کلاس و دوره آموزش دف در شیراز

کلاس دف در شیراز(معرفی 8آموزشگاه دارای دوره)

مشاهده مراکز معرفی شده

دف یکی از قدیمی ترین سازهای جهان به حساب می آید که دایره ای شکل بوده و جزو سازهای کوبه ای می باشد. علاقه مندان به رشته های مختلف موسیقی در سراسر دنیا تعدادشان بسیار زیاد است که افراد متعددی سعی بر یادگیری ساز دف دارند.

در کشور ایران نیز ساز دف بسیار پرطرفدار بوده و اساتید بسیار خوب و برجسته ای در این زمینه حضور دارند که می توان برای آموزش تکنیک های ساز دف از خدمات آنها بهره مند شد.

قبل از اینکه برای پیدا کردن یک استاد خوب دف اقدام کنید، لازم است بدانید که یادگیری دف نیاز به صرف زمان، پشتکار و داشتن تمرین های روزانه می باشد.

اگر احساس می کنید که علاقه بسیار زیادی به این ساز دارید و می خواهید در آن حرفه ای شوید، پس وقت را تلف نکنید و به دنبال یک استاد خوب دف بگردید.

طبق گفته اکثر اساتید ساز دف، هنرجو بایستی حداقل شش ماه برای یادگیری مفاهیم اولیه زمان صرف کند و برای رسیدن به مراحل پیشرفته تر در زمینه آموزش دف، حداقل نیاز به 2 سال آموزش و تمرین مداوم دارد.

معمولا اکثر کلاس های دف زیر نظر آموزشگاه های موسیقی برگزار می شود و شما در هر شهری که باشید، تعداد بسیار زیادی آموزشگاه موسیقی را مشاهده می کنید.

البته اساتید متعددی نیز آموزش دف را به صورت خصوصی برگزار می کنند و انتخاب آنها بستگی به نظر و هدف شما خواهد داشت. به عنوان مثال اگر بخواهید مدرک معتبر و بین المللی دف را دریافت کنید، بهتر است به یک آموزشگاه معتبر مراجعه کنید تا پس از پایان دوره های آموزش دف، مدرک معتبر به شما داده شود.

حضور دف در ایران به زمان ایران باستان بر می گردد. شکل چهار گوش آن در تمدن ایلام در قرن های هفتم و هشتم قبل از میلاد به کار می رفته است. دف چهارگوش هنوز در برخی کشورهای عربی مورد استفاده قرار می گیرد. دف گرد (دایره شکل) در مصر سال ۱۳۰۰ پیش از میلاد دیده می شود. در ایران نمونه های بسیاری از دف و دایره در مینیاتورهای دوره‌ گورکانیان و صفویان مشاهده می شود. در نقاشی های دوران صفوی اغلب دف به همراه نی در مجلس سماع دیده می شود و در اشعار شعرای کهن نیز اغلب این دو با یکدیگر می آیند. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال قبل از هر اقدامی، به شما پیشنهاد می کنیم که از دوستان و آشنایان خود در رابطه با آموزشگاه هایی که کلاس های دف را برگزار می کنند، پرس و جو نمایید و نظر آنها را در رابطه با اساتید دف جویا شوید.

جستجوهای اینترنتی را فراموش نکنید، زیرا امروزه با گسترش اینترنت و فضای مجازی، شما به راحتی می توانید اطلاعات مفیدی را بدست آورید و نیاز خودتان را در هر زمینه ای برطرف کنید.

پس از تحقیقات اولیه، لازم است موارد زیر را در رابطه با هر آموزشگاه موسیقی که کلاس دف برگزار می کند، بررسی نمایید:

  • داشتن مجوز رسمی
  • دارا بودن بهترین اساتید دف
  • ارائه مدرک معتبر و بین المللی
  • دسترسی آسان به آموزشگاه
  • شهریه مناسب
  • فضای مجزا برای آموزش دف
  • داشتن تجهیزات و امکانات خوب آموزشی
  • برگزاری سمینارهای مختلف در زمینه آموزش دف

به هر حال در هر شهر ایران که به دنبال کلاس دف هستید، لازم است برای انتخابی خوب به موارد بالا توجه ویژه ای داشته باشید. شما همشهریان عزیز نیز که به دنبال کلاس دف در شیراز هستید، لازم است موارد بالا را در رابطه با آموزشگاه موسیقی مورد نظرتان به دقت بررسی کنید تا بتوانید به خوبی آموزش های تخصصی دف را فرا بگیرید و در آن حرفه ای شوید.

به هر حال وبسایت کارشد لیستی از آموزشگاه های موسیقی که کلاس های دف را برگزار می کنند، تهیه کرده است که می توانید با آنها در تماس باشید و هر سوال تخصصی دیگری که دارید، از آنها بپرسید.

در ضمن اگر برای آموزش دف اقدام کرده اید و یا نظری در این رابطه دارید، می توانید تجربیات خودتان را با دیگر کاربران وبسایت کارشد، در انتهای این مقاله به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. دف (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
خیابان فردوسی
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار گلستان
اطلاعات بیشتر...