عصب کشی دندان های شیری در شیراز

عصب کشی دندان های شیری در شیراز(معرفی 10 دندانپزشکی)

مشاهده مراکز معرفی شده

اکثر والدین عقیده دارند که به دلیل افتادن دندان های شیری فرزند خود، نیازی به خدمات دندانپزشکی در این زمینه نیست؛ ولی واقعیت این است که هر چند دندان های شیری کودک در آینده می افتند، اما بایستی با بروز مشکل در دندان های شیری برای درمان آنها اقدام نمود.

تکامل صحیح استخوان‌های فک، تشکیل جوانه‌های سالم دندان‌های دائمی، جویدن غذا و در نتیجه تغذیه مناسب و رشد صحیح کودک، تکلم و ادای صحیح حروف و کلمات، حفظ زیبایی کودک و افزایش اعتماد به نفس کودک از جمله مهمترین دلایلی است که بایستی برای مراقبت، ترمیم و درمان دندان های شیری اقدام نمود.

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است برای دندان های شیری رخ دهد، آسیب دیدن عصب دندان هاست که در صورت بروز هر گونه مشکل در دندان های شیری، لازم است به دندانپزشک کودکان مراجعه نمایید.

معمولا با پوسیدگی دندان های شیری، عصب ها نیز درگیر می شوند و همین موضوع باعث درد زیادی در دندان های کودک خواهد شد که اگر به موقع برای درمان دندان های شیری پوسیده اقدام نکنید، فرزند شما به شدت رنج خواهد کشید.

پیشنهاد می شود که به صورت مرتب کودک را برای بررسی و معاینه دندان ها به خصوص دندان های شیری نزد دندانپزشکان کودکان ببرید و از سلامت دندان ها اطمینان حاصل کنید تا در صورت بروز کوچکترین مشکل، روند درمان دندان های کودک شما طی شود.

در عصب کشی دندان های شیری یا پالپوتومی ابتدا دندانپزشک از بی حسی یا بیهوشی استفاده کرده و سپس کودک را برای درمان آماده می کنند. بی حس کردن دهان، برداشتن پوسیدگی، پر کردن پالپ و روکش دندان از دیگر مراحل عصب کشی دندان های شیری می باشد.

به دلیل اینکه ممکن است کودک در زمان عصب کشی دندان های شیری با درد مواجه شود، لازم است در این زمینه به دنبال دندانپزشک کودک باشید که در زمینه عصب کشی بسیار ماهر بوده و کودک کمترین درد را متوجه شود.

جالب است بدانید که:

عصب کشی با خارج کردن محتویات کانال ریشه و تمیز کردن آنها، شکل دادن کانال‌های ریشه به نحوی که مواد دارویی شستشودهنده تا انتهای کانال‌ها برسد و در آخر با پرکردن کانال‌های ریشه طوری‌که کاملاً بسته شوند و امکان عبور میکروب‌ها و محصولاتشان از مسیر آن‌ها کاهش یابد، انجام می‌شود. در عصب‌کشی این مواد به‌طور کامل برداشته و تخلیه می‌شوند و سپس به کمک سرم فیزیولوژی ومواد ضد عفونی کننده تمیز می‌شوند و آنگاه به وسیله یک سوهان کوچک، شکل‌دهی و با محلول شست‌وشو، عفونت‌زدایی می‌شوند و پس از قرار دادن میله‌ هایی بسیار نازک بنام گوتا که جنس پلاستیکی دارد به همراه سیلر در داخل کانال ریشه دندان، عاج دندان را با ماده‌ای ترمیمی مثل آمالگام یا کامپوزیت که با مواد دیگر واکنش نمی‌دهد پر می‌کنند. (منبع: ویکی پدیا)

در شهر شیراز دندانپزشکان کودکان بسیار خوبی فعالیت دارند که در صورت نیاز می توانید برای عصب کشی دندان های شیری فرزند خود به آنها مراجعه کنید.

برای انجام عصب کشی دندان های شیری در شیراز می توانید از لیستی که در ادامه توسط وبسایت کارشد تهیه شده است، استفاده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در ارتباط باشید.

پیشنهاد می کنیم در این زمینه حتما تحقیقات جامعی در رابطه با دندانپزشکان کودک انجام دهید و به تخصص و سابقه آنها در زمینه عصب کشی دندان های شیری توجه بیشتری داشته باشید تا بتوانید بهترین دندانپزشک را برای فرزند خود انتخاب کنید.

منبع:

  1. عصب‌کشی (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسارگاد
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
شهرک گلستان
اطلاعات بیشتر...
بلوار دانشجو
اطلاعات بیشتر...
بلوار جمهوری
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...