کلاس و دوره آموزش پیانو در شیراز

کلاس پیانو در شیراز(معرفی 9آموزشگاه دارای دوره)

مشاهده مراکز معرفی شده

پیانو جزو سازهایی است که وجود آن در موسیقی اهمیت بسیار زیادی دارد و به عنوان مادر سازهای شناخته می شود. صدای دلنشین پیانو باعث شده تا افراد زیادی برای یادگیری آن اقدام کنند، هر چند که نواختن آن سخت باشد.

به هر حال علاقه داشتن به یک ساز خاص باعث می شود شما تلاش بسزایی برای یادگیری و آموزش آن کنید و بتوانید به مانند یک پیانو زن حرفه ای، پیانو بنوازید.

به بیانی دیگر می توان گفت که یکی از سازهای پرطرفدار در کودکان و بزرگسالان پیانو می باشد. این ساز سه نوع دارد:

  • پیانو دیواری که معمولا برای استفاده در خانه است.
  • پیانو رویال که معمولا در سالن ها استفاده می شود.
  • دیجیتال پیانو که نیاز به کوک ندارد.

بسیاری از افراد این تصور را دارند که یادگیری ساز پیانو بسیار سخت است، بهتر است این را بدانید که یادگیری هر سازی نیاز به زمان و تمرین زیاد دارد، پس هیچ سازی سخت نیست و قطعا با تمرین زیاد می توانید در آن بهترین باشید.

امروزه آموزش پیانو توسط اکثر آموزشگاه های موسیقی انجام می شود، که برای این منظور بایستی به دنبال آموزشگاه هایی باشید که دارای اساتید با دانش و ماهر پیانو باشند.

معمولا دوره های آموزش پیانو که این آموزشگاه ها برگزار می کنند، به دسته بندی های زیر تقسیم بندی می شود:

  • مقدماتی
  • کلاسیک
  • کودکان
  • پیانو جاز
  • بزرگسال
  • پیانو پاپ

یکی از شهرهای ایران که علاوه بر آموزشگاه های بسیار خوب موسیقی، دارای بهترین اساتید پیانو نیز می باشد، شهر شیراز است. شیراز همیشه در اکثر زمینه های هنر پیشتاز بوده و بهترین ها را به مردم خود ارائه داده است.

برای پیدا کردن کلاس پیانو در شیراز با گزینه های بسیار متعددی رو به رو خواهید بود، چراکه این شهر آموزشگاه های موسیقی زیادی دارد و همچنین اکثر آنها از یک استاد خوب پیانو بهره مند هستند.

پیانو را بارتولومئو کریستافوری در حدود سال ۱۷۰۰ میلادی در شهر پادووای ایتالیا اختراع کرد. اما اختراع جدید کریستافوری تا حدود یک دهه تقریباً ناشناخته ماند تا اینکه در سال ۱۷۱۱ یک نویسنده ایتالیایی مقاله ای درباره آن نوشت که بعدها به آلمانی ترجمه و به صورت گسترده منتشر شد. پیانوهای اولیه ظاهر و صدایی شبیه به هارپسیکورد داشتند و در واقع مخترع پیانو یک هارپسیکورد ساز بود که در تلاش برای ارتقاء مکانیزم هارپسیکورد بود تا این ساز قادر به تولید صدا با شدت های گوناگون باشد اما در نهایت با مورد توجه قرار گرفتن هارپسیکورد جدید این ارتقاء منجر به ایجاد ساز جدیدی شد که پیانو فورته نام گرفت و به مرور زمان به شکل امروزی پیانو در آمد و آنچه که ما امروزه به عنوان پیانوی مدرن می شناسیم از اواسط قرن نوزدهم ظاهر شده‌است. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال وبسایت کارشد لیستی از آموزشگاه های موسیقی شیراز که کلاس ها و دوره های آموزشی پیانو را برگزار می کنند، جمع آوری کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و مدت زمان دوره های آموزشی می توانید با آنها در تماس باشید.

در صورتی که تجربه استفاده از خدمات آموزشگاه ها و کلاس های پیانو را دارید، می توانید در بخش نظرات تجربیات خود را با دیگر کاربران عزیز کارشد به اشتراک بگذارید.

شما عزیزان می توانید در انتهای این مقاله در قسمت امتیازدهی با امتیاز دادن به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر به خود، یاری کنید.

منبع:

  1. پیانو (ویکی پدیا)
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
خیابان فردوسی
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
خیابان انقلاب
اطلاعات بیشتر...
بلوار مطهری
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار گلستان
اطلاعات بیشتر...