خرید کفش چرم در شیراز

کفش چرم در شیراز(معرفی 10فروشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

خریدن کفش همیشه یکی از مهمترین خریدهایی است که انسان بایستی در آن دقت زیادی به خرج دهد، زیرا کفش مناسب تاثیر بسیار زیادی در سلامتی خواهد داشت و همانطور که می دانید، قلب دوم انسان پا می باشد.

کفش ها از جنس های مختلفی چون پلاستیکی، کتانی، چوبی و ... ساخته می شوند که بهترین کفش های حال حاضر دنیا از جنس چرم هستند.

کفش های چرم به دو دسته مصنوعی و طبیعی تقسیم بندی می شوند که قطعا چرم های طبیعی کیفیت بالاتری دارند.

اگر می خواهید یک کفش باکیفیت بخرید و آن را برای مدت زمانی طولانی استفاده کنید، قطعا کفش های چرم طبیعی بهترین گزینه خواهند بود.

داشتن منافذ مناسب برای رد و بدل شدن اکسیژن و اکسیژن رسانی به پا، دوام و کیفیت بالا، جلوگیری از بروز آسیب به پا، راحتی و استفاده برای مدت زمان طولانی از مزیت های کفش های چرم طبیعی می باشد.

اما برای خرید کفش چرم به چه نکاتی باید توجه داشت؟ این نکات عبارتند از:

 • طبیعی بودن بیشتر ظاهر چرم به معنای کیفیت بالای آن خواهد بود.
 • چرم های طبیعی نباید بیش از حد براق باشد.
 • کفش هایی که از چرم طبیعی ساخته می شوند، در هنگام استفاده کردن بیش از حد دچار چین و چروک نمی شوند.
 • عدم بوی مواد شیمیایی و داشتن بوی طبیعی پوست حیوانات، از دیگر ویژگی های کفش های چرم طبیعی است.
 • چرم های طبیعی به راحتی نمی سوزند.

وقتی می خواهید برای خرید کفش چرم اقدام کنید، لازم است به این نکته نیز توجه داشته باشید که کاملا در آن احساس راحتی کنید. پاشنه کفش، سرپنجه و زیره کفش نیز از دیگر مواردی است که باید در هنگام خرید خود به آن توجه زیادی داشته باشید و طبق سلیقه و راحتی خود انتخاب کنید.

چرم های طبیعی انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارا می باشند.

انواع چرم های طبیعی عبارتند از:

 1. چرم کامل: تهیه شده از سطح بیرونی چرم که مرغوب ترین نوع چرم می باشد. سطح براق، عمر طولانی و کیفیت بالا جزو ویژگی های چرم های کامل است که به دو دسته دانه دانه یا صاف تقسیم بندی می شوند.
 2. چرم نبوک: داشتن بافت مخملی، ظرافت و لطافت بالا، استفاده از لایه های درونی تر و گوشتی پوست گاو جزو مهمترین ویژگی های چرم نبوک است.
 3. چرم اشبالت: برای تهیه چرم اشبالت پوست گاو ورقه ورقه شده و سطحی مخملی دارد و پرز دار دارد. همچنین در این نوع چرم از رنگ های شیمیایی نیز استفاده می شود که تنوع آن را بالاتر می برد.
 4. چرم جیر: چرم های جیر از لایه های گوشتی پوست حیوانات گوساله و بز ساخته می شوند.
 5. چرم کرومی: یک لایه کرومی از طرح روی چرم در اینگونه چرم های استفاده می شود و بر روی آن چاپ می شود. در واقع چرم کرومی اخیرا در صنعت چرم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد که چرم های طرح دار جزو این دسته خواهند بود و از چرم های نامرغوب گاوی تهیه می شوند.
 6. چرم ورنی: از پوست گاو تولید می شود و معمولا با یک ورق براق لاکی پوشانده خواهند شد.

جالب است بدانید که:
کفش‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی دسته‌بندی کرد. برای نمونه، از نظر ظاهر و نحوه محکم شدن کفش در پا می‌توان کفش‌ها را به انواع بندی، سگک دار و بی بند تقسیم کرد. همچنین جنس کفش می‌تواند از چرم یا مواد دیگر باشد. طیف گسترده‌ای از کفش‌ها، برای استفاده روزمره و عمومی یا رسمی افراد مختلف ساخته می‌شوند. این کفش‌ها اغلب دارای زیره‌ای ضخیم و رویه‌ای نرم‌تر از جنس چرم یا مصنوعات مشابه چرم هستند. ممکن است رویه کفش کاملاً پوشیده یا نیمه پوشیده و دارای منفذ باشد به گونه‌ای که پاها از درون کفش دیده شود. (منبع: ویکی پدیا)

فروشگاه های چرم در همه جای ایران همیشه بسیار محبوب و پرطرفدار هستند و افراد زیادی ترجیح می دهند پوشاک چرم درجه یک خریداری کنند.

خوشبختانه در شهر بزرگ شیراز نیز فروشگاه های چرم زیادی فعالیت دارند که شما همشهریان شیرازی می توانید محصولات چرم را از آنها خریداری کنید.

آیا تا به حال برای خرید کفش چرم در شیراز اقدام کرده اید؟ کدام فروشگاه به نظر شما بهترین محصولات چرم را به مشتریان خود ارائه می دهد؟ شما می توانید نظرات خود را در قسمت نظردهی این مقاله به اشتراک بگذارید.

منبع:

 1. کفش (ویکی پدیا)
سینما سعدی
اطلاعات بیشتر...
بلوار دکتر حسابی
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...
بلوار آزادی
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...