عمل رینوپلاستی در شیراز

رینوپلاستی در شیراز

رینوپلاستی در واقع همان جراحی زیبایی بینی بوده که از دو کلمه رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای تغییر دادن ظاهر بینی برای زیبایی بیشتر تشکیل شده است.

در عمل رینوپلاستی با توجه به مشکلات تنفسی، زیباسازی ظاهری بینی و بهبود آن، تکنیک های جراحی پلاستیک و زیبایی؛ پزشک جراح بینی فرد متقاضی را جراحی می نماید.

در عمل رینوپلاستی از دو روش کلی برای تغییر و بهبود دادن ظاهر بینی استفاده می شود:

 • جراحی رینوپلاستی باز
 • جراحی رینوپلاستی بسته

عمل رینوپلاستی باز به این صورت می باشد که یک شکاف ما بین دو سوراخ بینی ایجاد شده و تغییرات برای بهبود بینی بوسیله این شکاف یا اسکار قابل انجام است، اما در عمل رینوپلاستی بسته شکاف های مورد نیاز برای تغییرات در داخل بینی اتفاق می افتد.

معمولا از روش باز برای بینی هایی که نیاز به تغییرات زیاد داشته استفاده می شود، اما روش بسته برای بینی هایی مناسب است که نیازمند تغییرات کمتر می باشد.

شهر شیراز از جمله شهرهایی است که در تمامی زمینه های پزشکی، بهترین ها را در اختیار شما قرار می دهد، زیرا علاوه بر کلینیک ها و مطب های بسیار مجهز و مدرن، دارای پزشکان و جراحان بینی بسیار خوب و مجربی است که شهرت آنها در تمام ایران به گوش مردم رسیده است.

رینوپلاستی در شیراز توسط جراحان بینی خوبی که در این شهر حضور دارند قابل انجام بوده و اگر می خواهید برای آن اقدام کنید، بهتر است به آنها مراجعه کرده تا طبق شرایط بینی شما، بهترین مشاوره در زمینه رینوپلاستی باز یا بسته به شما اختصاص داده شود.

البته به دلیل استفاده از تکنیک های جراحی پلاستیک در رینوپلاستی، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله جراحی پلاستیک و زیبایی در شیراز نیز مراجعه نمایید.

به طور کلی رینوپلاستی طی مراحل زیر انجام می شود:

 1. بیهوشی
 2. برش
 3. تغییر شکل ساختار بینی
 4. ترمیم کجی سپتوم
 5. مشاهده نتایج

معمولا در بین تمامی افرادی که برای رینوپلاستی زیبایی اقدام کرده و آن را انتخاب می کنند، چند مورد مشترک وجود دارد؛ داشتن آلرژی‌ های مختلف، آسیب دیدگی های بینی در اثر سوانح، ظاهر بد مادرزادی تیغه بینی و نارضایتی از شکل و ظاهر بینی‌ از جمله دلایلی است که رینوپلاستی برای بیماران انجام می شود.

جالب است بدانید که عمل رینوپلاستی فقط برای زیبایی بینی کاربرد ندارد، بلکه برای بهبود عملکرد بینی در هنگام تنفس و جهت درمان مشکلات بینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله کاربردهای رینوپلاستی زیبایی بینی نیز می توان به برداشتن استخوان از پل بینی، باریک کردن یا اصلاح نوک بینی، باریک یا پهن کردن بینی، افزایش طول، صاف کردن بینی و کوتاه کردن یا کاهش اندازه بینی اشاره کرد.

