روکش دندان شیری در شیراز

روکش دندان شیری در شیراز(معرفی 8 دندانپزشکی)

مشاهده مراکز معرفی شده

دندان ها از دو بخش تاج و ریشه تشکیل شده اند که برای روکش دندان شیری یک کلاهک شبیه به تاج دندان ساخته شده و بر روی دندان شیری قرار می گیرد.

دندان های شیری کودک ممکن است دچار ترک خوردگی، پوسیدگی گسترده و شکستگی شوند که ترمیم آنها با روکش اهمیت زیادی دارد و بهتر است به یک دندانپزشک خوب کودکان مراجعه کنید.

باور غلط این است که دندان های شیری نیازی به مراقبت و ترمیم ندارد و به دلیل اینکه در آینده می افتند، لازم نیست برای ترمیم آنها اقدام کرد. اما واقعیت این است که اگر دندان های شیری مراقبت و ترمیم نشوند، دندان های دائمی کودک در آینده دچار مشکلات مختلفی می شود و والدین بایستی در این زمینه بسیار مراقب باشند.

از دیگر دلایل مهمی که بایستی برای روکش دندان های شیری بعد از ترک خوردگی، پوسیدگی گسترده و شکستگی اقدام کنید، این است که دندان های شیری پایه ضعیفی دارند و فقط با پر کردن و یا ترمیم جزئی مشکل برطرف نخواهد شد.

به طور کلی حفظ و مراقبت از دندان های شیری با استفاده از روکش تا زمانی که بیوفتند، چند دلیل مهم دارد؛ از جمله:

  • جلوگیری از پوسیدگی گسترده و انتقال پوسیدگی به دندان های دائمی کودک
  • رگرداندن عملکرد، شکل و اندازه به دندان آسیب دیده
  • روند طبیعی رشد عضلات و استخوان فک کودک
  • جویدن صحیح غذا با استفاده از دندان های شیری سالم
  • جلوگیری از فروپاشی دندان و عمیق تر شدن پوسیدگی
  • کاهش احتمال دندان درد، عفونت لثه و مشکلات دیگر

به هر حال سلامت دهان و دندان کودکان مخصوصا در زمانی که دارای دندان های شیری می باشند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل بایستی به صورت مداوم فرزند خود را نزد یک دندانپزشک خوب کودکان ببرید تا بررسی های لازم انجام شود و در صورت بروز مشکل و آسیب دیدگی، درمان صورت پذیرد.

جالب است بدانید که:

هر انسان در زندگی خود. دو سری دندان (دندانهای شیری و دندانهای دائمی) و سه دوره دندانی (شیری. مخلوط و دائمی) دارد. از حدود ۶ ماهگی که اولین دندان شیری در دهان نوزاد رویش میابد. تا سن ۶ سالگی که اولین دندان دائمی در دهان می‌روید را دوره دندانی شیری می‌گویند. در این دوران فقط دندان شیری در دهان وجود دارد. از ۶ تا ۱۲ سالگی به تدریج دندانهای شیری جای خود را به دندانهای دائمی می‌دهند. این زمان را دوره دندانهای مخلوط می‌گویند. در حدود ۱۲ سالگی که هیچ دندان شیری در دهان وجود ندارد و فقط دندان‌های دائمی در دهان هستند. تا پایان عمر را دوره دندانی دائمی می‌نامند. البته زودتر درآمدن یا تأخیر در رویش به مدت چند ماه طبیعی است؛ ولی اگر این تأخیر بیش از ۹ ماه گردد باید به دندان‌پزشک مراجعه نمود. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال اگر دندان کودک شما دچار پوسیدگی گسترده، ترک خوردگی و یا شکستگی شده، بهتر است به یک دندانپزشک خوب کودکان مراجعه کنید تا با بررسی های لازم، روکش دندان شیری ساخته شده و بر روی دندان کودک قرار داده شود.

در شهر شیراز نیز دندانپزشکان کودک بسیار خوبی فعالیت می کنند که شما والدین شیرازی می توانید برای روکش دندان شیری در شیراز به آنها مراجعه کنید و وبسایت کارشد در ادامه لیستی از دندانپزشکان کودک را برای شما تهیه کرده است.

آیا تا به حال برای روکش دندان شیری کودک خود به دندانپزشک مراجعه کرده اید؟ کدام دندانپزشک کودک را به دیگر کاربران وبسایت کارشد پیشنهاد می کنید؟ در قسمت نظردهی برای ما بنویسید.

منبع:

  1. دندان‌های شیری (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...