کلاس و دوره آواز سنتی در شیراز

کلاس آواز سنتی در شیراز(معرفی 5آموزشگاه دارای دوره)

مشاهده مراکز معرفی شده

آواز سنتی یکی از زیر مجموعه های موسیقی به حساب می آید که افراد بخصوصی به آن علاقه مند هستند و در بسیاری از مواقع سعی بر یادگیری اصولی آن خواهند داشت.

آواز سنتی تکنیک های بسیار خاصی دارد که بدون آموزش دیدن زیر نظر اساتید برتر آواز سنتی، نمی توان در آن حرفه ای شد و به موفقیت دست یافت.

شما برای اینکه بتوانید به راحتی بخوانید، باید در ابتدا نفس گیری، ردیف و دستگاه های موسیقی را یاد بگیرید. امروزه آواز به عنوان یکی از قدیمی ترین شاخه های موسیقی طرفداران زیادی دارد.

آواز سنتی یکی از سخت ترین انواع آواز می باشد که برای یادگیری آن بایستی زمان و تمرین زیادی اختصاص داد و قطعا یادگیری تکنیک های آن با تمرین مداوم حاصل خواهد شد.

ممکن است شما صدایی زیبا داشته باشید اما ندانید که چطور می توانید از آن بصورتی اصولی بهره ببرید، پس برای آنکه به این مهم دست یابید نیاز دارید تا در کلاس های آواز شرکت کنید، بخصوص اگر دوست دارید که در زمینه آواز سنتی پیشرفت کنید، حتما به کلاس های آواز سنتی بروید.

عزیزانی که در شهر شیراز هستند و دوست دارند در این زمینه صدای خود را پرورش دهند، می توانند در دوره ها و کلاس آواز سنتی در شیراز که توسط آموزشگاه های موسیقی برگزار می شود، ثبت نام کنند و دوره های تخصصی را زیر نظر اساتید برتر آواز سنتی پشت سر بگذارند.

آواز معمولاً قسمتی از دستگاه مورد نظر است که می توان آن را دستگاه فرعی نامید. آواز از نظر فواصل با دستگاه مورد نظر یکسان یا شبیه بوده و می تواند شاهد یا ایست متفاوتی داشته باشد. به‌طور مثال آواز دشتی از متعلقات دستگاه شور و از درجه پنجم آن بوده و به عنوان مثال اگر شور سل را در نظر بگیریم، دارای نت شاهد و ایست «ر» است. بدین ترتیب در آواز شور ملودی با حفظ فواصل دستگاه شور روی نت «ر» گردش می کند و در نهایت روی همان نت می ایستد. به طور کلی هر آواز پس از ایست موقت روی ایست خودش، بروی ایست دستگاه اصلی (در این‌جا شور) باز می گردد. آوازهای متعلق به دستگاه موسیقی ایرانی ۵تا هستند. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال وبسایت کارشد برای راحتی شما عزیزان همشهری، لیستی از آموزشگاه های موسیقی که کلاس های آواز سنتی را برگزار می کنند، تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در تماس باشید و یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

علاوه بر لیست زیر، شما می توانید از گزینه «مشاهده همه آموزشگاه های موسیقی شیراز» استفاده کنید و تمامی آموزشگاه های موسیقی شهر شیراز که در وبسایت کارشد ثبت شده اند را مشاهده بفرمائید.

با اشتراک گذاشتن نظرات خود در انتهای این مقاله در رابطه با کلاس های آموزش آواز سنتی، می توانید به دوستان و افرادی که می خواهند برای آن اقدام کنند، کمک کنید.

همچنین شما می توانید با اشتراک گذاشتن نظرات، پیشنهادات و امتیازدهی خود به این مقاله، وبسایت کارشد را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

منبع:

  1. موسیقی سنتی ایرانی (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار گلستان
اطلاعات بیشتر...