دبستان های دو زبانه شیراز

دبستان دو زبانه در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

یکی از مهمترین مقاطع تحصیلی برای کودکان، دبستان می باشد که امروزه با شکل جدیدی از دبستان ها رو به رو هستیم که به آنها دبستان های دو زبانه می گویند.

دبستان دو زبانه از اسمش پیداست که با دو زبان تدریس می شود و کمی نسبت به سایر مدارس متفاوت می باشد. این مدارس ویژگی های زیر را دارد:

  • دارای سیستم های به روز و بین المللی می باشد و از روش های به روز دنیا برای تدریس استفاده می شود.
  • تعداد دانش آموزان به اندازه ای است که کنترل و هماهنگی آنها بسیار راحت می باشد.
  • برگزاری اردوها به زبان انگلیسی و حتی به زبان های معروف دیگر دنیا
  • آموزش علوم و جغرافی در محیط طبیعی و حداقل یک بار در خارج مدرسه است.
  • مکالمات روزمره در تمامی مدرسه اعم از داخل کلاس، حیاط به صورت زبان انگلیسی می باشد.
  • شعر ها، سرودها و سوره های قرآن به صورت انگلیسی آموزش داده می شوند.

دانش آموزانی که در این مدارس تحصیل می کنند؛ در آینده به هیچ عنوان مشکل زبان برای ورود به دانشگاه ها و کشورهای خارجی را ندارند.

همانطور که می دانید زبان انگلیسی مهمترین زبان دنیا به حساب می آید و افرادی که به این زبان مسلط هستند، جایگاه ویژه ای در هر جامعه ای خواهند داشت و قطعا در هر رده سنی تسلط بر زبان انگلیسی مزایا و منافع منحصر به فردی خواهد داشت.

اگر می خواهید آینده روشن تری برای فرزند خود بسازید، قطعا ثبت نام پسر و یا دختر خود در اینگونه دبستان ها می تواند کمک شایانی به آینده آنها کند.

جالب است بدانید که:

اولین مدارس نوین در ایران از دوران محمدشاه قاجار شکل گرفتند. اولین مدرسه را کشیشی آمریکایی به‌نام پرکینز در ارومیه در سال ۱۲۵۴ ه‍.ق ساخت که در آن علاوه بر برخی دانش‌های جدید، قالی‌بافی و آهنگری نیز به کودکان تعلیم داده می‌شد و دومین مدرسه را اوژن بوره (کشیش فرانسوی) در سال ۱۲۵۵ در تبریز بنا کرد. بوره به‌دنبال آن بود که دارالفنونی تأسیس کند و ایرانیان را از هر قوم و مذهبی با علوم جدید و زبان فرانسوی آشنا کند. او تمام مخارج مدرسه را خودش می‌پرداخت. (منبع: ویکی پدیا)

دبستان های دو زبانه به دلیل یاد دادن پایه ای زبان انگلیسی به کودکان، برای بسیاری از والدین حائز اهمیت می باشند و کودک از همان ابتدای تحصیل، زبان انگلیسی را نیز فرا خواهند گرفت و در آینده آنها بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

به دلیل اینکه اخیرا در شهرهای بزرگ کشورمان مدارس و دبستان های دو زبانه شروع به فعالیت کرده اند، شاید با تعداد زیادی از اینگونه دبستان ها رو به رو نباشید، اما قطعا یک دبستان دو زبانه خوب را می توانید برای فرزند خود پیدا کنید.

در شهر شیراز نیز سیستم آموزشی مخصوصا در مقطع تحصیلی دبستان برای والدین شیرازی اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل شاهد فعالیت دبستان های دو زبانه هستیم.

اگر به دنبال دبستان دو زبانه در شیراز هستید، وبسایت کارشد برای دسترسی راحت تر شما والدین شیرازی لیستی را در ادامه تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در ارتباط باشید.

به نظر شما بهترین دبستان دو زبانه شهر شیراز کدام است و نظر شما در این رابطه چیست؟ می توانید در قسمت نظردهی، نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. مدرسه در ایران (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...