دندانپزشکی شبانه روزی کودکان در شیراز

دندانپزشکی شبانه روزی کودکان در شیراز(معرفی 3 کلینیک)

مشاهده مراکز معرفی شده

کودکان دندان های حساسی دارند و بایستی والدین به خوبی مراقبت از دهان و دندان را به آنها آموزش دهند و یا از دانش دندانپزشکان کودک استفاده کنند.

قطعا در زمان های مختلف کودک خود را به دندانپزشکی برده اید و از خدمات آنها استفاده کرده اید. اما لازم است قبل از هر اقدامی برای پیدا کردن دندانپزشک کودکان، از نحوه برخورد دندانپزشک با کودک اطمینان حاصل نمایید.

زیرا محیط دندانپزشکی برای کودکان استرس زا بوده و بایستی تجربه اول آنها به گونه ای شکل گیرد که کودک هیچ ترسی از دندانپزشکی نداشته باشد.

معمولا دندانپزشکی های کودکان، محیط را به گونه ای طراحی می کنند که کودک دچار ترس و استرس نشود و برخورد دندانپزشک نیز با او به گونه ای است که کودک احساس آرامش کند.

در رابطه با پیدا کردن دندانپزشک خوب کودک بایستی مواردی را بررسی کنید. بررسی سوابق تحصیلی و کاری دندانپزشک، پرس و جو از دوستان و آشنایان، برخورد مناسب دندانپزشک با کودکان، داشتن فضای مناسب در مطب برای کودکان و ... جزو مهمترین موارد در این زمینه است.

پیشگیری و درمان بیماری‌های مرتبط به دهان و دندان و لثه، آموزش نحو رعایت بهداشت دهان و دندان کودکان، معاینات مرتبط به بهداشت دهان نوزادان، مشاوره در جهت رفع عادات بد کودکان و نوزادان، فلورایدتراپی دندان کودکان، ترمیم حفره های ناقص دندان، پر کردن دندان‌های شیری و دندان‌های اصلی کودکان، عصب کشی دندان اصلی، ارتودنسی دندان، تشخیص و درمان عفونت های لثه و ... جزو مهمترین خدمات دندانپزشکی های کودکان به حساب می آید و از همه مهمتر، دندانپزشکی کودکان بایستی خدمات شبانه روزی نیز داشته باشد.

شاید در هر زمان از شبانه روز، دندان های کودک شما دچار مشکل و آسیب دیدگی شود که نیاز است درمانگاه ها و یا کلینیک های دندانپزشکی کودکان به صورت شبانه روزی نیز فعالیت داشته باشند.

هر چند در شهرهای بزرگ کشورمان دندانپزشکی های کودکان زیادی فعالیت دارند، اما شاید همه آنها خدمات شبانه روزی نداشته باشند و لازم است که کلینیک های شبانه روزی دندانپزشکی کودکان را بشناسید.

لازم است بدانید که:

مراقبت از دندان کودک امری خیلی مهم است، که تاثیر زیادی در اعتماد به نفس کودک و مهم تر از آن سلامتی کودک دارد. ‏پوسیدگی و خرابی دندان یک بیماری شایع و مضر برای سلامت دندان های کودک است و در صورت عدم درمان پوسیدگی، می تواند تا جایی پیش رود که باعث از بین رفتن دندان های کودک شود و تأثیر جبران ناپذیری بر سلامت عمومی کودک داشته باشد. اکثر والدین معتقد هستند چون دندان های شیری موقتی هستند، اهمیت زیادی ندارد، ولی این تفکر نا به جا، سلامتی خیلی از کودکان را تحت تاثیر قرار میدهد، طبق داده های ارائه شده توسط CDC، بیش از ۴۲٪ کودکان بین ۲ تا ۱۱ سال دارای حفره در دندان های خود هستند. شاید جالب باشد بدانید، میزان گزارش های مربوط به وجود حفره در دندان های کودکان ۵ برابر بیشتر از آسم و ۲۰ برابر بیشتر از بیماری دیابت است. (منبع: ویکی پدیا)

به دلیل اینکه ممکن است در هر لحظه از شبانه روز و به خصوص شب نیاز به دندانپزشکی برای کودک خود داشته باشید، معمولا هم درمانگاه های دندانپزشکی و هم کلینیک ها، خدمات دندانپزشکی کودکان را ارائه می دهند.

اگر به دنبال دندانپزشکی شبانه روزی کودکان در شیراز هستید، وبسایت کارشد در ادامه لیستی از آنها را برای شما عزیزان تهیه کرده است که می توانید در هر زمان از شبانه روز به آنها مراجعه کنید.

به نظر شما بهترین دندانپزشکی شبانه روزی کودک در شهر شیراز کدام است و شما کدام دندانپزشکی کودک را به دیگر کاربران وبسایت کارشد پیشنهاد می کنید؟ در قسمت نظردهی برای ما بنویسید.

منبع:

  1. دندان‌پزشکی کودکان (ویکی پدیا)
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
بلوار دانشجو
اطلاعات بیشتر...