تست پاپ اسمیر در شیراز

آزمایش پاپ اسمیر در شیراز(معرفی 3آزمایشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

تست پاپ اسمیر جزو آزمایش های غربالگری می باشد که توسط آزمایشگاه های معتبر قابل انجام خواهد بود. تشخیص سرطان و یا عواملی که منجر به سرطان گردن رحم می شود جزو مهمترین هدف های این آزمایش یا تست است.

مسلما همانطور که گفته شد، این تست برای تشخیص سرطان گردن رحم است که مخصوص بانوان می باشد و این آزمایش برای بانوان بین 21 تا 65 سال توسط پزشک متخصص تجویز می شود.

معمولا انجام این تست برای بانوان، هر 3 سال یکبار توصیه می شود که بایستی تا سن 65 سالگی ادامه داشته باشد. بعد از سن 65 سالگی اگر نتایج قبلی این آزمایش همگی منفی بود، دیگر نیازی به انجام تست پاپ اسمیر نخواهید داشت.

پزشکان توصیه می کنند که بهترین زمان برای انجام تست پاپ اسمیر، روز ۱۵ چرخه قاعدگی است. استفاده از کرم ها و پمادهای واژینال یک هفته قبل از انجام این آزمایش ممنوع می باشد و اگر از اینها استفاده کنید، نتیجه آزمایش شما دقیق نخواهد بود.

نکات دیگری در مورد انجام تست پاپ اسمیر:

  • 48 ساعت قبل از این آزمایش نباید از دوش واژینال استفاده کرده باشید.
  • آمیزش جنسی 24 تا 48 ساعت قبل از انجام آزمایش پاپ اسمیر ممنوع است.
  • قبل از آزمایش پاپ اسمیر نباید معاینه واژینال شده باشید.

به هر حال سلول های جمع آوری شده از دهانه رحم در فرآیندهای آزمایشگاهی و میکروسکوپی، مشخص می نمایند که شما به سرطان دهانه رحم مبتلا شده اید یا نه. انجام این تست و آزمایش کمک ویژه ای به تشخیص زود هنگام این سرطان می کند و راحت تر می توان آن را درمان نمود.

علاوه بر آزمایش پاپ اسمیر، آزمایش HPV نیز نوعی آزمایش غربالگری است که هدف آن پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم و تشخیص زود هنگام آن می باشد. انجام این دو آزمایش بایستی زیر نظر پزشک متخصص و با تجویز ایشان انجام شود.

در آزمایش پاپ اسمیر پزشک توسط برس سرویکس نمونه‌ها را برمی‌دارد یا توسط اسپکولوم دهانه دستگاه تناسلی را باز کرده و با اسپاچولا نمونه‌ها را از رحم و گردن رحم برمی‌دارد. نمونه‌ها برای تشخیص سلول‌های ناهنجار به آزمایشگاه منتقل شده و زیر میکروسکوپ مشاهده می‌شوند. جهت انتقال این لام‌ها از فولدرهای لام می‌توان استفاده کرد. این روش جز تشخیص سلول‌های سرطانی مرتبط با HPV، نشان‌دهنده عفونت‌های رحمی نیز هست. (منبع: ویکی پدیا)

همانطور که گفتیم، تست پاپ اسمیر را بعد از سن 65 سالگی اگر نتایج قبلی منفی بوده باشد، دیگر نیازی به انجام آن نیست. علاوه بر این مورد، پس از جراحی و برداشتن کامل رحم نیز دیگر نیازی به انجام آزمایش پاپ اسمیر نخواهید داشت.

به هر حال این آزمایش در تمامی شهرهای ایران قابل انجام است و مردم شهر شیراز نیز دغدغه ای در رابطه با انجام تست پاپ اسمیر نخواهد داشت، زیرا آزمایشگاه های متعددی تست پاپ اسمیر در شیراز را انجام می دهند که وبسایت کارشد لیستی از آنها را برای شما عزیزان تهیه کرده است و در ادامه این مقاله مشاهده می فرمایید.

اگر تا به حال آزمایش پاپ اسمیر در شیراز را انجام داده اید، می توانید نظرات خودتان را در انتهای این مقاله با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

همچنین با امتیاز دهی به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر به شما یاری فرمایید.

منبع:

  1. آزمایش پاپ اسمیر (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...