کلاس و دوره عروسک سازی در شیراز

کلاس عروسک سازی در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

یادگیری دوره های هنری مختلف جزو علایق بسیاری از مردم است که شاید به جرات بتوان گفت در این میان تعداد علاقه مندان کودک و نوجوان بیشتر باشد.

رشته های هنری تنوع بسیار زیادی دارد و اینکه کدام رشته را برای خود یا فرزندتان انتخاب کنید، کاملا بستگی به سلیقه شما خواهد داشت.

یکی از آموزش های هنری که از زمان های گذشته نیز بسیار محبوب بوده است، عروسک سازی می باشد. عروسک سازی زیر مجموعه هنرهای تجسمی است که برای یادگیری آن می توان از دوره های آموزشی آموزشگاه های هنری بهره مند شد.

معمولا آموزشگاه های هنری در سراسر کشورمان انواع دوره های عروسک سازی را برگزار می کنند که با حرفه ای شدن در آن می توان کسب درآمد بسیار خوبی داشت.

پس اگر علاقه به رشته عروسک سازی دارید و یا می خواهید فرزندتان را در دوره های آن ثبت نام کنید، بایستی به دنبال یک آموزشگاه خوب در این زمینه باشید که ویژگی های زیر را دارا باشد:

  • داشتن مجوز رسمی و ارائه مدرک معتبر به هنرجویان
  • بهره مندی از بهترین و ماهرترین اساتید عروسک سازی
  • رضایتمندی هنرجویان قبلی
  • داشتن امکانات و تجهیزات به روز
  • در دسترس بودن لوازم مصرفی رایگان
  • شهریه مناسب

این رشته تکنیک های به خصوصی دارد که در آموزشگاه های هنری به صورت مقدماتی تا پیشرفته به شما آموزش داده خواهد شد و هر گونه لوازم یا وسایلی که برای یادگیری بهتر آن نیاز داشته باشید، اساتید آموزشی بهترین کمک را به شما خواهند کرد.

چرخ خیاطی، پارچه، الگو، بشکاف، سوزن ته گرد، ابزار علامت گذاری (خودکار، ماژیک و ...)، متر خیاطی، نخ و ... جزو مهمترین ابزارهای لازم در کلاس های عروسک سازی می باشد.

جالب است بدانید که:
نخستین عروسک‌ها از موادی مانند گل، سنگ، چوب، استخوان، عاج، چرم یا موم ساخته می‌شدند. شواهد باستان‌شناسی عروسک‌ها را به عنوان نمونه‌ اصلی قدیمی‌ترین اسباب‌بازی شناخته‌شده قرار می‌دهد. عروسک‌هایی با دست و پای چوبی در مقبره‌های مصری پیدا شده‌اند که قدمت آن‌ها به اوایل قرن بیست و یکم پیش از میلاد می‌رسد. قدمت عروسک‌ها با اندام‌های متحرک و لباس‌های جدا شونده به حداقل 200 سال قبل از میلاد بر می‌گردد. باستان شناسان عروسک های یونانی ساخته شده از خاک رس که مفصل ران و شانه دارند را کشف کرده اند. (منبع: ویکی پدیا)

کلاس های عروسک سازی معمولا جزو از دوره های آموزشگاه های هنری به حساب می آید که در تمام شهرهای کشورمان این آموزشگاه ها فعالیت دارند. البته شاید بعضی از این آموزشگاه ها دوره عروسک سازی را نداشته باشند.

در شهر شیراز شاهد فعالیت آموزشگاه های هنری بسیاری هستیم که اکثر دوره های آموزشی هنری را برای علاقه مندان خود برگزار می کنند. اما اگر به دنبال کلاس عروسک سازی در شیراز هستید، می توانید از لیستی که در ادامه توسط وبسایت کارشد تهیه شده است، استفاده کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعداد جلسات، دوره های عروسک سازی، هزینه هر دوره و ... با آموزشگاه ها در ارتباط باشید و نظرات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. عروسک (ویکی پدیا)