کلاس و دوره آموزش سنتور در شیراز

کلاس سنتور در شیراز(معرفی 9آموزشگاه دارای دوره)

مشاهده مراکز معرفی شده

سنتور یکی از سازهای قدیمی و ایرانی می باشد که به دلیل خوش صدا بودن آن، سایر کشورهای دنیا نیز از آن استفاده کردند و افراد بسیاری در حال حاضر به دنبال یادگیری آن هستند.

به عقیده بسیاری از اساتید برتر سنتور، یادگیری این ساز قدیمی علاوه بر داشتن علاقه، نیاز به تمرین و پشتکار دارد. برای یادگیری این ساز بایستی ذهن خودتان را به قدری آماده کنید که بتوانید حرکات سریع و حساب شده را انجام دهید.

تکنیک های بسیار تخصصی برای نواختن سنتور وجود دارد که لازم است زیر نظر یک استاد برجسته آنها را فرا بگیرید.

اگر می خواهید برای ثبت نام در کلاس های سنتور اقدام کنید، بایستی به دنبال آموزشگاه هایی باشید که ویژگی های زیر را دارا باشند:

  • بهره مندی از اساتید برتر و بادانش سنتور
  • داشتن تجهیزات و امکانات خوب
  • تعداد هنرجویان متناسب در هر کلاس
  • شهریه مناسب نسبت به سایر آموزشگاه ها
  • دسترسی آسان به آموزشگاه مورد نظر

علاوه بر موارد بالا، استادی که انتخاب می کنید بایستی مشوق بسیار خوبی برای یادگیری شما باشد و همیشه شما را به اجرای صحیح تکنیک های نواختن سنتور هیجان زده کند.

به هر حال شما به راحتی می توانید در شهرهای بزرگ ایران، آموزشگاه های موسیقی را پیدا کنید که به صورت تخصصی کلاس های سنتور را برگزار می کنند. شهر شیراز هم به دلیل سابقه هنری بسیار خوبی که دارد، در اکثر زمینه های هنری موفق عمل کرده و بهترین ها را در اختیار علاقه مندان هنر قرار داده است.

برای ثبت نام کلاس سنتور در شیراز هم می توانید به آموزشگاه های موسیقی این شهر مراجعه کنید و شرایط ثبت نام را از آنها جویا شوید.

گمان این است که سنتور از ایران به کشورهای دیگر راه یافته و نام های گوناگونی پیدا کرده‌ است. سنتور با اندک تفاوتی در شکل ظاهر و با نام های گوناگون در خاور و باختر جهان وجود دارد. این ساز را در کشور چین یان کین، در اروپای شرقی دالسی مر، در انگلستان باتر فلای‌ها، در آلمان و اتریش مک پر، در هندوستان سنتور، در کامبوج فی و در آمریکا زیتر می نامند که هر کدام دارای وجه تشابهاتی هستند. ساز سنتور در شماری از کشورها مانند ارمنستان و گرجستان نیز رایج هست. همچنین سنتورهای عراقی، هندی، مصری و ترکی که بعضی از آن‌ها حدود ۳۶۰ سیم دارند. (منبع: ویکی پدیا)

وبسایت کارشد همیشه سعی بر این دارد تا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهد و در زمینه کلاس های سنتور نیز لیستی از آموزشگاه های موسیقی این شهر تهیه شده است که در انتهای این مقاله مشاهده می فرمائید.

سوالی که معمولا علاقه مندان به یادگیری سنتور دارند، این است که از چه سنی می توان برای یادگیری آن اقدام نمود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اکثر اساتید سنتور معتقدند، سن 5 سال به بالا بهترین زمان برای یادگیری سنتور است، زیرا ذهن کودک بسیار آماده بوده و به راحتی تکنیک های آن را می تواند فراگیرد. هر چند شما در هر سنی می توانید آموزش های لازم در رابطه با نواختن سنتور را یاد بگیرید و فقط کافیست تمرین و پشتکار داشته باشید.

جالب است بدانید که برای یادگیری سنتور بایستی روزانه حداقل 1 ساعت زمان بگذارید و تمرین کنید. معمولا کلاس های سنتور که در آموزشگاه های موسیقی برگزار می شود، 2 جلسه نیم ساعته در هفته است.

به هر حال هر سوال تخصصی دیگری در رابطه با آموزش سنتور دارید، می توانید به آموزشگاه های موسیقی مراجعه کنید و با اساتید برتر سنتور آنها مشورت نمایید.

منبع:

  1. سنتور (ویکی پدیا)
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
خیابان فردوسی
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
خیابان انقلاب
اطلاعات بیشتر...
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...