نقشه مغزی در شیراز

نقشه مغزی(QEEG) در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

نقشه برداری از مغز یا الکتروانسفالوگرافی که با نام تست QEEG نیز معروف است، جزو روش های گرفتن نوار مغز به حساب می آید که جایگزین روش های سنتی نوار مغز شده است.

نقشه مغزی یا QEEG نسبت به روش های قدیمی از دقت بسیار بالاتری برخوردار است که بسیاری از پزشکان مغز و اعصاب از این روش اخیرا استفاده می کنند.

در این روش دستگاه EEG امواج مغز بیمار را دریافت کرده و سیگنال و فرکانس های مغزی توسط دستگاه های بسیار قوی پردازش می شوند.

بررسی دقیق امواج گرفته شده توسط دستگاه EEG با امواج سالم مغزی مقایسه می شود و درمانگر به راحتی می تواند تشخیص دهد که کدام ناحیه امواج به خوبی فعالیت نمی کنند و نیاز به درمان دارند.

این روش اخیرا توسط پزشکان متخصص مغز و اعصاب شهرهای بزرگ ایران مورد استفاده قرار می گیرد که با وجود پزشکان بسیار خوب در شهر شیراز و بهره مندی از جدیدترین دستگاه های پزشکی، شهروندان شیرازی که با بیماری های مغزی دست و پنجه نرم می کنند، می توانند برای تشخیص به یک متخصص مغز و اعصاب خوب مراجعه کنند و پس از انجام نقشه مغزی یا QEEG، روند درمان آنها به خوبی طی شود.

پس اگر می خواهید برای انجام نقشه مغزی در شیراز اقدام کنید، می توانید از لیستی که وبسایت کارشد در انتهای این مقاله برای شما عزیزان تهیه کرده است، استفاده کنید.

گرفتم نقشه مغزی می تواند روش بسیار خوبی برای تشخیص اختلال یادگیری، افسردگی، بیش فعالی یا نقص توجه و تمرکز، اختلالات اضطرابی، اوتیسم، پانیک، سومصرف مواد مخدر، وسواس فکری و عملی، سر درد های میگرنی، اختلال دو قطبی، اختلالات خواب، صرع، سکته مغزی و ... باشد.

جالب است بدانید که:
الکتروانسفالوگرافی کمی برای برخی استفاده‌های کلینیکی نظیر صرع پذیرفته شده‌است، اگرچه همچنان برای استفاده در سایر موارد نظیر ضربه مغزی تأیید شده نمی‌باشد. در حال حاضر مطالعات پیرامون استفاده از تکنیک الکتروانسفالوگرافی کمی در تحقیقات بالینی در حال اجرا می‌باشد. الکتروانسفالوگرافی کمی همچنین در نوروفیدبک که نوعی از بیوفیدبک می‌باشد و در آن فعالیت الکتریکی مغز تحت نظر قرار می‌گیرد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نوروفیدبک فعالیت الکتریکی مغز توسط برنامه‌های کامپیوتری هنگامی که به فرد محرک‌های دیداری یا شنوایی ارائه می‌گردد رصد می‌گردد و هدف آموزش فرد برای کنترل برخی فاکتورهای ذهنی توسط فیدبکی که از کامپیوتر دریافت می‌کند می‌باشد. (منبع: ویکی پدیا)

روش نقشه مغزی یا QEEG دارای مزیت های زیر برای بیماران و درمانگران می باشد:

  • دریافت اطلاعات بی نهایت در مورد نحوه عملکرد مغز
  • شناسایی نقاط ضعف
  • درک برخی توانایی های خاص مغز
  • نقشه رنگی کامل از فرایند کارکرد مغزت
  • آشنایی با عملکرد کلی مغز

اگر می خواهید برای انجام این تست اقدام کنید، بایستی حداقل 6 ساعت قبل از آن، هیچگونه نوشیدنی کافئین دار، مواد مخدر یا الکل و ... استفاده نکنید.

شستن مو و سر قبل از انجام این تست بوسیله شامپو بسیار مهم می باشد، زیرا وجود چربی ها روی پوست باعث جلوگیری از تشخیص دقیق این تست خواهند شد.

منبع:

  1. الکتروانسفالوگرافی کمی (ویکی پدیا)
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
سینما سعدی
اطلاعات بیشتر...