کلاس و دوره آموزش سلفژ در شیراز

کلاس سلفژ در شیراز(معرفی 10آموزشگاه دارای دوره)

مشاهده مراکز معرفی شده

سلفژ تکنیکی است که در آن باید خواننده نام هر نت را بر اساس نت موسیقیایی بخواند. سلفژ سه رکن اصلی دارد: نت خوانی، دیکته موسیقی، تئوری موسیقی. معنای سلفژ به نت خوانی نزدیکتر است تا دو مورد دیگر.

در کلاس سلفژ به شما آموزش داده می شود تا نت ها را بر روی اصول بخوانید. در واقع به دلیل آنکه سلفژ یادگیری اصولی موسیقی می باشد، شما می توانید با استفاده از آن موسیقی را اصولی تر و تکنیکی تر یاد بگیرید.

به بیانی دیگر، سلفژ روشی برای نام گذاری بر بسامد آوا ها می باشد که یک سیلابل به هر نت از گام موسیقی اختصاص داده خواهد شد. به هر حال یادگیری اصولی سلفژ یکی از رکن های اساسی موسیقی است و هر کسی که بخواهد برای یادگیری هر نوع موسیقی اقدام کند، فرا گرفتن سلفژ به نوعی برایش ضروری است.

سُلفِژ یا سرایش، در موسیقی، تکنیکی آموزشی برای آموزش نواک و آواز خوانی است که در آن هر نُتِ میزان با سیلاب خاصی که سیلابُ سُلفژ (یا سُلافاسیلاب) نامیده می شود، خوانده می شوند. هفت سیلاب که عملاً استفاده می شوند عبارت اند از: دو، رِ، می، فا، سُل، لا، سی (یا تی). برای سلفژ تعاریف متعددی بیان می شود. سلفژ را می توان خواندن مجموعه ای از نت ها به صورت پی در پی و پشت سرهم و با رعایت قوانین نت ها و سکوت ها معرفی کرد. پایه یادگیری سلفژ دانستن ارزش زمانیِ هر نت است و در کنار این باید ارزش زمانیِ هر سکوت را نیز بدانیم. (منبع: ویکی پدیا)

کشورمان اساتید موسیقی برتر بسیار زیادی چه در گذشته و چه در زمان حال داشته است و به همین دلیل است که در تمامی زمینه های موسیقی، کشور ایران حرف های زیادی برای گفتن دارد.

امروزه شما اگر به هر رشته موسیقی علاقه داشته باشید، به راحتی می توانید اساتید باتجربه و بادانش موسیقی را پیدا کنید و آموزش های لازم را از آنها فرا بگیرید.

در زمینه یادگیری سلفژ نیز که یکی از پایه ای ترین مفاهیم موسیقی به حساب می آید، اساتید بسیار خوبی در شهرهای مختلف ایران فعالیت می کنند که دغدغه علاقه مندان در این زمینه برطرف شده است.

حال اگر در شهر شیراز زندگی می کنید و بدنبال آموزش اصولی موسیقی هستید، بایستی به دنبال کلاس سلفژ در شیراز باشید که بدین منظور کافیست به آموزشگاه های خوب موسیقی مراجعه نمایید، زیرا اکثر آموزشگاه های موسیقی کلاس های سلفژ را برای هنرجویان خود برگزار می کنند.

یادگیری سلفژ تکنیک های مختلفی دارد که برای یادگیری آن فقط بایستی زیر نظر یک استاد موسیقی خوب آموزش ببینید. پس اگر علاقه مند به موسیقی هستید، از ابتدا چه برای یادگیری سلفژ و چه برای یادگیری تمامی زمینه های موسیقی به صورت اصولی و حرفه ای اقدام کنید تا به موفقیت دلخواه خود دست یابید.

وبسایت کارشد سعی بر این دارد تا راهنمای کاملی برای شما عزیزان علاقه مند به حرفه موسیقی باشد و در زمینه های مختلف اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان همشهری قرار دهد.

به همین دلیل لیستی از آموزشگاه های موسیقی که کلاس های سلفژ را برگزار می کنند، توسط وبسایت کارشد تهیه شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شماره های تماس، آدرس، مسیریابی، اینستاگرام و ... می توانید به صفحه آنها مراجعه نمایید.

با ثبت نظرات، پیشنهادات و امتیاز دهی به این مقاله، می توانید وبسایت کارشد را در راستای ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

منبع:

  1. سلفژ (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
خیابان فردوسی
اطلاعات بیشتر...
بلوار گلستان
اطلاعات بیشتر...
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار مطهری
اطلاعات بیشتر...