاد (ویکی پدیا)
بلوار دکتر حسابی
اطلاعات بیشتر...
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...

سوالات پرتکرار کاربران در مورد کمپ ترک اعتیاد بانوان در شیراز

1

هزینه کمپ ترک اعتیاد بانوان چقدر است؟

هزینه کمپ ترک اعتیاد بانوان بستگی به نوع کمپ خواهد داشت. بعضی از کمپ ها رایگان بوده، بعضی از کمپ ها با توجه به مصوبات سازمان بهزیستی فعالیت می کنند و بعضی از کمپ ها نیز به صورت خصوصی فعالیت خواهند داشت و هزینه های مجزا برای هر خدمتی که ارائه می دهند دریافت خواهند کرد.

2

انواع کمپ ترک اعتیاد بانوان از لحاظ حمایتی کدامند؟

  • کمپ ترک اعتیاد رایگان
  • کمپ ترک اعتیاد خصوصی
  • کمپ ترک اعتیاد VIP
3

دوره ترک اعتیاد در کمپ بانوان چقدر است؟

دوره ترک اعتیاد در کمپ بانوان بستگی به وضعیت معتادین خواهد داشت و این دوره برای همه یکسان نخواهد بود.