درمان اسکار در شیراز

درمان اسکار در شیراز(معرفی 5مرکز و دکتر)

مشاهده مراکز معرفی شده

اسکار یا جای زخم یکی از مواردی است که تاثیر زیادی در زیبایی چهره انسان خواهد داشت و بایستی برای درمان و برطرف کردن آن اقدام کرد.

امروزه روش های کلینیکال زیادی برای درمان اسکار مورد استفاده قرار می گیرد که انتخاب روش مناسب بستگی به نظر پزشک متخصص و میزان فرورفتگی آن در پوست متقاضی خواهد داشت.

اسکار های به طور کلی به سه دسته نرموتروفیک (تغییر رنگ پوست)، هایپرتروفیک (برجستگی و گوشت اضافه) و آتروفیک (ایجاد فرورفتگی در پوست) تقسیم بندی می شوند که روش مناسب برای درمان اسکار، به نوع آن نیز بستگی خواهد داشت.

معمولا در روش های کلینیکی از سابسیژن، کراس، آر اف فرکشنال یا لیزر، تزریق آستروئید، پماد یا ژل ضد اسکار، لایه برداری پوست، جراحی و ... برای درمان اسکار استفاده می شود که روش هایی بسیار موثر هستند.

همچنین علاوه بر روش هایی که گفته شد، با توجه به پیشرفت علم پزشکی زیبایی، ممکن است روش های جدید نیز در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار بگیرد.

دوره نقاهت درمان اسکار بسیار کوتاه بوده و فقط چند روز نیاز به استراحت خواهید داشت که میزان برطرف شدن اسکار بعد از ترمیم بستگی به وسعت، عمق اسکار و روش درمانی خواهد داشت.

همچنین هزینه درمان اسکار نیز به شدت جراحات، نوع درمان، تخصص پزشک، تعداد جلسات درمان و ... خواهد داشت که برای همه این هزینه یکسان نخواهد بود.

جوشگاه به محل جوش خوردن زخم‌ها که در اثر تصادفات، اعمال جراحی و بیماری‌ها ایجاد می‌شوند گفته می‌شود. در میان عامه واژه ترکیبی جای زخم بیشتر رایج است و در علم پزشکی وامواژه انگلیسی اِسکار بکارگرفته می‌شود. با روشهایی مانند درم ابریژن، با کمک لیزر یا امواج رادیوفریکوئنسی (RF)، برخی پمادهای موضعی مانند فیبرینولیز، تزریق استروئید و … تلاش می‌شود اسکار ایجاد شده برطرف شود. برخی از انواع امواج لیزری تأثیر بسزایی در درمان انواع مختلف اسکار خصوصاً اسکار سوختگی دارد. مکانیزم عمل این لیزرها در ایجاد شوک گرمایی ناگهانی در عمق پوست (درم) و تحریک آن به کلاژن‌سازی می‌باشد که این کلاژن‌سازی طبق آخرین تحقیقات تا ۹ ماه پس از درمان با دستگاه نیز ادامه میابد. (منبع: ویکی پدیا)

پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید برای درمان اسکار در شیراز اقدام کنید، حتما به یکی از کلینیک های زیبایی یا پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی مراجعه کنید که به نتیجه مطلوب دست یابید.

در راستای کمک و دسترسی آسان تر شما همشهریان گرامی، وبسایت کارشد لیستی از کلینیک های زیبایی و پزشکان متخصص که درمان اسکار را انجام می دهند، تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام کار، هزینه درمان، روش مناسب و ... می توانید با آنها در ارتباط باشید.

اگر برای درمان اسکار در شهر شیراز اقدام کرده اید، می توانید نظرات و تجربیات خود را در قسمت نظردهی این مقاله با ما به اشتراک بگذارید و  بهترین دکتر متخصص در این زمینه را به دیگر کاربران وبسایت کارشد معرفی کنید.

منبع:

  1. جای زخم (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
سینما سعدی
اطلاعات بیشتر...