تست غربالگری اچ پی وی(HPV) در شیراز

تست غربالگری اچ پی وی(HPV) در شیراز(معرفی 2آزمایشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

اچ پی وی یا پاپیلوم یکی از ویروس های انسانی است که در هنگام رابطه و آمیزش جنسی از طریق تماس مستقیم پوست انسان، به انسان دیگری منتقل می شود.

این ویروس بیش از 100 نوع مختلف دارد و در بیشتر مواقع بانوان و آقایان از وجود آن در بدن خود مطلع نمی شوند، زیرا هیچگونه مشکلات و یا علائم بهداشتی نمایان نمی شود. در بسیاری از مواقع نیز ویروس و عفونت HPV به صورت زگیل تناسلی خود را نشان می دهد.

تست پاپ اسمیر، آزمایش کولپوسکوپی و اسید استیک، نمونه برداری، آزمایش DNA و نمونه برداری از سلول های دهانه رحم روش های تشخیص این ویروس است که توسط آزمایشگاه های معتبر کشور قابل انجام می باشد.

اگر تست پاپ اسمیر شما غیر طبیعی باشد و یا سلول های سنگفرشی غیرطبیعی با ماهیت نامشخص در این تست مشخص شود، بایستی برای آزمایش غربالگری اچ پی وی اقدام نمایید.

همچنین بانوان و آقایان بالای 30 سال لازم است طبق توصیه های پزشک متخصص برای انجام تست غربالگری HPV در بازه های زمانی مشخص شده، اقدام نمایند.

جالب است بدانید که ویروس اچ پی وی ممکن است ابتلا به سرطان دهانه رحم را به طور محسوسی افزایش دهد؛ به همین دلیل پیشنهاد می شود که توصیه های پزشک خود را جدی بگیرید.

اگر می خواهید برای تست غربالگری اچ پی وی اقدام کنید، نیاز به هیچگونه آمادگی خاصی نخواهید داشت، اما بهتر است قبل از این تست موارد زیر را رعایت نمایید:

  • خودداری از مقاربت
  • عدم دوش واژن یا مصرف داروهای واژینال
  • استفاده نکردن از کرم ها یا کف منی کش به مدت دو روز قبل از آزمایش
  • انجام ندادن آزمایش در دوره قاعدگی

معمولا تست غربالگری HPV و تست پاپ اسمیر به صورت همزمان انجام می شود و برای هر دو آزمایش لازم است به موارد بالا توجه داشته باشید.

ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV ویروسی است که بیش‌تر از همه در زمان آمیزش جنسی و از طریق تماس مستقیم بین پوست افراد انتقال می‌یابد. بیش از ۱۰۰ گونه مختلف از HPV وجود دارد. اکثر مردان و زنانی که دچار این عفونت هستند از این موضوع بی‌اطلاع می‌باشند، زیرا در بدن آنها علائم یا مشکلات بهداشتی ایجاد نمی‌شود. اما در برخی از موارد، انواع خاصی از HPV می‌توانند در قسمت‌های مختلف بدن باعث ایجاد زگیل (توده غیرطبیعی و غیر سرطانی بر روی پوست) یا زگیل تناسلی بشوند. در موارد دیگر، انواع خاصی از HPV می‌توانند ضایعات پیش سرطانی (یعنی نواحی دارای بافت‌های غیرطبیعی) یا سرطان ایجاد نمایند. (منبع: ویکی پدیا)

علاوه بر آزمایشگاه های پزشکی، تست غربالگری اچ پی وی در مطب های پزشکان متخصص زنان و زایمان نیز قابل انجام خواهد بود. مدت زمان انجام این تست بسیار کوتاه و در چند دقیقه قابل انجام است.

بعد از انجام این تست شما می توانید به فعالیت روزانه خود ادامه دهید و مشکلی نخواهید داشت. جواب تست اچ پی وی به صورت مثبت یا منفی است که با مراجعه به پزشک متخصص نتیجه آن به شما اعلام می شود.

به هر حال این تست در سراسر کشور ایران قابل انجام است و عزیزانی که می خواهند تست غربالگری اچ پی وی در شیراز انجام دهند، می توانند به آزمایشگاه های پزشکی معتبر و یا پزشکان متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند.

وبسایت کارشد به عنوان بانک مشاغل شهر شیراز، لیستی از مراکز تست غربالگری اچ پی وی را برای شما عزیزان همشهری تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه هر کدام از آنها مراجعه کنید.

اگر اطلاعاتی در مورد نحوه انجام تست hpv دارید، می توانید نظرات خودتان را در انتهای این مقاله با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید. همچنین با امتیازدهی به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر به خود یاری فرمایید.

منبع:

  1. ویروس پاپیلوم انسانی (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...