کاشت مو Micro FIT در شیراز

کاشت مو به روش Micro FIT در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

کاشت مو جزو روش هایی است که حدودا از 70 سال پیش مورد استفاده قرار گرفته و روز به روز تکمیل تر شده است. امروزه شاهد روش ها و تکنیک های بسیار خوبی در کاشت مو هستیم که هر کدام از آنها برای بیماران با شرایط خاص در ناحیه طاسی مورد استفاده قرار می گیرد.

تمامی تکنیک های کاشت مو مزیت های منحصر به فرد خود را دارند، اما یکی از جدیدترین و موثرترین روش هایی که امروزه در کلینیک های کاشت مو توسط پزشکان متخصص برای بیماران اجرا می شود، روش Micro FIT است.

این روش به عنوان جدیدترین و آخرین تکنولوژی کاشت مو می باشد که از لحاظ اثر گذاری شبیه به ربات artas عمل می کند.

روش میکرو اف آی تی را با نام دیگر MFIT نیز می شناسند که دستگاه مورد استفاده در این روش بسیار ظریف و دقیق عمل می کند و بر پایه روش اف ای تی یا برداشت گرافت ها به صورت واحد فولیکولی انجام می شود.

اکثر تکنیک های کاشت مو به صورت روش FIT عمل می کنند که در مرحله اول واحدهای فولیکولی مو برداشته شده، در مرحله بعد آماده سازی می شوند و نهایتا گرافت های مو در ناحیه طاسی یا ناحیه کم پشت، کاشت می شود.

یکی از مزایای کاشت مو دائمی بودن این روش برای درمان ریزش مو می‌باشد. بانک مو یکی از مهم‌ترین عامل ها در موفقیت عمل جراحی کاشت مو می‌باشد، اما نکته مهم این است که اکثر افرادی که این عمل را انجام می‌دهند در واقع از بانک موی مناسبی بهره‌مند نیستند و به همین دلیل احتمال موفقیت عمل جراحی کاهش پیدا میکند. بعد از احتمال شکست این روش هزینه های بالای کاشت مو باعث شده است تا افراد سراغ روش های جایگزین برای کاشت مو بروند. (منبع: ویکی پدیا)

یکی از مهمترین قسمت های کاشت مو، نحوه برداشت واحدهای فولیکولی می باشد که در روش MFit از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می شود و بسیار دقیق عمل می کند. سوراخ های با قطر ۰.۶ تا ۰.۹ میلی‌متر بوسیله دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری روی پوست ایجاد می شود که فولیکول را از بافت پوست جداسازی می نماید.

یکی از مهمترین مزیت های روش Micro FIT این است که به دلیل سوراخ های ریزی که روی بافت پوست ایجاد می شود، پوست سر بیمار خونریزی نخواهد کرد و نیازی به بخیه هم نخواهد بود. برای برداشت فولیکول های مو از بی حسی موضعی استفاده شده و بیمار هیچگونه دردی را متوجه نخواهد شد.

از جمله مهمترین مزیت های روش MICROFIT می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم نیاز به جراحی
 • بدون خونریزی
 • عدم نیاز به بخیه
 • کم شدن خطر عوارض جانبی
 • نقاهت کوتاه و بهبودی آسان تر
 • انعطاف پذیری بالا
 • افزایش بهبود کیفیت گرافتها
 • برطرف شدن خطاهای جراحی

روش FUT روشی ارزان قیمت به حساب می آید، اما برای همه افراد متقاضی کاشت مو مناسب نیم باشد. روش کاشت مو M FIT برای برای کسانی مناسب است که نمی‌توانند از روش FUT استفاده کنند.

جالب است بدانید که هزینه روش Micro fit بستگی به مواردی چون مهارت و تخصص پزشک، مدت زمان و تعداد جلسات انجام کاشت مو، کادر پزشکی، تعداد گرافت برداشت و کاشت شده و شهر محل سکونت شما خواهد داشت.

پزشکان نسبتا کمی در ایران می توانند از روش میکرو اف آی تی استفاده کنند که خوشبختانه تعداد آنها در شهر شیراز که به عنوان قطب کاشت مو ایران به حساب می آید، کم نیست.

وبسایت کارشد لیستی از کلینیک ها و پزشکانی که از کاشت مو به روش Micro FIT در شیراز استفاده می کنند را تهیه کرده است که در ادامه مشاهده می فرمائید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش با آنها در تماس باشید و در جلسات مشاوره قبل کاشت مو شرکت کنید تا تمامی جزئیات آن به شما توضیح داده شود.

در صورتی که تجربه استفاده از خدمات کلینیک ها و مراکز کاشت مو را دارید، می توانید در بخش نظرات تجربیات خود را با دیگر کاربران عزیز کارشد به اشتراک بگذارید و همچنین شما عزیزان می توانید در انتهای این مقاله در قسمت امتیازدهی با امتیاز دادن به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر به خود، یاری کنید.

اگر کاشت مو Micro FIT در شیراز انجام داده اید، در قسمت نظردهی تجربیات خودتان را برای ما بنویسید.

منبع:

 1. کاشت مو (ویکی پدیا)

سوالات پرتکرار کاربران در مورد کاشت مو Micro FIT در شیراز

1

آیا روش کاشت مو Micro FIT بهترین روش است؟

این روش یکی از جددیترین روش های کاشت مو در ایران به شمار میرود ولی الزاما بهترین نیست. پزشک متخصص با بررسی شرایط فرد متقاضی کاشت بهترین روش ممکن را به او پیشنهاد میکند.

2

دوران نقاهت روش Micro FIT چقدر است؟

این روش از روش های کم تهاجمی محسوب میشود و دوران نقاهت آن به دلیل کوچک بودن قطر سوراخ‌ هایی که ایجاد میشود خیلی سریع است.

3

چه افرادی مناسب روش Micro FIT نیستند؟

متخصص با بررسی هایی که انجام میدهد در مورد این مورد تصمیم گیری میکند ولی در شرایط کلی افراد زیر مناسب استفاده از این روش نیستند.

 1. آقایان زیر 25 سال(الگوی ریزش آنها تثبیت نشده است)
 2. افراد داری ریزش موی پراکنده با الگوی نامشخص
 3. مبتلایان به دیابت، فشار خون کنترل نشده و عفونت‌ های ویروسی(مانند هپاتیت)