اگر به دنبال بهترین پزشکان رینوپلاستی هستید، به نکات زیر توجه داشته باشید و این موارد را به دقت بررسی کنید:

 • ابتدا از دوستان و آشنایان خود در رابطه با پزشکان رینوپلاستی پرس و جو کنید.
 • با استفاده از جستجوهای اینترنتی بیشتر با پزشکان رینوپلاستی شهر خود آشنا خواهید شد.
 • نظرات کاربران را در رابطه با هر پزشک مطالعه کنید و لیستی از آنها را تهیه نمایید.
 • بعد از بررسی موارد بالا در رابطه با مجوز رسمی پزشک، تخصص، دانش، تجربه، سابقه و هزینه انجام عمل رینوپلاستی هر پزشک بررسی های لازم را انجام دهید.
 • مشاهده عکس بیماران قبل و بعد هر دکتر رینوپلاستی نیز تاثیر بسیار زیادی در تصمیم گیری شما خواهد داشت.
 • همچنین اگر بتوانید با بیماران پزشکان رینوپلاستی مورد نظر صحبت کنید و از آنها مشورت دریافت نمایید نیز قدم بزرگی در پیدا کردن بهترین متخصص رینوپلاستی برداشته اید.

به هر حال با توجه به موارد بالا و بررسی دقیق آنها می توانید با بهترین پزشکان رینوپلاستی شهر خود آشنا شوید و برای دریافت مشاوره و معاینه به آنها مراجعه کنید.

۵ ویژگی مهم در رینوپلاستی مدرن: (منبع: ویکی پدیا)

 • جراحی زیبایی بینی با حفظ عملکرد تنفسی همراه می باشد، بدین معنی که نه تنها تنفس بیمار پس از جراحی دچار مشکل نمی شود، بلکه در صورت وجود مشکل تنفسی، بهبودی تنفس نیز حاصل می گردد.
 • عدم نیاز به قرار دادن تامپون بینی که در اکثر موارد با گرفتگی کامل بینی و خشکی دهان و نیز درد شدید هنگام خارج کردن آن همراه است.
 • بینی متناسب با سایر اجزای صورت و کاملاً طبیعی جراحی می‌شود و ظاهر بینی عمل شده را ندارد.
 • مقدار کبودی و تورم به حداقل رسیده و بیمار سریع تر فعالیت های اجتماعی خود را از سر می گیرد.
 • در جراحی زیبائی بینی که برای بهبود شکل ظاهری بینی انجام می شود، بخش های خاصی از بینی (استخوان و غضروف) تغییر داده می شوند تا هماهنگی بیشتری با سایر اجزای صورت برقرار گردد. برای این کار می‌توان از برش های جراحی بسیار کوچکی در داخل بینی استفاده کرد (رینوپلاستی بسته) یا اینکه علاوه بر برش های فوق از برش کوچکی در دیواره بین سوراخ های بینی استفاده کرد (رینوپلاستی باز).

به هر حال وبسایت کارشد لیستی از پزشکان رینوپلاستی شیراز را تهیه کرده است که شما عزیزان می توانید با استفاده از فیلتر "مرتب سازی" که در بالای این لیست قرار دارد، آنها را بر اساس میزان محبوبیت، تخفیف و ... مشاهده فرمایید.

شما عزیزان می توانید با استفاده از قسمت جستجو که در بالای لیست دکترهای رینوپلاستی قرار دارد، مطب آنها را بر اساس اسم یا محله و خیابان مورد نظر جستجو نمایید.

در صورتی که تجربه استفاده از خدمات پزشکان رینوپلاستی را دارید، می توانید در بخش نظرات تجربیات خود را با دیگر کاربران عزیز کارشد به اشتراک بگذارید.

با استفاده از فیلتر نمایش "محبوبترین ها" که در بالای این لیست قرار دارد، می توانید پزشکان و جراحان بینی و رینوپلاستی را بر اساس محبوبیت بین کاربران مشاهده نمایید.

همچنین با استفاده از فیلتر نمایش "بروز شده ها" که در بالای این لیست قرار دارد، می توانید پزشکانی که به تازگی شروع به فعالیت، بروزرسانی یا در وبسایت کارشد ثبت شده اند را مشاهده کنید.

منبع:

 1. جراحی بینی ترمیمی (ویکی پدیا)
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
عفیف آباد
اطلاعات بیشتر...