درمان آکنه در شیراز

درمان آکنه در شیراز(معرفی 6مرکز و دکتر)

مشاهده مراکز معرفی شده

آکنه جزو اختلالات و بیماری های پوستی به حساب می آید که برای همه بسیار ناراحت کننده می باشد. اما خوشبختانه بوسیله روش های پزشکی زیبایی می توان آن را درمان کرد و دوباره پوستی صاف داشت.

روش های پزشکی متنوعی برای درمان آکنه توسط پزشکان متخصص پوست مورد استفاده قرار می گیرد که روش مناسب برای هر کس متفاوت خواهد بود و بسته به شدت و نوع آکنه خواهد داشت.

اما به صورت کلی بهترین روش برای درمان آکنه روشی است که در کوتاه ترین زمان ممکن، بیشترین اثربخشی را داشته باشد که این موضوع نیز بستگی به نظر پزشک متخصص شما دارد.

به طور کلی آکنه به دو دسته زیر تقسیم بندی می شود:

 1. آکنه و جوش های غیر التهابی
  1. جوش های سر سفید
  2. جوش های سر سیاه
 2. آکنه و جوش های صورت از نوع التهابی
  1. آکنه پاپول (بر آمدگی ‌های قرمز کوچک)
  2. آکنه پاسچول (شدید ترین نوع از انواع جوش های پوستی)
  3. آکنه ناجول (توده های برآمده زیر پوستی) و کیست ها

در هر قسمتی از پوست بدن شما ممکن است آکنه بوجود آید که جزوی از دسته های بالا خواهد بود و نوع آن بستگی به تشخیص پزشک خواهد داشت.

هدف از درمان آکنه کاهش تولید سبوم (ترشحات چربی)، از بین بردن باکتری های عامل آکنه، کمک به عادی سازی جریان خون برای پوست و مبارزه با التهابات آن است که این اهداف برای درمان آکنه فقط توسط پزشک متخصص پوست قابل اجرا خواهد بود.

تشخیص آکنه، یک تشخیص کلینیکی است؛ یعنی پزشک با معاینه بیمار شاکی از عارضه پوستی و با مشاهده نوع ضایعات، ضمن تشخیص بیماری، شدت آن را نیز تشخیص می‌دهد تا پروتکل درمانی لازم را برنامه‌ریزی کند. تشخیص بیماری آکنه برای پزشکان و به‌خصوص پزشکان متخصص پوست راحت است. اگر یک پزشک صورت بیمار را معاینه می‌کند، بیشتر از هر چیز قصد ارزیابی شدت بیماری را دارد تا بخواهد بیماری آکنه را تشخیص دهد. (منبع: ویکی پدیا)

درمان آکنه باید فقط توسط پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی انجام شود تا به نتیجه مطلوب دست یافت. خوشبختانه در کشورمان پزشکان بسیار خوبی در این زمینه فعالیت می کنند.

شهر شیراز جزو قطب های پزشکی زیبایی ایران به حساب می آید که دلیل آن فعالیت و حضور پزشکان حاذق پوست، مو و زیبایی است که شما می توانید برای درمان آکنه در شیراز به آنها مراجعه کنید.

وبسایت کارشد در ادامه لیستی از پزشکان متخصص برای درمان آکنه را تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام کار، هزینه درمان و ... می توانید با آنها در ارتباط باشید.

برای درمان آکنه به کدام پزشک متخصص در این شهر مراجعه کرده اید؟ شما می توانید نظرات و تجربیات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

 1. آکنه (ویکی پدیا)
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...