کمپ ترک اعتیاد رایگان در شیراز

کمپ ترک اعتیاد رایگان شیراز

افراد بسیاری که وابسته به مواد مخدر شده اند و به نوعی کل زندگی شان نابود شده است، شاید پولی برای پرداخت هزینه های کمپ ترک اعتیاد نداشته باشند، پس بایستی به آنها کمک شود تا در یک مرکز ترک اعتیاد رایگان روند بهبودی را پشت سر بگذارند.

کمپ های ترک اعتیاد اغلب بصورت خصوصی می باشند، ولی کمپ های ترک اعتیاد دولتی و سازمان بهزیستی خدمات مشاوره و ترک اعتیاد را بصورت رایگان یا با هزینه کم و مناسب ارائه می دهند.

هرچند کمپ های ترک اعتیاد رایگان هزینه ای از شما دریافت نمی کنند، ولی باید به این موضوع توجه داشته باشید که از امکانات هر کمپ ترک اعتیاد که به گوشتان خورد، استفاده نکنید.

قطعا بایستی برای انتخاب کمپ ترک اعتیاد رایگان نیز حساسیت هایی به خرج دهید و با دقت بیشتری کمپ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

بدین منظور می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید و یا با استفاده از جستجوهای اینترنتی، کمپ های ترک اعتیاد رایگان که کاربران به شما معرفی می کنند را انتخاب کرده و به آنها مراجعه کنید.

معمولا این کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد بابت دوره درمانی و رهایی فرد از وابستگی به موارد مخدر، هیچگونه هزینه ای دریافت نمی کنند. هزینه اینگونه کمپ ها را یا دولت متقبل می شود و یا افراد خَیّر تقبل خواهند کرد.

به هر حال کمپ های ترک اعتیاد به موارد زیر تقسیم بندی می شوند:

  1. کمپ ترک اعتیاد رایگان اجباری
  2. کمپ ترک اعتیاد رایگان اختیاری
  3. انجمن ها و کنگره ها
  4. کمپ ترک اعتیاد کاملا رایگان
  5. کمپ ترک اعتیاد با برخی خدمات رایگان

مددجویان بعد از گذراندن دوره ترک اعتیاد و مرحله سم زدایی، وقتی از اتاق قرنطینه خارج می شوند هم زمان با شرکت در دوره ها و جلسات ترک اعتیاد با نظارت مددکاران در کارگاه های مهارت آموزی مشغول به کار می شوند. اشتغال و کسب درآمد مهم ترین دغدغه افرادی است که اعتیاد را کنار گذاشته اند و می خواهند به زندگی عادی برگردند. بدین منظور معمولاً در کمپ های ترک اعتیاد مرکز مهارت آموزی هم ایجاد می شود. در پی پاک ماندن فرد ترک اعتیاد کرده، گاه مددکاران برای آگاهی دادن به خانواده های آنها با خانواده ها تماس می گیرند تا اعتماد آنها را به تحول جدید جلب کنند. (منبع: ویکی پدیا)

هر کدام از این کمپ ها شرایط خاص خود را دارا می باشند که بایستی برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در تماس باشید و یا به صورت حضوری به آنها مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کمپ ترک اعتیاد رایگان در شیراز می توانید به سازمان بهزیستی مراجعه کنید.

شیراز، چهارره هوابرد، خیابان سرباز، نبش خیابان شهید اعتمادی - شماره های تماس: 07138381701 - 07138381702

وبسایت: اداره کل بهزیستی استات فارس

وبسایت کارشد لیستی از مراکز ترک اعتیاد را تهیه کرده است که با استفاده از فیلتر نمایش "پربازدید دیروز" که در بالای لیست مراکز ترک اعتیاد قرار دارد، می توانید آنها را بر اساس تعداد بازدید های که در دیروز داشته اند مشاهده کنید.

با استفاده از فیلتر نمایش "بروز شده ها" که در بالای لیست مراکز ترک اعتیاد قرار دارد، می توانید مراکزی که به تازگی تاسیس، بروزرسانی یا در وبسایت کارشد ثبت شده اند را مشاهده کنید.

منبع:

  1. ترک اعتیاد (ویکی پدیا)
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
بلوار میرزای شیرازی
اطلاعات بیشتر...