عینک سازی در شیراز

عینک سازی شیراز(معرفی 9مرکز + آدرس و اطلاعات)

مشاهده مراکز معرفی شده

بسیاری از مردم به دلیل ضعف بینایی مجبور به استفاده از عینک های مختلف می باشند که برای خرید آن بایستی به عینک سازی مراجعه کرد.

اگر می خواهید برای خرید عینک به یک عینک سازی مراجعه کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که مرکز مورد نظرتان دارای اپتومتریست باشد و همچنین از وزارت بهداشت مجوز رسمی داشته باشند.

هر چند بعضی از مردم از عینک به عنوان یک اکسسوری استفاده می کنند، اما افرادی که نیاز به عینک دارند بایستی به بینایی سنجی ها و عینک سازی ها مراجعه کنند تا با بررسی های لازم، عینک مناسب برای آنها ساخته شود.

عینک سازی های بایستی بر اساس تجویز چشم پزشک و یا بینایی سنجی اقدام به ساخت عینک برای مراجعه کنندگان خود کنند.

همچنین برای انتخاب یک عینک سازی خوب بایستی به این نکته توجه داشته باشید که عینک سازی مورد نظر با توجه به استانداردهای جهانی اقدام به ساخت عینک نماید.

به دلیل اینکه متقاضیان ساخت عینک در شهرهای بزرگ ایران بیشتر از شهرهای کوچک می باشند، لازم است که در این شهرها عینک سازی های زیادی فعالیت داشته باشند.

شهر شیراز نیز که یکی از کلانشهر های ایران می باشد، عینک سازی ها و بینایی سنجی های بسیاری را در دل خود جای داده تا مردمی که به دنبال عینک سازی در شیراز هستند، دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

عینک سازی در ایران بر عهده اپتومتریست همچنین افراد عینک سازی که زیر نظر و با مجوز وزارت بهداشت فعالیت می‌کنند می‌باشد. فروش عینک توسط افرادی که تحصیلات مناسب در زمینه عینک نداشته غیرقانونی بوده و این افراد فقط به مدگرایی عینک نه به جنبه درمانی آن توجه می‌کنند و این عمل آسیب جدی به چشم فرد وارد می‌کند. در سال ۱۳۴۶ ه‍.ش در آیین‌نامه مؤسسه عینک طبی که به استناد قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مصوب سال۱۳۳۴ تنظیم شده‌است. صراحتاً جایگاه حرفه‌ای اپتومتری دیده شده و به‌طور صریح آینده حرفه‌ای اپتومتری در کشور تبیین شد در حالی که در آن زمان تعداد اپتومتریست‌های شاغل در کشور ناچیز بوده‌است. اولین دوره‌های آموزشی اپتومتری در کشور به صورت دوره‌های دو ساله کاردانی با مدرسین فرانسوی در دهه ۱۳۵۰ ه‍.ش برگزار گردید. (منبع: ویکی پدیا)

برای انتخاب عینک و ساخت آن، شما با گزینه های متعددی رو به رو خواهید بود که بهتر است با توجه به شرایط فیزیکی صورت خود یک عینک مناسب انتخاب کنید.

برای ساخت عینک می توانید معیارهای زیر را مورد توجه خود قرار دهید:

  • ساخت عینک بر اساس ظاهر و جنسیت
  • تناسب عینک با سن و سال
  • انتخاب عینک بر اساس شغل
  • عینک مناسب برای تجارت های مهم و جدی
  • ساخت عینک برای نمایش خلاقیت و مدگرایی
  • عینک مناسب برای دانش آموزان و دانشجویان
  • انتخاب عینک مناسب برای پدر و مادران پرمشغله
  • عینک منتاسب برای تفریحات
  • انتخاب عینک بر اساس نوع عدسی

انتخاب نوع فریم عینک کاملا بستگی به نظر شخصی شما خواهد داشت، اما بهتر است بر اساس شرایط ظاهری و معیارهایی که دارید ساخته شود.

مهمترین قسمت عینک سازی، انتخاب عدسی آن است که بایستی ضد بازتاب باشد. عدسی های ضد بازتاب در روز باعث نور در عینک بازتاب نخواهد شد و همچنین به شما کمک خواهد کرد تا در شب بهتر ببینید.

قاب ها و فریم های پلی کربناتی یا پلاستیک های فشرده برای شیشه های سبک و باریک مناسب تر هستند که بایستی با کیفیت باشند.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر بیشتر زمان خود را در بیرون از خانه به سر می برید، بهتر است از لنزهای فتوکرومیک استفاده کنید تا در نور به صورت اتوماتیک تیره و یا دودی شوند.

به هر حال برای انتخاب عینک و عدسی مناسب می توانید از خدمات بینایی سنجی ها و عینک سازی ها استفاده کنید تا با جزئیات بیشتری شما را راهنمایی کنند.

شما می توانید نظرات خودتان را راجع به عینک سازی و یا طرح های جدید عینک با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید. همچنین با امتیاز دهی به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمایید.

منبع:

  1. عینک سازی (ویکی پدیا)
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...
سینما سعدی
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...
بلوار گلستان
اطلاعات بیشتر...
بلوار سیبویه
اطلاعات بیشتر...
سینما سعدی
اطلاعات بیشتر...