کمپ ترک اعتیاد رایگان در شیراز

کمپ ترک اعتیاد رایگان شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

افراد بسیاری که وابسته به مواد مخدر شده اند و به نوعی کل زندگی شان نابود شده است، شاید پولی برای پرداخت هزینه های کمپ ترک اعتیاد نداشته باشند، پس بایستی به آنها کمک شود تا در یک مرکز ترک اعتیاد رایگان روند بهبودی را پشت سر بگذارند.

کمپ های ترک اعتیاد اغلب بصورت خصوصی می باشند، ولی کمپ های ترک اعتیاد دولتی و سازمان بهزیستی خدمات مشاوره و ترک اعتیاد را بصورت رایگان یا با هزینه کم و مناسب ارائه می دهند.

هرچند کمپ های ترک اعتیاد رایگان هزینه ای از شما دریافت نمی کنند، ولی باید به این موضوع توجه داشته باشید که از امکانات هر کمپ ترک اعتیاد که به گوشتان خورد، استفاده نکنید.

قطعا بایستی برای انتخاب کمپ ترک اعتیاد رایگان نیز حساسیت هایی به خرج دهید و با دقت بیشتری کمپ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

بدین منظور می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید و یا با استفاده از جستجوهای اینترنتی، کمپ های ترک اعتیاد رایگان که کاربران به شما معرفی می کنند را انتخاب کرده و به آنها مراجعه کنید.

معمولا این کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد بابت دوره درمانی و رهایی فرد از وابستگی به موارد مخدر، هیچگونه هزینه ای دریافت نمی کنند. هزینه اینگونه کمپ ها را یا دولت متقبل می شود و یا افراد خَیّر تقبل خواهند کرد.

به هر حال کمپ های ترک اعتیاد به موارد زیر تقسیم بندی می شوند:

  1. کمپ ترک اعتیاد رایگان اجباری
  2. کمپ ترک اعتیاد رایگان اختیاری
  3. انجمن ها و کنگره ها
  4. کمپ ترک اعتیاد کاملا رایگان
  5. کمپ ترک اعتیاد با برخی خدمات رایگان

مددجویان بعد از گذراندن دوره ترک اعتیاد و مرحله سم زدایی، وقتی از اتاق قرنطینه خارج می شوند هم زمان با شرکت در دوره ها و جلسات ترک اعتیاد با نظارت مددکاران در کارگاه های مهارت آموزی مشغول به کار می شوند. اشتغال و کسب درآمد مهم ترین دغدغه افرادی است که اعتیاد را کنار گذاشته اند و می خواهند به زندگی عادی برگردند. بدین منظور معمولاً در کمپ های ترک اعتیاد مرکز مهارت آموزی هم ایجاد می شود. در پی پاک ماندن فرد ترک اعتیاد کرده، گاه مددکاران برای آگاهی دادن به خانواده های آنها با خانواده ها تماس می گیرند تا اعتماد آنها را به تحول جدید جلب کنند. (منبع: ویکی پدیا)

هر کدام از این کمپ ها شرایط خاص خود را دارا می باشند که بایستی برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در تماس باشید و یا به صورت حضوری به آنها مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کمپ ترک اعتیاد رایگان در شیراز می توانید به وبسایت سازمان بهزیستی مراجعه کنید.

وبسایت: اداره کل بهزیستی استات فارس

وبسایت کارشد لیستی از مراکز ترک اعتیاد را تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و رایگان بودن کمپ های ترک اعتیاد، می توانید با آنها در تماس باشید و اطلاعات بیشتری بدست آورید.

منبع:

  1. ترک اعتیاد (ویکی پدیا)

سوالات پرتکرار کاربران در مورد کمپ ترک اعتیاد رایگان در شیراز

1

چند کمپ ترک اعتیاد رایگان در شیراز فعالیت دارند؟

فقط کمپ بهزیستی این شهر جزو کمپ ترک اعتیاد رایگان به شمار می آید. اگر کمپ های رایگان دیگری در شهر شیراز افتتاح شد، در این مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

2

آدرس سازمان بهزیستی شیراز کجاست؟

آدرس سازمان بهزیستی شهر شیراز، چهارره هوابرد، خیابان سرباز، نبش خیابان شهید اعتمادی می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 07138381701 - 07138381702 نیز تماس بگیرید.

3

خدمات کمپ رایگان به مانند کمپ های دیگر است؟

بله اکثر کمپ ها (رایگان، اجباری، اختیاری و ...) خدمات یکسانی را به بیماران خود ارائه می دهند، اما شاید کیفیت خدمات در هر نوع کمپ با یکدیگر متفاوت باشد.