ترمیم و درمان دندان شیری در شیراز

ترمیم و درمان دندان شیری در شیراز(معرفی 2 دندانپزشکی)

مشاهده مراکز معرفی شده

همانطور که می دانید دندان های شیری کودکان 12 عدد می باشد که در فک بالا و پایین کودک قرار دارند و این دندان ها بعد رویش، می افتند و دندان اصلی رشد می کند.

اما نکته بسیار مهمی که بایستی والدین به آن توجه داشته باشند، آموزش مراقبت صحیح از دندان های شیری به کودک خود است. هر چند دندان های شیری پس از مدتی می افتند، اما بایستی از آنها به دقت مراقبت شود تا کودک دچار مشکل نشود.

در بسیاری از مواقع ممکن است دندان های شیری نامنظم رشد کنند و یا دچار آسیب دیدگی شوند که بهتر است برای ترمیم و درمان دندان شیری به یک دندانپزشک کودکان خوب مراجعه کرد.

در واقع در حالت عادی نیز نیاز است که برای ترمیم دندان های شیری کودک به دندانپزشک کودک مراجعه کنید تا از بیماری های دهان و دندان کودک جلوگیری شود و یا این بیماری ها درمان گردد.

روش‌های درمانی که برای ترمیم دندان های شیری کودکان توسط دندانپزشک مورد استفاده قرار می گیرد، عبارتند از: عصب‌کشی دندان، روکش نقره‌ای از جنس استیل ضد زنگ، پرکردگی دندان به رنگ‌های سفید و نقره‌ای، کشیدن دندان، فضا نگهدارنده‌ها و ...

اگر دندان های شیری کودک شما آسیب دیده یا دچار پوسیدگی شده است، بهتر است به دندانپزشک کودک مراجعه کنید تا درمان و ترمیم دندان های شیری انجام شود.

حتی در زمان هایی که دندان های شیری کودک ساییده می شود که ممکن است دلیل آن نوشیدنی ها، خوراکی های اسیدی و حتی دندان قروچه باشد، بایستی برای ترمیم و درمان دندان های شیری فرزند خود اقدام کنید.

این باور غلطی است که چون دندان های شیری می افتند، دیگر نیازی به ترمیم و درمان آنها نیست. اگر دندان های شیری ترمیم و درمان نشوند، رویش دندان های دائمی با مشکلاتی در آینده برای کودک به همراه خواهد بود.

جالب است بدانید که:

سازمان بهداشت جهانی پوسیدگی دندان‌ها در سنین كودكی را به عنوان يک مشکل سراسری و با شیوعی بین ۶۰ تا۹۰ درصد اعلام کرده‌است، بر اساس اطلاعات آماری مربوط به کشورهای اروپایی، ۶۱ درصد کودکان ۶ تا ۱۲ ساله حداقل يک دندان پوسیده دارند. ‏پوسیدگی دندان شیری یک بیماری شایع و مضر برای سلامت دندان‌های کودک است و در صورت عدم درمان، پوسیدگی می تواند تا جایی پیش رود که باعث از بین رفتن دندان های کودک شود و تأثیر جبران ناپذیری بر سلامت عمومی کودک داشته باشد. طبق داده های ارائه شده توسط CDC، بیش از ۴۲٪ کودکان بین ۲ تا ۱۱ سال دارای حفره در دندان‌های خود هستند. شاید جالب باشد بدانید، میزان گزارش‌های مربوط به وجود حفره در دندان های کودکان ۵ برابر بیشتر از آسم و ۲۰ برابر بیشتر از بیماری دیابت است. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال درصد زیادی از جمعیت هر شهری را بچه ها تشکیل داده اند و نیاز است که برای درمان و ترمیم دندان های شیری آنها به صورت مداوم به دندانپزشک کودک مراجعه کرد.

اگر شما والدین شیرازی دارای فرزند پسر یا دختر هستید و در زمان دندان های شیری به سر می برند، بایستی برای ترمیم و درمان دندان شیری در شیراز به صورت مداوم و منظم به دندانپزشکان کودکان مراجعه کنید که وبسایت کارشد لیستی از دندانپزشکان کودکان را تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه آنها مراجعه کنید و نوبت بگیرید.

به نظر شما بهترین دندانپزشک کودک در شهر شیراز کیست؟ می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی برای ما بنویسید و با امتیازدهی به این مقاله ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

منبع:

  1. دندان‌های شیری (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...