کاشت مو با سلولهای بنیادی در شیراز

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی در شیراز

امروزه یکی از بزرگترین مشکلات زیبایی چه در آقایان و چه در بانوان، ریزش مو می باشد، به خصوص اگر این مشکل برای جوانان رخ دهد. اما خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و ابداع روش های مختلف کاشت مو، این مشکل کاملا برطرف شده است.

روش های متعددی برای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام از آنها برای افرادی خاص کارایی خواهد داشت. یکی از روش های جدید استفاده از تکنیک سلول های بنیادین است که به صورت بسیار کامل ریزش مو و طاسی را درمان می کند.

این روش برای افرادی مناسب است که بانک موی قوی ندارند و روش پیوند مو را برای درمان ریزش مو و طاسی انتخاب کرده اند.

سلول‌ های بنیادی و سلول‌ های درمال پاپیلا در فولیکول ‌های مو شناسایی شده‌اند. تحقیق در رابطه با این سلول‌ های فولیکول می‌تواند منجر به درمان موفقیت ‌آمیز طاسی از طریق تکثیر مو (HM) شود که از آن به عنوان کلونی شدن مو هم یاد می‌شود. روش تکثیر مو توسط ARI (انستیتوی تحقیقاتی آدرانز، یک کمپانی ژاپنی در ایالت متحده آمریکا) ایجاد شده‌ است. این تحقیقات آینده روشنی را از کاشت مو به ما نشان می‌دهند. (منبع: ویکی پدیا)

خوشبختانه امروزه در کشورمان کلینیک ها و پزشکان متخصص کاشت مو خوبی فعالیت می کنند و از این نظر بیماران دغدغه ای نخواهد داشت.

یکی از شهرهای ایران که در زمینه کاشت مو بسیار پیشتاز بوده و به نوعی قطب کاشت مو ایران نیز می باشد، شهر شیراز است که به واسطه قدرت پزشکی متخصصان کاشت مو و همچنین تجهیزات و امکانات کلینیک های این شهر بهترین ها را به افراد متقاضی ارائه خواهند داد.

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی در شیراز نیز توسط اکثر کلینیک های این شهر برای افراد متقاضی که بانک موی مناسبی ندارند و روش پیوند مو برای آنها مناسب است، مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین این روش برای افرادی که به داروهای ریزش مو حساسیت دارند و علاقه ای به عمل های کاشت مو ندارند نیز بسیار کارا و مناسب خواهد بود.

استفاده از سلول های بنیادی علاوه بر درمان ریزش مو، در بخش های مختلف بدن نیز خاصیت درمانی داشته و در ترمیم بافت های مختلف بدن مثمر ثمر واقع می شود. طیف عملکرد کلی سلول های بنیادی به این صورت است که جایگزین سلول های آسیب دیده و مرده خواهد شد.

تحقیقات بسیار گسترده ای در زمینه سلول های بنیادی و خاصیت درمانی آن در موارد مختلف به خصوص در کاشت مو صورت گرفته است که مسلما در آینده ای نزدیک بیشتر از این روش خواهید شنید.

مزیت های کاشت مو با سلولهای بنیادی عبارتند از:

 • بدون درد
 • کاملا طبیعی
 • نتایج طولای مدت
 • افزایش حجم و تراکم موها
 • بدون ایجاد زخم و خونریزی
 • مناسب برای درمان بافت سوخته
 • بهبودی کامل در مدتی کوتاه
 • دوره نقاهت کم
 • مناسب برای آقایان و بانوان
 • بازسازی فولیکول های طبیعی مو

با توجه به مزیت های فوق العاده کاشت مو به روش سلول های بنیادی، مسلما افراد واجد شرایط و کاندیدای مناسب برای این روش دغدغه ای نخواهند داشت و به راحتی می توانند برای انجام آن اقدام کنند، البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این روش بایستی توسط پزشک متخصص انجام شود تا نتیجه مورد نظر را برای شما به همراه داشته باشد.

همانطور که گفته شد، کلینیک های کاشت مو زیادی در شهر شیراز فعالیت می کنند و اگر شما به دنبال کاشت مو با سلولهای بنیادی در شیراز هستید، می توانید با آنها در تماس باشید و اطلاعات بیشتر را از آنها کسب کنید.

همچنین وبسایت کارشد لیست کاملی از این کلینیک ها را برای شما عزیزان تهیه کرده است که به راحتی به اطلاعات آدرس، شماره های تماس، مسیریابی، اینستاگرام و ... دسترسی داشته باشید.

منبع:

 1. کاشت مو (ویکی پدیا)
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...
قدوسی شرقی
اطلاعات بیشتر...
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...
خیابان ارم
اطلاعات بیشتر...