آموزش اوریگامی به کودکان در شیراز

کلاس اوریگامی کودکان در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

یکی از هنرهایی که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و این هنر در میان کودکان بسیار سرگرم و کننده و لذت بخش می باشد، هنر اوریگامی است که مهمترین مزیت آن افزایش خلاقیت کودک می باشد.

اوریگامی را به عنوان هنر کاغذ و تا می شناسند که بوسیله کاغذ و تا کردن آن می توان آثار بسیار زیبا خلق نمود. معمولا اکثر کودکان به اینگونه سرگرمی ها علاقه نشان می دهند و به همین دلیل است که در آموزشگاه های هنری، اوریگامی به عنوان یک رشته تخصصی به کودکان تدریس می شود.

مهمترین هدف کلاس های اوریگامی کودکان، یادگیری روش های مختلف تاهای هندسی است که بواسطه آن کودکان بتوانند اشکال بسیار زیبا بسازند.

طی جلساتی که کودک در کلاس های اوریگامی می گذراند، مربی با طرح های ساده شروع می کند و به تدریج طرح های پیشرفته به فرزند شما نیز آموزش داده می شود.

به صورت کلی مهمترین مزیت های آموزش اوریگامی به کودک عبارتند از:

  • بالا بردن خلاقیت کودکان
  • تاثیر بالای فعالیت های آموزشی بر روی رشد ذهن کودک
  • استفاده از هنر اوریگامی برای زندگی روزمره و آینده کاری
  • بالا بردن و افزایش اعتماد بنفس کودک

وسایل مورد نیاز برای کلاس های آموزشی اوریگامی کاغذ و در بعضی مواقع قیچی است که این موضوع باعث شده تا اوریگامی به یک هنر کم هزینه تبدیل شود. البته لازم به ذکر است که کاغذهای رنگی و همچنین مدادهای رنگی به این هنر جلوه بینظیری می دهند.

استانداردترین اندازه کاغذ برای این هنر سایز ۱۲ * ۲۰ سانتی متر می باشد که البته طرح مورد نظر در اندازه کاغذ مورد نیاز نیز تاثیر گذار است.

جالب است بدانید که هنر اوریگامی علاوه بر بالا بردن خلاقیت کودک در موارد مختلفی چون کیهان شناسی، ریاضی، بیولوژی، علوم مهندسی، در زندگی روزمره و همچنین معماری نیز کاربردهای بسیار زیادی دارد.

در دوره‌های مختلف تاریخی ژاپن، اوریگامی حضور داشته‌است. در خلل دورهٔ موروماچی، در قرون چهاردهم تا شانزدهم میلادی (۱۳۳۳–۱۵۷۳) اوریگامی مدرن به‌گونه‌ای اصولی توسط یک نویسندهٔ ناشناس نگاشته شده‌است. سپس در دورهٔ ادو (۱۶۰۳–۱۸۶۷) اوریگامی به‌صورت یک سرگرمی فراگیر درآمد که البته در آن زمان، Orisue نامیده می‌شد. کتاب چگونه ۱۰۰۰ مرغ ماهیخوار با کاغذ بسازیم؟ در سال ۱۷۹۷ در ژاپن به چاپ رسید. در دورهٔ میجی (۱۸۶۸–۱۹۱۲) اوریگامی در برنامهٔ درسی مدارس و حتی مهدکودک‌ها وارد شد. تا کودکان هنر و مهارت کار با انگشتان را بیاموزند. از آن زمان تاکنون کاغذ مربعی ۱۵ در ۱۵ سانتی‌متری اوریگامی در همه‌جا فروخته می‌شود و اوریگامی برای سرگرمی و آموزش در مقیاس وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد. (منبع: ویکی پدیا)

این هنر بسیار جذاب توسط آموزشگاه های مختلف و بخصوص آموزشگاه های هنری تدریس می شود که شما والدین عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام فرزند خود در این کلاس ها، با آنها در تماس باشید.

شهر شیراز جزو شهرهایی است که درصد بسیاری از جمعیت آن را کودکان تشکیل داده و اکثر والدین شیرازی اهمیت بالایی به پرورش استعدادهای کودکان خود می دهند.

به همین دلیل لازم است که کلاس اوریگامی کودکان در شیراز توسط آموزشگاه های مختلف هنری برگزار شود. خوشبختانه آموزشگاه های متعددی در این زمینه کلاس های آموزشی را برگزار می کنند و وبسایت کارشد برای راهنمایی شما عزیزان همشهری، لیستی از آنها را تهیه کرده است که در ادامه مشاهده می فرمائید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با این آموزشگاه ها در تماس باشید و اگر کودک خود را در دوره های آموزشی اوریگامی ثبت نام کرده اید، نظرات خودتان را در انتهای این مقاله با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. اوریگامی (ویکی پدیا)
بلوار دکتر حسابی
اطلاعات بیشتر...