قصه گویی کودکان در شیراز

کلاس قصه گویی کودکان در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

همانطور که می دانید قصه ها میراث بسیار قدیمی به حساب می آیند و همیشه از یک نسل به نسل دیگر منتقل می شوند.

قصه گویی برای کودکان تاثیر بسیار زیادی در تعلیم و تربین آنها خواهد داشت و والدین در این زمینه مسئول خواهند بود که هر از چندگاهی برای کودک خود قصه بگویند.

قصه گویی برای کودکان مزیت های بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت که از جمله مهمترین این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آموزش اخلاقیات به کودک
  • افزایش قدرت ارتباط برقرار کردن
  • آگاه شدن کودک از اصول فرهنگی و ریشه های اعتقادی
  • افزایش مهارت های کلامی و شنیداری
  • بالا بردن آرامش در هنگام مواجه شدن با مشکلات 
  • بالا بردن و افزایش دادن مهارت های تصویر سازی، قدرت تخیل و خلاقیت
  • مناسب برای تقویت حافظه
  • گسترش محدوده فکری کودکان
  • شروع یادگیری های آکادمیکی

داستان هایی که برای کودکان انتخاب می شود، بایستی به دقت انتخاب شوند که تاثیر بالایی در فرآیند یادگیری و یاددهی داشته باشد.

از جمله مهمترین مزیت کلاس های قصه گویی کودکان این است که بوسیله قصه ها می توان به اصلاح رفتارهای اشتباه کودک پرداخت و قصه جزو مهمی از ابزارهای کمک آموزشی به حساب می آید.

در این کلاس ها انواع قصه، ویژگی ها و عناصر قصه، مهارت های قصه گویی، لحن صدا در قصه گویی، تقسیم بندی قصه ها از نظر سبک و ... به شما آموزش داده خواهد شد که بتوانید یک از مهمترین ابزارهای آموزشی را برای فرزند خود در اختیار داشته باشید.

قصه‌گویی به کنش جمعی و فرهنگی ای اشاره دارد که کارکردش هم رسانی قصه ها است. کنشی که گاهی با بداهه پردازی، فنون تئاتری یا حذف و اضافه همراه می شود. هر فرهنگی قصه ها و روایت های خودش را دارد که در قالب ابزارهایی برای سرگرمی، آموزش، حفظ فرهنگ یا القای ارزش های اخلاقی دست به دست می شوند. مؤلفه های اصلی قصه و قصه گویی عبارتند از پی رنگ، شخصیت ها و زاویه دید روایت. اصطلاح «قصه گویی» در معنای محدود، به قصه گویی شفاهی اشاره دارد و در معنای وسیع تر، می تواند برای اشاره به نحوه بروز و ظهور روایت قصه در رسانه های دیگر هم به کار رود. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال کارگاه ها و کلاس های قصه گویی کودکان در شهرهای بزرگ ایران توسط آموزشگاه های مختلف از جمله آموزشگاه های هنری برگزار می شود.

شما عزیزان همشهری نیز که به دنبال کلاس قصه گویی کودکان در شیراز هستید می توانید به اینگونه آموزشگاه ها مراجعه نمایید که وبسایت کارشد در ادامه لیستی از این آموزشگاه ها را برای شما تهیه کرده است.

به نظر شما کلاس های قصه گویی چه ویژگی ها و مزیت های دیگری می تواند داشته باشد؟ شما می توانید نظرات خود را در انتهای این مقاله با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. قصه‌گویی (ویکی پدیا)