جراحی و عمل انحراف بینی در شیراز

عمل انحراف بینی (سپتوپلاستی) در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

انحراف بینی زمانی به وجود می آید که سپتوم یا تیغه بینی که از غضروف و استخوان تشکیل شده است، به یک طرف منحرف شود. انحراف بینی ممکن است از بدو تولد یا در اثر ضربه یا حادثه بوجود آید.

در حال حاضر فقط بایستی با استفاده از جراحی، انحراف بینی را درمان نمود و راه حل دیگری برای آن نیست. به همین دلیل اگر انحراف بینی دارید، بهتر است به دنبال یک جراح بینی با تجربه باشید که سابقه درخشانی در زمینه جراحی انحراف بینی باشد.

البته اگر انحراف بینی شدید نباشد، پزشکان جراح اسپری های مرطوب کننده تجویز می کنند و در صورتی که مشکل برطرف نشد، بایستی جراحی انجام گردد.

بسیاری از افرادی که انحراف بینی دارند، همزمان برای درمان آن و زیبایی بینی اقدام می کنند که هیچ مشکلی نداشته و می تواند بسیار خوب باشد.

لازم است بدانید که عمل جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی در مدت زمان 30 الی 90 دقیقه انجام می شود و جزو جراحی های سرپایی به حساب می آید.

علائم انحراف بینی عبارتند از: خونریزی های پی در پی از بینی، وجود ترشحات زیاد در پشت گلو و حلق، اختلال در تنفس، ایجاد اشکال در سینوس ها، خر و پف نمودن در زمان خواب

در عمل انحراف بینی از بی حسی های موضعی استفاده شده و بیمار دردی را احساس نخواهد کرد، اما بعد از جراحی ممکن است کمی درد به سراغ بیمار بیاید که طبیعی است.

به هر حال جراحی انحراف بینی توسط پزشکان جراح بینی قابل انجام است و خوشبختانه این جراحی در کشورمان توسط بهترین جراحان انجام می شود.

شما همشهریان عزیز که به دنبال عمل انحراف بینی در شیراز هستید، می توانید از لیستی که در انتهای این مقاله توسط وبسایت کارشد تهیه شده است، استفاده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در ارتباط باشید.

جالب است بدانید که:

انحراف بینی درمان دارویی ندارد (البته برای رفع علائم و عوارض بیماری می‌توان دارو مصرف کرد). در موارد شدید نیاز به جراحی سپتوپلاستی و اصلاح انحراف می‌باشد. معمولاً جراحی بینی بعد از سن رشد صورت می‌پذیرد. در سپتوپلاستی، جراح به‌ منظور دسترسی به تیغه بینی شکافی را روی بینی ایجاد می‌کند و غشای مخاطی که پوشش محافظ تیغه است را بالا می برد. سپس تیغه‌ بینی منحرف‌ شده را در وضعیت صحیح قرار می‌دهد. هرگونه مانع مانند قطعات اضافی استخوان یا غضروف برداشته می‌شود؛ و در مرحله آخر غشای مخاطی در محل اولیه قرار می گیرد. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال برای درمان انحراف بینی بایستی به یک جراح بینی متخصص مراجعه نمایید، که خوشبختانه شهر شیراز در این زمینه دارای بهترین ها می باشد.

بحث های زیادی در رابطه با عمل انحراف بینی با لیزر مطرح شده است که بایستی بدانید این موضوع در حال حاضر امکان پذیر نیست، زیرا در مرحله آزمایش قرار دارد.

پس اگر به دنبال عمل انحراف بینی با لیزر در شیراز هستید، می توانید اطلاعات بیشتری از پزشکان جراح بینی کسب کنید و در این رابطه هر سوالی که دارید از آنها بپرسید.

آیا تا به حال برای عمل انحراف بینی اقدام کرده اید؟ کدام دکتر جراح را به دیگر کاربران وبسایت کارشد پیشنهاد می کنید؟ در قسمت نظردهی برای ما بنویسید.

منبع:

  1. انحراف تیغه بینی (ویکی پدیا)
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...