قیمت کامپوزیت دندان در شیراز

هزینه کامپوزیت دندان در شیراز

کامپوزیت های دندانی یکی از بهترین روش های اصلاح و زیباسازی لبخند است که نسبتا هزینه مناسبی برای بیماران به همراه خواهد داشت. ترمیم راحت آن نیز یکی از مزیت هایی است که برتری این روش نسبت به سایر روش ها را به همراه دارد.

اگر دندان های شما پوسیدگی نداشته باشد؛ علاوه بر اینکه نیازی به بی حسی نیست، در یک جلسه نیز کامپوزیت برای شما انجام خواهد شد.

جالب است بدانید که کامپوزیت های دندانی از مواد رزینی یا معدنی ساخته می شوند که با استفاده از نور، روی دندان محکم شده و بایستی حتما زیر نظر دندانپزشک متخصص انجام شود.

انواع کامپوزیت های دندانی کامپوزیت ماکروفیل یا درشت دانه، کامپوزیت میکروفیل یا ریز دانه و نانو کامپوزیت می باشد که بهترین برندهای تولید کننده آن نیز Bisco، Coltene، DMG America، DMP Dental، IvoclarVivaden و ... است.

نوع کامپوزیت و برند آن بستگی به نظر دندانپزشک شما خواهد داشت البته تمامی آنها توسط دندانپزشک متخصص به شما توضیح داده می شود که بهترین گزینه برای شما انتخاب گردد.

به‌طور سنتی کامپوزیت‌های مبتنی بر رزین توسط واکنش شیمیایی پلیمریزاسیون بین دو مخلوط خمیری تهیه می‌ شوند. یک مخلوط خمیری حاوی یک فعال‌کننده و یک آغازکننده واکنش است. برای غلبه بر معایب این روش، مانند ماندگاری کوتاه مدت، کامپوزیت رزین‌هایی در دهه ۱۹۷۰ معرفی شدند که با نور واکنش می‌دهند. برخی از برنامه‌ های بیمه دندانپزشکی ممکن است هزینه بازپرداخت کامپوزیت تنها در دندان‌ های جلو فراهم کنند که بازسازی آمالگام به‌ طور خاص بر اساس شرایط زیبایی صورت می‌گیرد؛ بنابراین، بیماران ممکن است مستلزم پرداخت کل ترمیم کامپوزیت در دندان خلفی باشند. (منبع: ویکی پدیا)

اما در هر زمینه درمانی اطلاع از هزینه ها قدرت انتخاب و تصمیم گیری بالاتری به ما خواهد داد. در رابطه با کامپوزیت نیز هزینه انجام آن بسیار اهمیت خواهد داشت.

هزینه کامپوزیت دندان در شیراز به مانند سایر شهرهای ایران به موارد زیر بستگی خواهد داشت:

  • تخصص دندانپزشک
  • نوع کامپوزیت
  • نوع مواد مصرفی
  • تعداد دندان برای انجام کامپوزیت
  • تجهیزات و امکانات کلینیک
  • موقعیت جغرافیایی
  • طول درمان

مسلما موارد بالا تاثیر زیادی در هزینه انجام کامپوزیت شما خواهد داشت و نمی توان هزینه دقیق از آن را بیان کرد.

به همین دلیل و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های کامپوزیت، لازم است به دندانپزشکان متخصص مراجعه کنید، تا با معاینه دندان ها هزینه دقیق آن را به شما اعلام کنند.

وبسایت کارشد لیستی از کلینیک های دندانپزشکی کامپوزیت دندان را تهیه کرده است که شما عزیزان می توانید با استفاده از فیلتر "مرتب سازی" که در بالای این لیست قرار دارد، آنها را بر اساس میزان محبوبیت، تخفیف و ... مشاهده فرمایید.

همچنین با استفاده از فیلتر نمایش "دارای تخفیف" که در بالای لیست کلینیک ها قرار دارد، می توانید آنهایی که تخفیف ارائه داده اند را مشاهده نمایید.

در صورتی که تجربه استفاده از خدمات دندانپزشکان در رابطه با انجام کامپوزیت را دارید، می توانید در بخش نظرات تجربیات خود را با دیگر کاربران عزیز کارشد به اشتراک بگذارید.

آیا اطلاعی از قیمت کامپوزیت دندان در شیراز دارید؟ اگر دندان های خود را کامپوزیت کرده اید و در زمینه قیمت انجام آن اطلاعاتی دارید، می توانید در انتهای این مقاله تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. کامپوزیت های دندانی (ویکی پدیا)
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
بلوار آزادی
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...