قیمت کامپوزیت دندان در شیراز

هزینه کامپوزیت دندان در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

کامپوزیت های دندانی یکی از بهترین روش های اصلاح و زیباسازی لبخند است که نسبتا هزینه مناسبی برای بیماران به همراه خواهد داشت. ترمیم راحت آن نیز یکی از مزیت هایی است که برتری این روش نسبت به سایر روش ها را به همراه دارد.

اگر دندان های شما پوسیدگی نداشته باشد؛ علاوه بر اینکه نیازی به بی حسی نیست، در یک جلسه نیز کامپوزیت برای شما انجام خواهد شد.

جالب است بدانید که کامپوزیت های دندانی از مواد رزینی یا معدنی ساخته می شوند که با استفاده از نور، روی دندان محکم شده و بایستی حتما زیر نظر دندانپزشک متخصص انجام شود.

انواع کامپوزیت های دندانی کامپوزیت ماکروفیل یا درشت دانه، کامپوزیت میکروفیل یا ریز دانه و نانو کامپوزیت می باشد که بهترین برندهای تولید کننده آن نیز Bisco، Coltene، DMG America، DMP Dental، IvoclarVivaden و ... است.

نوع کامپوزیت و برند آن بستگی به نظر دندانپزشک شما خواهد داشت البته تمامی آنها توسط دندانپزشک متخصص به شما توضیح داده می شود که بهترین گزینه برای شما انتخاب گردد.

به‌طور سنتی کامپوزیت‌های مبتنی بر رزین توسط واکنش شیمیایی پلیمریزاسیون بین دو مخلوط خمیری تهیه می‌ شوند. یک مخلوط خمیری حاوی یک فعال‌کننده و یک آغازکننده واکنش است. برای غلبه بر معایب این روش، مانند ماندگاری کوتاه مدت، کامپوزیت رزین‌هایی در دهه ۱۹۷۰ معرفی شدند که با نور واکنش می‌دهند. برخی از برنامه‌ های بیمه دندانپزشکی ممکن است هزینه بازپرداخت کامپوزیت تنها در دندان‌ های جلو فراهم کنند که بازسازی آمالگام به‌ طور خاص بر اساس شرایط زیبایی صورت می‌گیرد؛ بنابراین، بیماران ممکن است مستلزم پرداخت کل ترمیم کامپوزیت در دندان خلفی باشند. (منبع: ویکی پدیا)

اما در هر زمینه درمانی اطلاع از هزینه ها قدرت انتخاب و تصمیم گیری بالاتری به ما خواهد داد. در رابطه با کامپوزیت نیز هزینه انجام آن بسیار اهمیت خواهد داشت.

هزینه کامپوزیت دندان در شیراز به مانند سایر شهرهای ایران به موارد زیر بستگی خواهد داشت:

 • تخصص دندانپزشک
 • نوع کامپوزیت
 • نوع مواد مصرفی
 • تعداد دندان برای انجام کامپوزیت
 • تجهیزات و امکانات کلینیک
 • موقعیت جغرافیایی
 • طول درمان

مسلما موارد بالا تاثیر زیادی در هزینه انجام کامپوزیت شما خواهد داشت و نمی توان هزینه دقیق از آن را بیان کرد.

به همین دلیل و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های کامپوزیت، لازم است به دندانپزشکان متخصص مراجعه کنید، تا با معاینه دندان ها هزینه دقیق آن را به شما اعلام کنند.

در پایین لیستی از کلینیک های کامپوزیت دندان شیراز برای شما تهیه شده است.

برای مشاهده تمامی کلینیک ها و دندانپزشکان متخصص کامپوزیت دندان در شیراز روی دکمه (مشاهده همه کلینیک های کامپوزیت دندان شیراز) کلیک کنید. در آن صفحه علاوه بر مشاهده همه کلینیک ها و دندانپزشکان متخصص کامپوزیت، امکانات زیر برای انتخابی بهتر در دسترس شما قرار دارد:

 1. نمایش متخصصان کامپوزیت دندان بر اساس بروز بودن اطلاعات
 2. قابلیت جستجوی کلینیک ها و دندانپزشکان کامپوزیت بر اساس خیابان، کوچه و ...
 3. مطالعه مقاله ای کامل در مورد کامپوزیت
 4. کلینیک های دارای تخفیف

آیا اطلاعی از قیمت کامپوزیت دندان در شیراز دارید؟ اگر دندان های خود را کامپوزیت کرده اید و در زمینه قیمت انجام آن اطلاعاتی دارید، می توانید در انتهای این مقاله تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید.

منبع:

 1. کامپوزیت های دندانی (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...

سوالات پرتکرار کاربران در مورد قیمت کامپوزیت دندان در شیراز

1

هزینه کامپوزیت به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه کامپوزیت به تخصص دندانپزشک، نوع کامپوزیت، نوع مواد مصرفی، تعداد دندان برای انجام کامپوزیت، تجهیزات و امکانات کلینیک، موقعیت جغرافیایی، طول درمان و ... بستگی خواهد داشت که در حال حاضر و در سال 1401 هزینه هر واحد کامپوزیت حدودا 850 هزار تومان تا 1 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود.

2

هزینه کامپوزیت دندان شامل بیمه می شود؟

خیر، معمولا هزینه های زیبایی دندان و کامپوزیت شامل بیمه نمیشود و به صورت آزاد محاسبه می گردد. البته اگر از کاپوزیت برای پرکردن و ترمیم دندان پوسیده استفاده شود و دندانپزشک با بیمه های مختلف قرارداد داشته باشد، بیمه مقداری از هزینه را پرداخت خواهد کرد.

3

کامپوزیت را می توان قسطی انجام داد؟

بله، بعضی از دندانپزشکان متخصص زیبایی و کامپوزیت برای رفاه حال بیماران خود، شرایط قسطی ارائه می دهند.