هزینه کمپ ترک اعتیاد در شیراز

هزینه کمپ ترک اعتیاد شیراز

کمپ های ترک اعتیاد بسیار زیادی در کشورمان فعالیت می کنند که هر کدام از آنها بایستی زیر نظر سازمان بهزیستی باشند و از این سازمان مجوز رسمی داشته باشند.

اما بسیاری از افرادی که می خواهند برای ترک اعتیاد اقدام کنند، نگران هزینه کمپ خواهند بود و این موضوع باعث نگرانی آنها شده است. باید به این نکته توجه داشته باشید که کمپ های ترک اعتیاد که به صورت دولتی اداره می شوند، معمولا هزینه ای از شما دریافت نخواهند کرد.

توجه داشته باشید که مراکز ترک اعتیاد در شیراز به مانند سایر شهرها به دو دسته اصلی مراکز ترک اعتیاد دولتی و عمومی و مراکز ترک اعتیاد خصوصی تقسیم بندی شده و هزینه این کمپ ها با هم متفاوت می باشد.

هزینه کمپ ترک اعتیاد در شیراز با توجه به امکانات و خصوصیات کمپ می تواند متغیر باشد. کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد خصوصی معمولا هزینه هایی را در قبال خدماتی که به شما ارائه می دهند را دریافت خواهند کرد و این هزینه بستیگی به موارد زیر خواهد داشت:

 • تخصص دکتر کمپ ترک اعتیاد
 • تجهیزات و امکانات
 • وعده های غذایی
 • هزینه دارو
 • مدت زمان و دوره بهبودی
 • نوع مرکز
 • نوع کمک های حمایتی دریافتی کمپ
 • نوع اعتیاد فرد
 • روش انتخابی برای درمان اعتیاد
 • هزینه خدمات رفاهی

هزینه کمپ های ترک اعتیاد خصوصی به موارد با بالا بستگی خواهد داشت و به همین دلیل نمی توان هزینه دقیقی از آن را بیان کرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر نسبت به هزینه های این کمپ ها، با آنها تماس بگیرید و یا به صورت حضوری مراجعه نمایید.

در روسیه کمپ ها زیر نظر دولت اداره می شود و کمپ های باز پروری دولتی نام دارند. در قرقیزستان و تاجیکستان اما با تاثیر از روسیه کمپ ها را به نوعی دولتی هایی اداره می کنند که از طرف نهادهایی از پارلمان مامور به این کار شده اند، در ایران هم که از همسایگان کشور های منبع توضیع مواد مخدر می باشد کمپ ها تحت عناوین مختلف و اکثرا زیر نظر دولت و با هزینه های دولتی و بهزیستی اداره می شوند از جمله این کمپ ها می توان به کمپ روزگار خوش تبریز، جواد ال ائمه در مشهد، یاران در تهران (پاکدشت)، سارا در تهران بانوان، پاک در شیراز (مرو دشت)، کمپ رضا احمدی در مازندران (نوشهر)، شهروز جمشیدی در کرمانشاه، علی پاشازاده سرابی در همدان (قروه در جزین)، احمد روستایی در اردبیل و ... اشاره کرد. (منبع: ویکی پدیا)

وبسایت کارشد لیستی از مراکز و کمپ های ترک اعتیاد را تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های دریافتی می توانید با آنها در تماس باشید.

شما عزیزان در صورتی که تجربه استفاده از خدمات کمپ های ترک اعتیاد و هزینه دریافتی آنها را دارید، می توانید در این لیست با مراجعه به صفحه آن مرکز یا کمپ، در بخش نظرات تجربیات خود را با دیگر کاربران عزیز کارشد به اشتراک بگذارید.

همچنین شما عزیزان می توانید در این لیست با مراجعه به صفحه هر کمپ ترک اعتیاد، برحسب تجربه و رضایت خود به آن امتیاز دهید.

منبع:

 1. ترک اعتیاد (ویکی پدیا)
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...
بلوار خرمشهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار میرزای شیرازی
اطلاعات بیشتر...