دندان مصنوعی در شیراز

دندان مصنوعی شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

دندان مصنوعی نوعی دندان است که به عنوان جایگزین دندان های از دست رفته استفاده می شود. بطور معمول دندانپزشکان نهایت سعی خود را می کنند تا دندان های طبیعی فرد را حفظ کنند اما در بسیاری از مواقع حتی افرادی که از دندان های خود بسیار مراقبت می کنند، ممکن است دندان خود را از دست دهند.

یکی از مهمترین دلایل کاشت دندان های متحرک و ثابت در هزینه آنها می باشد. در واقع هزینه کاشت دندان مصنوعی بسیار مقرون به صرفه تر از ایمپلنت می باشد. در کاشت دندان مصنوعی نوع متحرک آن کم هزینه تر است و تکنیک ساده ای دارد و به راحتی قابل استفاده می باشد.

انواع دندان متحرک شامل موارد زیر می باشد:

دندان متحرک معمولی فوری کامل: این دندان ها بیشترین مزیتی که دارند این است که بیمار بعد از، از دست دادن دندان های خود نیاز به صبر کردن برای ترمیم لثه و ساخت دندان ندارد.

  • دندان متحرک معمولی با پایه کامل: برای استفاده از این دندان ها بیمار باید مدتی را سپری کند تا لثه ها ترمیم شوند.
  • دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت: در بعضی از مواقع دندان های متحرک در دهان بیمار ثابت نمی شود و به توصیه دندانپزشک از چند ایمپلنت استفاده می شود که با استفاده از آنها بتوان دندان های مصنوعی را تثبیت کرد.
  • دندان متحرک جزئی: از این نوع دندان مصنوعی زمانی استفاده می شود که هنوز تعدادی دندان طبیعی در دهان باقی مانده باشد.

اگر دندان های از دست رفته زیادی دارید، بهتر است به یک متخصص ایمپلنت و یا دکتر دندانساز مراجعه نمایید تا پس از بررسی ها و معاینات ابتدایی، بهترین روش درمان برای شما انتخاب شود.

البته لازم به ذکر است که کاشت دندان مصنوعی (ثابت یا متحرک) بستگی به استخوان فک بیمار دارد که در جلسه مشاوره و معاینه توسط متخصص ایمپلنت، این موضوع مشخص خواهد شد.

کاشت دندان مصنوعی جزو روش هایی است که معمولا افراد میان سال از آن استفاده می کنند، اما این روش را می توان برای تمامی افرادی که دندان های از دست رفته زیادی دارند، استفاده کرد و نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت.

دندانپزشک متخصص ایمپلنت و دکتر دندانساز بایستی شرایط دهان و فک و صورت بیمار را بررسی کند که در این زمینه می تواند از پزشکان متخصص جراح دهان و فک و صورت نیز کمک بگیرد.

دندان برساخته یا دندان مصنوعی، یک اندام مصنوعی (برسازه) است. منظور از پروتز یا برسازی در دندان‌پزشکی، دندان‌های مصنوعی می‌باشند.

برساختهٔ ثابت به پروتزی اطلاق می‌گردد که بر روی دندان یا دندان‌های پایه که قبلاً برای این کار تراش خورده‌اند سیمان شده و ثابت می‌گردد. برساختهٔ کامل در فرد کاملاً بی‌دندان استفاده می‌شود و به «دست دندان» مشهور است. برساختهٔ پارسیل در بیمارانی کاربرد دارد که در حد میانهٔ برساختهٔ ثابت و کامل قرار دارند؛ یعنی بی‌دندان نیستند ولی به عللی همچون وسعت یا تعدد نواحی بی‌دندانی یا عوامل اقتصادی یا سایر علل امکان دریافت درمان برساختهٔ ثابت را نیز ندارند. (منبع: ویکی پدیا)

شهر شیراز جزو شهرهایی است که در اکثر زمینه های دندانپزشکی بسیار قدرتمند و پیشرفته می باشد و دلیل آن فعالیت دندانپزشکان بسیار خوب و با دانش است که در کلینیک های بسیار مجهز مشغول ارائه خدمات به مردم می باشند.

پس اگر می خواهید در این شهر برای کاشت دندان مصنوعی اقدام کنید، با دندانپزشکان بسیار خوبی رو به رو خواهید بود که وبسایت کارشد لیستی از آنها را برای شما تهیه کرده است.

❓شما همشهریان عزیز که تجربه کاشت دندان مصنوعی در شیراز را دارید، می توانید با ثبت نظرات خود در وبسایت کارشد تجربه خود را با دیگر شیرازی ها در میان بگذارید. همچنین با امتیازدهی به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمائید.

منبع:

  1. دندان مصنوعی (ویکی پدیا)
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...