تزریق ژل زانو در شیراز

تزریق ژل زانو شیراز

تزریق ژل به زانو برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری های زانو مفید و موثر می باشد که امروزه با پیشرفت علم پزشکی، این روش درمانی برای بسیاری از افرادی که با آسیب دیدگی های زانو دست و پنجه نرم می کنند، مورد استفاده قرار می گیرد.

دردها و مشکلات زانو ممکن است برای هر کس پیش آید، که معمولا این مشکلات و دردها در ورزشکاران و افراد سن بالا بیشتر مشاهده می شود. اگر با درد زانو مواجه شدید، اول از همه بایستی به پزشک متخصص ارتوپدی مراجعه کنید.

روش های متفاوتی توسط متخصص ارتوپدی برای بیماران تجویز می شود که یکی از این روش های جدید و نوین، تزریق ژل زانو است. ژل مورد استفاده برای زانو حاوی اسید هیالورونیک است که با تزریق آن به مفاصل زانو به نوعی روغن کاری شده و بیماری آرتروز را به خوبی درمان می کند.

معمولا پزشکان ارتوپدی بر این باورند که اگر بوسیله ورزش، داروهای مسکن و تغییر رژیم غذایی نتوان آرتروز را درمان نمود، حتما بوسیله تزریق ژل درمان آن انجام خواهد شد.

به طور کلی هدف از تزریق ژل به زانو برای درمان آرتروز عبارت است از:

  • کاهش و کم کردن درد
  • بهبود دامنه حرکات زانو
  • افزایش میزان لغزندگی مفصل
  • کاهش اصطکاک و التهاب زانو

جالب است بدانید، ژل هایی که به زانو تزریق می شوند حاوی اسید هیالورونیک هستند که در واقع این نوع اسید در بدن انسان به صورت طبیعی تولید می شود و یک مایع مفصلی روان کننده برای مفاصل می باشد. آرتروز زانو زمانی اتفاق می افتد که اسید هیالورونیک کیفیت خود را از دست می دهد و نمی تواند روانکاری را برای مفاصل به خوبی انجام دهد.

از دیگر مزیت های اسید هیالورونیک می توان به جلوگیری از جمع شدن مواد مضر در مفصل زانو و کاهش التهاب داخل مفصل زانو اشاره کرد.

روش تزریق ژل زانو روشی سرپایی می باشد که نیاز به بی هوشی نخواهد داشت و بسته به نوع آسیب دیدگی زانو توسط پزشک متخصص ارتوپدی برای بیمار تجویز می شود. برای بعضی از بیماران 1 مرحله تزریق انجام می شود و برای بعضی دیگر ممکن است 5 مرحله تزریق هفتگی تجویز شود.

لازم به ذکر است که علاوه بر ژل هایی که حاوی اسید هیالورونیک هستند، انواع دیگری نیز برای تزریق به زانو جهت درمان آرتروز مورد استفاده قرار می گیرند که عبارتند از:

  • کورتیکواستروئید یا کورتون
  • آسپیراسیون مایع (آرتروسنتز)
  • تزریق سلول‌های بنیادی
  • تزریق گاز اوزون

هر کدام از موارد بالا برای بیماران مختلف کاربرد داشته و بایستی حتما به پزشک متخصص ارتوپدی مراجعه نمایید تا بهترین روش درمانی برای شما آغاز شود.

بررسی های نشان داده در بیمارانی که شرایط عمل جراحی یا درمان های دیگر را ندارند، تزریق گاز ازون و پروتکل های توانبخشی به افزایش کیفیت زندگی و همچنین کاهش درد این بیماران کمک می کند. همچنین می تواند روند پیشرفت آرتروز را متوقف کند. (منبع: ویکی پدیا)

این روش درمانی در سراسر کشورمان به خصوص شهرهای بزرگ مانند شیراز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و خوشبختانه نتایج مطلوبی را نیز به همراه داشته است.

شهر شیراز به واسطه حضور و فعالیت پزشکان بسیار با دانش، توانسته است در تمام زمینه های پزشکی بهترین ها را به مردم خود ارائه نماید و شما برای انجام تزریق ژل زانو در شیراز نیز دغدغه ای نخواهید داشت، زیرا کلینیک های مجهز و مدرن و همچنین پزشکان متخصص آماده خدمت رسانی به شما هستند.

به هر حال وبسایت کارشد لیستی از کلینیک ها و پزشکان متخصص تزریق ژل زانو را تهیه کرده است که شما عزیزان می توانید با استفاده از فیلتر "مرتب سازی" که در بالای این لیست قرار دارد، آنها را بر اساس میزان محبوبیت، تخفیف و ... مشاهده فرمایید.

در صورتی که تجربه استفاده از خدمات آنها را دارید، می توانید در بخش نظرات تجربیات خود را با دیگر کاربران عزیز کارشد به اشتراک بگذارید.

با استفاده از فیلتر نمایش "محبوبترین ها" که در بالای این لیست قرار دارد، می توانید کلینیک ها و پزشکان متخصص تزریق ژل زانو را بر اساس محبوبیت بین کاربران مشاهده نمایید.

منبع:

  1. آرتروز زانو (ویکی پدیا)
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار جمهوری
اطلاعات بیشتر...
میدان نمازی
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...