جراحی و عمل پولیپ بینی در شیراز

عمل پولیپ بینی در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

یکی از رایج ترین عمل های بینی، عمل پولیپ بینی می باشد که قطعا همه اسم آن را شنیده اند. این عمل، جزو عمل های ساده بینی برای برداشتن توده غیر سرطانی پولیپ است.

پولیپ از غشاء مخاطی بینی و سینوس‌ها تشکیل شده است که به صورت غیر عادی در بعضی از بینی ها رشد کرده و باعث ایجاد حجم در مجرای بینی می شود.

برداشتن این توده غیر سرطانی به همه افرادی که پولیپ دارند پیشنهاد می شود، زیرا باعث بوجود آمدن مشکلات تنفسی خواهد شد.

مهمترین دلایل و عوامل بروز پولیپ عبارتند از:

  • عوامل آلرژی
  • عفونت ها
  • بیماری نادر فیبروز کیستیک
  • گرد و غبار
  • گرد افشانی گل ها

همچنین اگر علائمی چون ایجاد درد سینوس و صورت، سر درد در ناحیه پیشانی، آبریزش بینی، ایجاد درد در فک بالا، خر و پف کردن در خواب، گرفتگی بینی پس از عمل، کم شدن حس بویایی و کم شدن حساسیت به مزه ها دارید، بایستی برای درمان یا جراحی آن اقدام نمایید.

یکی از سوالات بیمارانی که پولیپ بینی دارند، این است که عمل پولیپ بینی چقدر طول می کشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که مدت زمان انجام عمل پولیپ بینی بستگی به نوع آن شرایط بیمار، تعداد و اندازه پولیپ های بینی خواهد داشت که معمولا بین 30 دقیقه تا 4 ساعت ممکن است به طول بیانجامد.

همچنین بعضی از بیماران عمل پولیپ بینی را همزمان با عمل زیبایی بینی انجام می دهند که ممکن است 2 تا 4 ساعت زمان ببرد.

عمل پولیپ بینی را بایستی توسط پزشکان جراح بینی انجام داد تا به نتیجه مطلوب دست یافت و برای همیشه از دست مشکلات آن نجات پیدا کرد.

این عمل در همه شهرهای ایران توسط پزشکان بینی قابل انجام بوده و شما عزیزان همشهری نیز می توانید برای انجام عمل پولیپ بینی در شیراز به لیستی که در ادامه توسط وبسایت کارشد تهیه شده است، مراجعه کنید و با پزشکان بینی در ارتباط باشید.

پولیپ بینی تودهٔ خاکستری و گاهی بی‌رنگی است که معمولاً از مخاط سینوس‌ها و گاهی از خود بینی منشأ می‌گیرد. در غالب موارد پولیپ‌های بینی پایه‌دار و متعدد بوده و در داخل هر دو بینی ظاهر می‌شوند هر چند که ممکن است فقط در یک بینی و به‌طور منفرد نیز دیده شود. ظاهر پولیپ‌های بینی شبیه دانه‌های انگور است. اگر پزشک با وسیله‌ای این پولیپ‌ها را لمس کند، متحرک هستند یعنی با لمس می‌توان آن‌ها را جابجا کرد و لمس آن‌ها دردناک نیست. در مواردی که پولیپ خیلی بزرگ شود از سوراخ بینی نیز قابل رویت است و گاهی می‌تواند از پشت بینی وارد حلق شود و اگر بیمار دهانش را باز کند در داخل حلقش قابل رویت باشد.بزرگ شدن پولیپ و به دنبال آن عدم تنفس صحیح از راه بینی باعث رنجش خاطر شخص هنگام خوردن و آشامیدن و حتی صحبت کردن می‌شود. (منبع: ویکی پدیا)

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و ورود دستگاه های لیزر به این حوزه، عمل پولیپ بینی با لیزر نیز امکان پذیر است که دقت بسیار بالاتری نسبت به عمل های معمولی پولیپ بینی داشته و سریع تر نیز انجام می شود؛ اما عمل پولیپ بینی با لیزر فعلا در مرحله آزمایش قرار داشته و ممکن است بزودی دستگاه های لیزر نیز به کمک جراحان بینی برای برداشتن پولیپ بیاید.

اگر به دنبال عمل پولیپ بینی با لیزر در شیراز هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، پیشنهاد می کنیم حتما با پزشکان متخصص در این زمینه صحبت نمایید.

به نظر شما بهترین پزشک عمل پولیپ بینی در شهر شیراز کیست؟ می توانید در قسمت نظردهی این مقاله برای ما و دیگر کاربران وبسایت کارشد نظرات خود را بنویسید.

منبع:

  1. پولیپ بینی (ویکی پدیا)
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار بعثت
اطلاعات بیشتر...