کلوچه مسقطی در شیراز

کلوچه مسقطی در شیراز(معرفی 5 قنادی)

مشاهده مراکز معرفی شده

در ایران هر یک از شهرهای بزرگ و تاریخی آن سوغاتی هایی خوشمزه و پرطرفدار دارند. کلوچه مسقطی شیراز یکی از پرطرفدارترین سوغاتی های این شهر می باشد که تمامی کسانی که به این شهر سفر می کنند، یکی از سوغاتی های که با خود می برند این شیرینی می باشد.

کلوچه و مسقطی دو شیرینی جدا و متفاوت می باشند و پخت آنها کاملا با یکدیگر تفاوت دارد، اما جالب است بدانید که این دو شیرینی باید با همدیگر خورده شود و به همین دلیل است که بسیار متفاوت و خاص است.

همانطور که گفتیم، کلوچه و مسقطی هر پخت متفاوتی دارند و ترکیبات آنها نیز با یکدیگر متفاوت است که این ترکیبات عبارتند از:

  • کلوچه: آرد، تخم مرغ، شکر و چند افزودنی دیگر
  • مسقطی: آب، شکر، نشاسته و گلاب

کلوچه مسقطی به قدری با یکدیگر ترکیب خوشمزه ای دارند که شاید بتوان به جرات گفت، اکثر مسافرانی که به این شهر سفر می کنند، این شیرینی محبوب را به عنوان سوغات به شهر خود می برند.

کلوچه مسقطی را می توان در همه مراسم ها به عنوان یک شیرینی بسیار خوشمزه برای پذیرایی از مهمانان استفاده کرد و تقریبا اکثر شیرینی فروشی ها و قنادی های شهر شیراز، این شیرینی را در ویترین مغازه خود دارند.

اگر به دنبال بهترین کلوچه مسقطی شیراز می گردید، نیاز نیست وقت خود را برای جستجو بهترین قنادی هدر کنید، زیرا همه شیرینی فروشی های این شهر، بهترین کلوچه مسقطی را به شما ارائه خواهند داد.

فقط نکته ای که می توان در مورد بهترین کلوچه مسقطی بیان کرد، این است که در هنگام خرید به تازگی و نرم بودن آن توجه کنید.

حیدرعظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم‌ترین خواص حلوای مسقطی گفت: مقادیر بالای پروتئین در این حلوا موجب تقویت عمومی، افزایش سطح انرژی و عضلانی شدن بدن شده،‌ از این رو  برای افرادی که فعالیت‌های فیزیکی سخت انجام می‌دهند از جمله کارگران و ورزشکاران و به‌خصوص بدن‌سازان بسیار مفید خواهد بود. وی افزود: مصرف حلوای مسقطی موجب بهبود عملکرد سیستم عصبی و تقویت حافظه شده و از آلزایمر پیشگیری می‌کند. این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: این حلوا به علت داشتن کلسیم، منیزیم، فسفر و سلنیوم تاثیری چشمگیر در تقویت و استحکام استخوان و دندان دارد و از پوکی استخوان و آرتروز پیشگیری می‌کند؛ از این رو برای سالمندان بسیار مفید است. (منبع: ویکی پدیا)

شاید برای شما مهم باشد که قیمت کلوچه مسقطی شیراز چقدر است؟

قیمت کلوچه مسقطی به صورت کیلویی محاسبه می شود و بستگی به قیمت مواد اولیه و بسته بندی آن نیز دارد. اما حدودا قیمت یک جعبه 1 کیلویی شیرینی کلوچه مسقطی بالای 90 هزار تومان می باشد.

به هر حال کلوچه مسقطی به قدری خوشمزه و لذیذ است که قطعا هزینه خرید آن برای بسیاری از مردم به چشم نمی آید، زیرا ارزش یک بار امتحان کردن را حتما دارد.

اگر به دنبال خرید کلوچه مسقطی شیراز هستید، وبسایت کارشد لیستی از قنادی های خوب این شهر را تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در تماس باشید و سفارش خود را به این شیرینی فروشی ها اطلاع دهید.

به نظر شما کدام قنادی بهترین کلوچه مسقطی این شهر را دارا می باشد؟ شما می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. مسقطی (ویکی پدیا)
میدان ولیعصر
اطلاعات بیشتر...
بلوار دکتر حسابی
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
بلوار استقلال
اطلاعات بیشتر...