درمان ترک های پوستی با لیزر در شیراز

لیزر ترک های پوستی شیراز(معرفی 3 مرکز تخصصی)

مشاهده مراکز معرفی شده

کشش پوست و افزایش کورتیزون باعث بوجود آمدن ترک های پوستی می شود که معمولا به صورت خطوط موازی بر روی پوست ایجاد می شود.

ترک های پوستی خطر خاصی برای انسان نخواهند داشت اما لازم است برای درمان آن اقدام نمود.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی روش های مختلفی برای درمان ترک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از جدیدترین و موثرترین روش های درمان ترک های پوستی، استفاده از لیزر می باشد.

از جمله مهمترین علل ایجاد ترک های پوستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده بیش از حد از پماد ها، لوسیون ها و قرص های کورتیکوستروئید
  • سندرم کوشینگ
  • سندرم مارفان
  • سندرم اتلر - دانلوس
  • اختلالات غدد آدرنال
  • خشکی پوست (شایع ترین علت ترک های پوستی)
  • اگزما (نوعی بیماری پوستی همراه با قرمزی و خارش پوست)
  • پسوریازیس (نوعی اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن)
  • نوروپاتی دیابتی (مختلف شدن اعصاب برای کنترل رطوبت پوست)

علاوه بر موارد بالا، دلایل دیگری نیز باعث ایجاد ترک های پوستی می شود که می توان به جنسیت زن، سابقه خانوادگی و ژنتیکی، بارداری، کاهش یا افزایش وزن سریع، استفاده از داروهای کورنیسوئید و ... اشاره کرد.

به هر حال اگر با ترک های پوستی رو به رو شدید، اصلا نگران نباشید؛ زیرا این ترک ها بوسیله لیزر قابل درمان خواهد بود و بایستی به یک کلینیک تخصصی، پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی و یا جراح پلاستیک مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که ترک های پوستی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت خواهد بود و برای تشخیص راه حل درمانی مناسب (مانند لیزر) بایستی به پزشک متخصص پوست مراجعه کرد.

تولید کلاژن به درمان و برطرف کردن ترک های پوستی کمک می کند که دستگاه های لیزر پالسی رنگی و پالسی شدید روش بسیار مناسبی جهت بهبود ترک های پوستی خواهد بود.

ترک‌های پوستی که به استریا هم معروفند، فرمی از اسکار روی پوست است. به مرور زمان ممکن است کم شود ولی به‌طور کامل ناپدید نمی‌شود. این ترک‌ها در زمان بارداری معمولاً در ۳ ماههٔ آخر و معمولاً روی شکم ایجاد می‌شود ولی بر روی پستان‌ها، ران، لگن و کمر و باسن هم دیده می‌شود که به نام استریا گراویداروم معروف است. علت آن ترک در درم است. اغلب در اثر کشش سریع پوست به دنبال رشد یا تغییر وزن سریع ایجاد می‌شود. ممکن است در اثر تغییرات هورمونی زمان بلوغ، بارداری، رشد یا درمان‌های جایگزینی هورمونی هم ایجاد شود. درمان مشخص و مفیدی برای بهبود این ضایعات پوستی وجود ندارد. برخی تلاش‌ها در این زمینه انجام شده‌است مثل لیزر درمانی، گلیکولیک اسید و میکرودرمابراسیون. (منبع: ویکی پدیا)

ترک های پوستی در هر نقطه ای از بدن انسان که پدیدار شود، با درد همراه نخواهد بود، اما اعتماد بنفس انسان را کاهش می دهد. خوشبختانه امروزه مردم اهمیت زیادی به زیبایی ظاهری خود می دهند و به همین دلیل است که روش های جدید برای درمان مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای درمان ترک های پوستی می توان از دستگاه های لیزر استفاده کرد که امروزه در شهرهای بزرگ ایران توسط پزشکان متخصص پوست و همچنین جراحان پلاستیک انجام می شود.

افراد زیادی برای درمان مشکلات پوستی خود به شهر شیراز سفر می کنند که دلیل آن وجود کلینیک های مدرن و پزشکان متخصص می باشد.

برای انجام لیزر ترک های پوستی در شیراز نیز شما می توانید به جراحان پلاستیک و پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی مراجعه کنید که لیستی از آنها توسط وبسایت کارشد در ادامه این مقاله تهیه شده است.

آیا تجربه ای از انجام لیزر ترک های پوستی دارید؟ شما می توانید نظرات خودتان را با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید و با امتیازدهی به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمایید.

منبع:

  1. ترک پوستی (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...