بازارهای فرش شیراز

بازار فرش شیراز کجاست؟

مشاهده مراکز معرفی شده

بازار فرش شیراز کجاست؟

این سوالی است که اکثر مردم شهر شیراز در هنگام خرید فرش به ذهنشان خطور می کند و ترجیح می دهند ابتدا به بازار فرش شهر شیراز مراجعه نمایند.

در حال حاضر خرید فرش در شهرهای بزرگ ایران همچون شهر شیراز بسیار سخت شده است، زیرا به عنوان مثال در شهر شیراز فروش فروشی های متعددی فعالیت می کنند که همگی آنها جزو بهترین ها بوده و برای رقابت با همکاران خود بهترین محصولات و خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند.

اما اینکه بخواهیم به سوال بازار فرش شیراز کجاست پاسخ روشنی ارائه دهیم، کار بسیار دشواری است، زیرا فرش فروشی های این شهر در محله های مختلف پراکنده شده اند.

به عنوان مثال بازار وکیل یکی از قدیمی ترین بازارها برای خرید فرش می باشد که در حال حاضر نیز هنوز فعالیت دارند.

اما به دلیل اینکه رقابت در زمینه فرش فروشی در شهر شیراز بسیار زیاد شده است، فرش فروشی ها از حالت سنتی خود در این شهر خارج شده و به صورت مدرن تر در محله های مختلف چون خیابان امیرکبیر، خیابان کریم خان زند، خیابان لطفعلی خان زند، بلوار ایمان شمالی (همت شمالی)، قصردشت، بلوار پاسداران (زرهی)، بلوار بعثت، گویم، دوکوهک، زرگری، ستارخان و ... فعالیت دارند.

اگر قصد خرید فرش در شهر شیراز را داشته باشید، در هر خیابان و محله می توانید یکی یا دو تا از بهترین ها را پیدا کرده و خرید خود را از آنها انجام دهید.

جالب است بدانید که:

کارخانجات فرش ماشینی در اکثر شهرهای کشور وجود دارد ولی بسته به امکانات در برخی شهرهای کشور از کثرت بیشتری برخوردار است که می‌توان کاشان را به عنوان پایتخت فرش ماشینی ایران نامید چرا که در این شهر بیش از ۷۰۰ واحد فعال در امر تولید فرش ماشینی فعال است. همچنین این شهر دومین تولیدکننده بزرگ فرش ماشینی در ایران و علاوه بر کاشان، تولید فرش ماشینی در شهرهای آران و بیدگل، مشهد، شیراز، دلیجان، یزد، اصفهان، تهران و ماکو نیز چشمگیر است. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال اگر به دنبال بازارهای فرش شهر شیراز هستید، وبسایت کارشد در ادامه لیستی را برای شما عزیزان تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع فرش ها، قیمت آنها، شرایط خرید و ... می توانید با آنها در ارتباط باشید.

به نظر شما بهترین فرش فروشی های شهر شیراز در کدام محله های این شهر حضور دارند؟ می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله برای ما بنویسید.

منبع:

  1. فرش ماشینی (ویکی پدیا)
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
خیابان لطفعلی خان زند
اطلاعات بیشتر...