شطرنج کودکان در شیراز

کلاس شطرنج کودکان در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

شطرنج جزو ورزش ها و بازی های بسیار محبوب در سرتاسر دنیا به حساب می آید که افراد زیادی سعی در یادگیری اصولی آن دارند.

والدین بسیاری نیز به دلیل مزیت های زیاد شطرنج، در جستجوی پیدا کردن یک باشگاه خوب برای فرزند خود هستند تا از کودکی شطرنج را یاد بگیرد.

از جمله مهمترین مزیت های آموزش شطرنج به کودکان عبارتند از:

  • افزایش یادگیری
  • بالا بردن ضریب هوشی یا IQ
  • تقویت مهارت های حل مسئله
  • افزایش مهارت های تجسم فضایی یا هندسی
  • تقویت حافظه کودک
  • افزایش خلاقیت کودک
  • تقویت دو سمت مغز
  • بهبود تمرکز
  • آموزش برنامه ریزی و دور‌اندیشی

از آنجایی که مزیت های آموزش شطرنج به کودکان بسیار زیاد است و تاثیر مستقیمی در آینده ای بهتر برای آنها دارد، بهتر است والدین به فکر این باشند که کودک خود را در کلاس های شطرنج کودکان ثبت نام نمایند.

پیشنهاد می شود کودک را از سن 6 سال به بعد در کلاس های آموزش شطرنج ثبت نام کنید و لازم است بدانید که دوره های آموزشی شطرنج در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته برگزار می شود.

امروزه علاوه بر آموزش های حضوری، کلاس های آموزشی آنلاین نیز توسط آموزشگاه ها برای کودکانی که می خواهند شطرنج یاد بگیرند، برگزار می شود که والدین می توانند در این زمینه نیز کودک خود را ثبت نام کنند.

به هر حال به دنبال آموزشگاهی برای کودک خود باشید که دارای اساتید برتر شطرنج باشند و به توانند به خوبی با کودک ارتباط برقرار کنند. از آنجایی که کودکان روحیه بسیار لطیفی دارند، ارتباط برقرار کردن اساتید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

همچنین سعی کنید آموزشگاهی را انتخاب کنید که فاصله آن تا خانه شما کم باشد تا کودک از رفت و آمد طولانی خسته نشود و علاقه بیشتری به یادگیری شطرنج نشان دهد.

شطرنج در سدهٔ چهارم یا ششم میلادی از شمال‌غربی هند سرچشمه گرفته‌است. در آن زمان، امپراتوری گوپتا بر هند فرمان می‌راند. شاهان هند بر این باور بودند که یادگیری جنگ موجب یادگیری ارزش‌های دلاوری، تصمیم‌گیری، شکیبایی و شجاعت می‌شود؛ بنابراین، تصمیم گرفتند که جنگ را مدل‌سازی کنند. رایج‌ترین داستان در مورد اختراع شطرنج این است که شطرنج اختراع یک قدّیس هندی بوده‌است. شاه هند که "بالهات" نام داشت، از قمار و اعتیاد به بازی‌های شانسی خشمگین شده‌بود. او از این قدّیس هندی که "سیساً نام داشت، درخواست کرد بازی‌ای ایجاد کند که در آن بتوان دوراندیشی و استدلال کرد و چیزی به‌عنوان شانش در آن وجود نداشته باشد. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال شما همشهریان عزیز که به دنبال کلاس شطرنج کودکان در شیراز هستید، می توانید از لیستی که وبسایت کارشد در ادامه برای شما تهیه کرده است، استفاده کنید و به اطلاعات باشگاه های شطرنج که کلاس های آموزشی کودک را برگزار می کنند، دسترسی داشته باشید.

به نظر شما کدام باشگاه شطرنج در شهر شیراز کلاس های آموزشی برای کودکان را بهتر و موثرتر برگزار می کند؟ شما می توانید نظرات خود را در انتهای این مقاله به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. شطرنج(ویکی پدیا)
قدوسی شرقی
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
شهرک گلستان
اطلاعات بیشتر...
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...
بلوار آزادی
اطلاعات بیشتر...