مانتو مجلسی در شیراز

مانتو مجلسی در شیراز(معرفی 3 فروشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

بانوان ایرانی همیشه جزو خوش پوش ترین بانوان دنیا به حساب می آیند و همانطور که می دانید، یکی از اصلی ترین پوشش ها و پوشاکی که بایستی استفاده کنند، مانتو می باشد.

مانتوها انواع مختلفی دارند که شاید مانتوهای مجلسی مورد پسند بیشتر بانوان خواهد بود، زیرا اینگونه مانتوها بسیار شکیل تر از انواع دیگر می باشد.

مانتوهای مجلسی جنس های مختلفی داشته و معمولا بانوان طبق شرایط آب و هوایی و سلیقه خود جنس آن انتخاب می کنند. انواع جنس پارچه مانتوهای مجلسی عبارتند از:

  • کتان
  • پنبه
  • پشم
  • ویسکوز (الیاف مصنوعی که هادی گرماست)
  • نایلونی
  • پلی استر

اما اگر قصد خرید یک مانتو مجلسی خوب را دارید، بهتر است به نکاتی توجه داشته باشید که خرید شما باب میل تر شود. سعی کنید مانتو مجلسی را بر اساس نسبت سایز و قد خود خریداری کنید و ویژگی های اندامی خود را کامل بشناسید.

جنس پارچه مانتوها برای فرم های مختلف بدن بسیار متفاوت خواهد بود و بهتر است در این زمینه از طراح لباس و یا یک خیاط ماهر مشورت دریافت کنید تا طبق فرم بدن شما، بهترین پیشنهاد را دریافت نمایید.

خانم های ریز جثه و کوتاه قد بهتر است از مانتوهای مجلسی استفاده کنند که دامن خیلی گشاد و کلوش نداشته باشد. همچنین مانتوهای بلند، پر طرح و نقش و چروک انتخاب نکنید و سعی کنید قد مانتو مورد نظرتان نهایتا تا روی زانو باشد. فیت بودن مانتو و ساده بودن آن برای بانوان ریز جثه بسیار مناسب تر بوده و اگر می خواهید بلندتر به نظر برسید، سعی کنید از مانتوهای مجلسی با طرح راه راه های عمودی باریک استفاده کنید.

خانم های قد بلند بهتر است از مانتوهایی که از بالا تا پایین تنگ و مانتوهای خیلی کوتاه استفاده نکنند، زیرا باعث می شود قد بلندتر به نظر برسید. همچنین برای اینکه قد شما متناسب تر به نظر برسد، بهتر است مانتو، شلوار و کفش‌ شما همرنگ نباشد و از رنگ های متفاوت استفاده کنید. معمولا بهترین مانتو مجلسی برای بانوان قد بلند، مانتوهای زنانه کمردار تنگ می باشد.

خانم های چاق و درشت اندام برای انتخاب مانتو مناسب بهتر است از مانتوهای آزاد و گشاد استفاده کنند و به سراغ مانتوهای مجلسی تنگ نروند. مانتو‌های کشی، استرچ، کمرهای کشی، طرح خطوط افقی، جیب های بغل از رو و خیلی کوتاه برای بانوان چاق و درشت اندام اصلا گزینه مناسبی نبوده و بهتر است از مانتوهای مجلسی دارای شکاف های پهلو و کمی کلوش استفاده کنید.

جالب است بدانید که:

نخستین اسناد از پوشیدن مانتو، به حدود قرن هفده تا هجدهم میلادی اشاره دارند. اینکه نخستین استفاده از مانتو توسط زنان یا مردان بوده، مشخص نیست اما نخستین استفاده توسط زنان، شامل پوشاکی بسیار بسته و گشاد بوده‌است. همچنین در منابعی اشاره شده‌است که مانتوها در بعضی از جلسات دادگاه‌ها پوشیده می‌شدند. با این حال بیشتر منابع، تفکیکی را میان مانتوهای اشراف که بسیار نایاب بودند با مانتوهای معمول قائل شدند. مانتوها در اوایل، به‌طور معمول، توسط کارگران (احتمالاً زن) که در مشاغل پایین دست و مراقبتی که امکان کثیف شدن لباس در آن بالا بود، پوشیده می‌شدند. اما به شکل محدود توسط گروهی از اشراف اروپایی که مد متفاوتی داشتند، پوشیده می‌شد و آثار هنری نیز این موارد را به تصویر کشیده‌اند. (منبع: ویکی پدیا)

مانتو یکی از اصلی ترین پوشش های بانوان ایرانی به حساب می آید و خرید آن برای همه بانوان لازم و ضروری است. در کشورمان فروشگاه های بسیار زیادی در این زمینه فعالیت می کنند که بانوان بتوانند مانتوهای مجلسی ایرانی و خارجی را از آنها تهیه کنند.

شما بانوان عزیز شیرازی نیز اگر به دنبال خرید مانتو مجلسی در شیراز هستید و می خواهید یک مانتو درجه یک خریداری نمایید، پیشنهاد ما این است که از لیستی که در ادامه توسط وبسایت کارشد تهیه شده است، استفاده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در ارتباط باشید.

شما برای خرید بهترین مانتوهای مجلسی در شهر بزرگ شیراز به کدام فروشگاه ها مراجعه می کنید؟ می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله با ما و کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. مانتو (ویکی پدیا)
دروازه قرآن
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...