هوش هیجانی کودکان در شیراز

کلاس هوش هیجانی کودکان در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

شناخت، کنترل احساسات و هیجانات جزو مهمترین بخش های زندگی کودک می باشد که بایستی آنها را به درستی بررسی و تقویت نمود.

کنترل عواطف در کودکان اهمیت بسیار ویژه ای دارد که کلاس های مختلفی در این زمینه برای کودکان توسط آموزشگاه های مختلف برگزار می شود تا در برخورد با موقعیت های مختلف و دیگران عکس العمل بهتری از خود نشان دهند.

کلاس های هوش هیجانی چند مسئله مهم را در رابطه با کودک بررسی می کنند که در این کلاس ها مسائل مختلف از دید کودک مشاهده خواهد شد و مربیان آموزشی با او همدردی می کنند.

اجازه دادن به کودک برای ابراز خود، گوش دادن به احساسات کودکان، یاد دادن حل مسئله به کودک و بازی کردن برای حل مشکلات از جمله مهترین هدف های کلاس هوش هیجانی به حساب می آید.

مهمترین هدف ها و مزیت های کلاس هوش هیجانی کودک عبارتند از:

  • گسترس دادن و بهبود روابط
  • مهارت حل مسئله
  • برطرف کردن و حل مشکلات و تعارضات
  • تأمین سلامت جسمانی و روانی
  • همدلی با کودک
  • قرار دادن الگوی مناسب برای کودک

والدین می توانند تمامی موارد گفته شده را به کودک خود آموزش دهند، اما ممکن است زیادی در این کار خبره نباشند که استفاده از مربیان آموزشی بهترین راه حل به حساب می آید.

به همین دلیل است که آموزشگاه های زیادی کلاس های هوش هیجانی کودکان را برگزار می کنند تا کودک در مواجه با مشکلات مختلف بتواند بهتر عمل کند.

این کلاس ها توسط آموزشگاه های تخصصی کودکان برگزار می شود و معمولا در شهرهای بزرگ آموزشگاه های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند.

شهر شیراز نیز جزو شهرهایی است که آموزشگاه های مختلفی در زمینه آموزش هوش هیجانی فعالیت دارند و والدینی که به دنبال کلاس هوش هیجانی کودکان در شیراز هستند می توانند از لیستی که وبسایت کارشد تهیه کرده است استفاده نمایند و با این آموزشگاه ها در تماس باشند.

هوش هیجانی به دلیل کاربردهایی که دارد و به‌خصوص در مورد کودکان از جایگاهی ویژه برخوردار است. هوش هیجانی به کودکان کمک می‌کند تا در موقعیت‌های تهدیدکننده و خطرناک، واکنش مناسب تری برای نجات خود انجام دهند. همچنین با کمک هوش هیجانی می‌توانند به ریشه‌های غم و شادی در خود پی‌ببرند و آن را مدیریت کنند. حساسیت و هوش هیجانی بالاتر به کودکان کمک می‌کند تا نیازهای دیگران را درک، حداقل با همدلی به آن‌ها کمک و با کنترل بر احساسات خود، حس مسئولیت‌پذیری را در خود تقویت کنند. در مجموع، هوش هیجانی به خصوص به کودکان کمک می‌کند تا یادگیری بهتری داشته و خوشحال‌تر، سالم‌تر و موفق‌تر باشند. (منبع: ویکی پدیا)

توجه داشته باشید که آموزشگاه و مربی هوش هیجانی مورد نظر شما بایستی در ادراک و شناسایی هیجانات، استفاده به جا و درست از هیجانات، درک کردن هیجانات در کودک و دیگری و همچنین مدیریت و مهارت کنترل احساسات بسیار خوب عمل کند و سابقه خوبی در این زمینه داشته باشد تا به نتیجه مطلوب دست یابید.

به هر حال وبسایت کارشد لیستی از آموزشگاه هایی که کلاس هوش هیجانی را برگزار می کنند، تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در تماس باشید.

منبع:

  1. هوش هیجانی (ویکی پدیا)
بلوار دکتر حسابی
اطلاعات بیشتر...