داروخانه های اینترنتی در شیراز

داروخانه های اینترنتی در شیراز

امروزه با توجه به اینکه تمامی کارها به سمت مجازی شدن پیش رفته است، بسیاری از داروخانه ها هم بصورت اینترنتی راه اندازی شدند و در مسیر دنیای مجازی قرار گرفته اند.

این داروخانه ها به این گونه هستند که لیست محصولات خود را به همراه توضیحات کامل در صفحه خود قرار می دهند و در صورت درخواست مشتری با رعایت قوانین برای او ارسال می کنند.

اما دقت کنید با توجه به اینکه دارو مستقیما با سلامت شما در ارتباط است، باید از یک داروخانه اینترنتی کاملا معتبر خرید کنید. این داروخانه ها باید دارای مجوز های الکترونیکی و بهداشتی بر روی سایت خود باشند و این مدارک باید قابل پیگیری و رویت باشد.

داروخانه، دواخانه، یا دِراگ اِستور (به انگلیسی: Drugstore) یک فروشگاه خرده‌فروشی است که دارو، محصولات بهداشتی و آرایشی، و تجهیزات پزشکی ساده و جانبی به فروش می‌رساند. در صورتی‌که داروی مورد نیاز خطرناک باشد یا استفاده از آن نیاز به نظر پزشک داشته باشد، داروخانه حتماً از مشتری نسخه پزشک را درخواست می‌کند. (ویکی پدیا)

از مزایای داروخانه های اینترنتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دسترسی آسان
  • وجود اطلاعات منحصر بفرد مانند: تداخل دارویی، ترکیبات دارو، نحوه مصرف، مقدار مصرف و ...
  • داشتن اطلاعات در هر زمانی
  • امکان مقایسه محصولات

اما مهمترین نکته ای که لازم است درباره داروخانه های اینترنتی بدانید این است که این داروخانه فقط مواردی را که نیاز به نسخه پزشک نداشته باشد را به فروش می رسانند؛ مانند: انواع مکمل های دارویی، ویتامین ها، انواع مکمل بدنسازی، محصولات آرایشی و بهداشتی، محصولات مادر و کودک، تجهیزات پزشکی، انواع شیرخشک و از این قبیل موارد. 

همچنین معمولا این محصولات در بالاترین کیفیت و با امکان استفاده از مشاوره آنلاین و ضمانت بازگشت محصول، به مشتریان عرضه می شود.

شهرهای بزرگی مانند شهر شیراز هم با توجه به آنکه جمعیت زیادی دارد و به همین دلیل شلوغی و ترافیک در سطح شهر زیاد است، تعدادی داروخانه اینترنتی را در دسترس شهروندان خود قرار داده است تا راحتی را برای آنها فراهم آورد.

نظر شما، در مورد داروخانه های اینترنتی در شیراز چیست؟

منبع:

شهرک گلستان
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...