فلوراید تراپی در شیراز

فلوراید تراپی در شیراز(معرفی 3 دندانپزشکی)

مشاهده مراکز معرفی شده

فلوراید تراپی برای افزایش مقاومت دندان ها در برابر پوسیدگی مورد استفاده قرار می گیرد و بایستی به صورت دوره ای برای انجام آن به دندانپزشک متخصص مراجعه کرد.

به بیانی دیگر وقتی مینای دندان دچار آسیب دیدگی شود، دندان ها شروع به پوسیدگی می کنند و می توان برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها از فلوراید تراپی استفاده کرد.

حتی اگر به موقع برای فلوراید تراپی اقدام نمایید، پوسیدگی دندانی به صورت قابل توجهی کمتر خواهد شد و مخصوصا فلوراید تراپی در دوران کودکی بسیار پیشنهاد می شود، زیرا پوسیدگی های اولیه دندان های کودکان متوقف می شود.

عقیده دندانپزشکان این است، دندان های کودکان که به تازگی رویش داشته در معرض پوسیدگی بسیار بالایی نسبت به دندان های بزرگسالان است و همین موضوع نیز از دیگر دلایلی است که فلوراید تراپی برای کودکان بسیار ضروری تر از بزرگسالان خواهد بود.

انجام فلوراید تراپی به این صورت است که دندانپزشک فلوراید (ژل یا وارنیش) را بر روی دندان ها به کار می برد و برای دندان های شیری و دائمی قابل انجام خواهد بود.

از زمانی که دندان های شیری به صورت کامل رشد کردند، می توانید کودک خود را برای انجام فلوراید تراپی نزد دندانپزشک متخصص ببرید. حتی به بزرگسالان هم توصیه می شود که هر از چند گاهی و طبق نظر دندانپزشک، برای فلوراید تراپی اقدام نمایند.

انجام فلوراید تراپی برای تقویت مینای دندان بسیار ضروری بوده و هزینه انجام آن بستگی به عوامل زیر دارد:

  • کیفیت مواد ژل یا وارنیش
  • دستمزد دندانپزشک
  • وضعیت بیمه کودک
  • دولتی یا خصوصی بودن مطب و کلینیک دندانپزشکی

لازم است بدانید که انجام فلوراید تراپی برای کودک دردناک نبوده و حتی نیازی به بی حسی نیز نخواهد بود. فلورایدها با طعم های مختلفی ساخته می شوند که برای کودک آزار دهنده نباشد.

جالب است بدانیدکه:

در فلوراید تراپی موضعی، فلوراید مستقیماً در مجاور سطوح دندان قرار داده می‌شود. متداول‌ترین شکل آن استفاده از خمیردندان‌های حاوی فلوراید است. روش‌های دیگر فلوراید تراپی موضعی شامل دهان شویه، قرص، ژل، فوم و وارنیش می‌باشد. در فلوراید تراپی سیستمیک، فلوراید به آب، نمک یا شیر افزوده می‌شود یا ممکن است از قرص حاوی فلوراید استفاده شود. در مناطقی که دارای آب فلوریده هستند سایر روش‌های فلوراید تراپی سیستمیک توصیه نمی‌شود.سوای تمام موارد عنوان شده بالا، بسیاری از دانشمندان طی مقالاتی عنوان نموده اند که فلوراید و فلورید بشدت برای مینای دندانها و غده پینه آل (که بارزترین کارکرد آن بصیرت انسان است) مضر است.‌ توصیه میشود از خمیردندادنهای بدون فلوارید و یا از نمک برای مسواک زدن استفاده نمود. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال برای فلوراید تراپی بایستی به یک دندانپزشک متخصص و یا کلینیک های دندانپزشکی که دارای بهترین دندانپزشکان می باشند، مراجعه کرد.

شما عزیزان همشهری می توانید برای انجام فلوراید تراپی در شیراز به کلینیک های دندانپزشکی و دندانپزشکانی که در ادامه لیستی از آنها تهیه شده است، مراجعه نمایید.

وبسایت کارشد در تلاش است تا با جمع آوری لیست کاملی از کلینیک های دندانپزشکی، کار را برای شما عزیزان همشهری راحت تر کند و بتوانید برای دریافت خدمات به آنها مراجعه کنید.

به نظر شما بهترین دندانپزشک شهر شیراز برای فلوراید تراپی کیست؟ می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی برای ما و دیگر کاربران وبسایت کارشد بنویسید.

منبع:

  1. درمان با فلوراید (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...