کلاس پرورش خلاقیت کودکان در شیراز

کلاس خلاقیت کودکان شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

بالا بردن خلاقیت کودکان اهمیت ویژه ای در سرنوشت و آینده آنها خواهد داشت و والدین بایستی در این زمینه به دنبال یک کلاس خلاقیت خوب برای فرزند خود باشند.

مربیان آموزشی به خوبی هنر خلاقیت را می دانند و می توانند به کودک شما ترکیب افكار و اندیشه ها آموزش دهند. با ترکیب افكار و اندیشه ها، کودک به خوبی می تواند مفهومی نو خلق كند.

در کلاس های خلاقیت کودکان حتی هنرها و حرفه های مختلف (هنرهای تجسمی، موسیقی، نمایشی و ...) به کودک آموزش داده می شود تا از روش های مختلف خلاقیت کودک بالا برود و ذهنش پرورش پیدا کند.

پرورش خلاقیت در کودکان مزیت های زیر را به همراه خواهد داشت:

 • افزایش سلامت عاطفی
 • بالا بردن سلامت جسمی
 • افزایش سلامت روانی

پرورش خلاقیت در هر سنی بسیار ضروری می باشد، اما در سن کودکی اهمیت بسیار بالاتری داشته و به نوعی باعث شکل گیری شخصیت بهتر کودک خواهد شد که به دنبال آن آینده ای درخشان شکل خواهد گرفت.

خلاقیت یا آفرینندگی توان ساختن یا خلق نمودن چیزی نو است، خواه راهکاری نو برای حل یک مشکل، یک روش یا یک دستگاه نو، و یا یک شیء یا فرم نو هنری. «خلاقیت بشر تعریفی از قابلیت‌های اقتصاد، زندگی، فناوری، صنایع نو، ثروت نو و کلیهٔ چیزهایی است که از یک اقتصاد خوب جریان می‌گیرند. خلاقیت چند وجهی و چند بعدی است. فقط محدود به یک نوآوری فناورانه یا یک مدل کسب‌وکار نوین نیست. خلاقیت مفهومی است که تعریف آن در طول زمان تغییر کرده‌است و پژوهشگران مختلف تعاریف متعددی برای آن ارائه نموده‌اند که البته اشتراک معنایی زیادی دارند. خلاقیت به عنوان یک فرایند ذهنی تعریف شده است که افراد را قادر میسازد تا درباره ایده های نوین و کاربردی فکر کنند. (منبع: ویکی پدیا)

در کلاس های خلاقیت کودکان موارد زیر جزو اولویت های آموزشی به حساب می آید:

 • دادن آزادی عمل به کودک
 • پرورش تفکر انتقادی و خلاق
 • توسعه فعالیت های کلامی
 • تشویق کودک به فعالیت های هنری
 • استفاده از کتاب های داستان و عکس دار
 • مطرح کردن سوالات مختلف و تفکر برانگیز
 • استفاده از وسایل الکترونیکی مانند موبایل، کامپیوتر و ...

به هر حال با توجه به توضیحات بالا قطعا اهمیت کلاس های خلاقیت کودک را بهتر درک کردید و شما والدین عزیز لازم است برای آینده ای درخشان، به دنبال یک کلاس خوب خلاقیت برای فرزند خود باشید.

شما همشهریان عزیز که به دنبال کلاس خلاقیت کودکان در شیراز هستید نیز می توانید از لیست آموزشگاه ها که وبسایت کارشد در ادامه برای شما عزیزان تهیه کرده است، استفاده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در تماس باشید.

نظر شما در رابطه با کلاس خلاقیت کودکان چیست؟ این کلاس ها چه مزیت های دیگری برای کودک به همراه خواهد داشت؟ شما می توانید نظرات خود را انتهای این مقاله به اشتراک بگذارید.

منبع:

 1. خلاقیت (ویکی پدیا)
خیابان انقلاب
اطلاعات بیشتر...
بلوار دکتر حسابی
اطلاعات بیشتر...