فیشور سیلانت در شیراز

فیشور سیلانت در شیراز(معرفی 1 دندانپزشکی)

مشاهده مراکز معرفی شده

فیشورسیلانت یا شیارپوش یکی از مواد مورد استفاده در دندان‌پزشکی می‌باشد. سیلانت‌ها از مواد پلاستیکی بی‌رنگ یا به رنگ سفید ساخته شده‌اند و برای محافظت سطوح دندان‌هایی که دارای شیارهای عمیق و منافذ می‌باشند، به‌خصوص برای سطح جونده دندان‌های خلفی که بیشترین پوسیدگی‌ها در آن‌ها یافت می‌شوند، بکار می‌روند. بعبارت دیگر سیلانت‌ها از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کنند. درمان فیشورسیلانت یا شیار پوش یکی از درمانهای پیشگیری در دندانپزشکی محسوب می‌گردد که به کمک مواد شیار پوش انجام می‌شود. (منبع: ویکی پدیا)

با انجام فیشور سیلانت می توان شیارهای عمیق روی سطح جونده دندان ها را پر کرد و این موضوع برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های کودک بسیار ضروری است.

از فیشور سیلانت حتی می توان برای دندان های پوسیده که پوسیدگی آنها کم است نیز استفاده کرد تا از ادامه روند پوسیدگی جلوگیری نمود، اما دندانپزشکان پیشنهاد می کنند ابتدا پوسیدگی دندان ها درمان شود و سپس از فیشور سیلانت استفاده کرد.

فیشور سیلانت باعث می شود دندان های کودک بین 3 تا 10 سال پوسیده نشوند که البته ماندگاری فیشور سیلانت بستگی به تکنیک و مواد استفاده شده توسط دندانپزشک نیز خواهد داشت.

اگر کودک شما فیشور سیلانت انجام داده است، توجه داشته باشید که ساییدن و به هم فشردن دندان‌ها یا دندان قروچه، داشتن ریفلاکس اسیدی و استفاده از رژیم غذایی بسیار اسیدی باعث کاهش ماندگاری سیلانت می شود.

به صورت کلی کودکانی که شرایط زیر را داشته باشند، کاندید مناسبی برای انجام فیشور سیلانت هستند:

  • داشتن شیار‌های بسیار عمیق در دندان های آسیابی
  • خطر بالای پوسیدگی برای دندان های کودکان
  • کودکانی که امکان بهداشت دندان یا رژیم غذایی سالم را ندارند.
  • استفاده از مواد غذایی فرآوری شده، آردهای تصفیه شده، قندها، نوشیدنی های حاوی قند و ... به دلیل داشتن رژیم

معمولا فیشور سیلانت برای بزرگسالان استفاده نمی شود و برای دندان های کودکان مناسب تر است. دندانپزشکان پیشنهاد می کنند پس از رویش کامل دندان های آسیابی و دندان های شیری، برای انجام فیشور سیلانت دندان های کودک اقدام نمایید.

فیشور سیلانت توسط تمامی دندانپزشکان کودک در شهرهای مختلف ایران انجام می شود. در شهر شیراز نیز به دلیل اینکه والدین شیرازی اهمیت ویژه ای به سلامت دهان و دندان فرزندان خود می دهند، شاهد فعالیت دندانپزشکان کودکان بسیار خوبی هستیم.

به هر حال شما عزیزان همشهری اگر می خواهید کودک خود را برای انجام فیشور سیلانت در شیراز به یک کلینیک خوب دندانپزشکی ببرید، پیشنهاد می کنیم از لیستی که در ادامه توسط وبسایت کارشد تهیه شده است استفاده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در ارتباط باشید.

آیا تا به حال فرزند خود را برای انجام فیشور سیلانت به کلینیک دندانپزشکی برده اید؟ کدام دندانپزشک را برای انجام فیشور سیلانت به دیگر کاربران وبسایت کارشد پیشنهاد می کنید؟ در قسمت نظردهی برای ما بنویسید.

منبع:

  1. سیلانت دندان‌پزشکی (ویکی پدیا)