بهترین استاد سه تار در شیراز

استاد سه تار در شیراز(معرفی 7آموزشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

شیراز شهری است که همیشه به هنرهای مختلف بها داده است و این موضوع از سابقه تاریخی این شهر نیز به خوبی مشخص است. در زمینه موسیقی هم آموزشگاه های بسیار مجهز و مدرن که دوره های مختلف را برای علاقه مندان برگزار می کنند، فعالیت دارند.

به هر حال یادگیری موسیقی به دسته بندی های بسیار زیادی تقسیم می شود که بایستی نسبت به علاقه خود برای فرا گرفتن آن اقدام کنید. یکی از قشنگ ترین سازهای موسیقی، سه تار است که یادگرفتن آن بسیار لذت بخش خواهد بود.

از آنجایی که سابقه شهر شیراز در زمینه موسیقی بسیار درخشان است، اگر به دنبال استاد سه تار در شیراز باشید؛ به راحتی بهترین اساتید سه تار را می توانید پیدا کنید و زیر نظر آنها آموزش ببینید.

سه‌ تار از خانواده تنبور است اما امروزه از نگاه روش نواختن و شکل دسته و تکنیک‌ ها بسیار به تار نزدیک است. سه‌ تار در گذشته سه سیم (تار) داشته و اکنون چهار سیم دارد که سیم سوم و چهارم آن نزدیک به هم قرار دارند و هم‌ زمان نواخته می‌شوند و مجموعه آن دو را معمولا سیم «بم» می‌نامند. با گذشت زمان کسانی چون ابونصر فارابی، ابوعلی سینا، صفی الدین ارموی و از متأخران ابوالحسن خان صبا لزوم افزایش یک سیم دیگر به این ساز را درک کرده و سه‌ تارهای امروزی دارای چهار سیم هستند. (منبع: ویکی پدیا)

نکاتی در مورد سه تار هست که با دانستن آنها ممکن است علاقه شما چندین برابر شود و هر چه زودتر برای یادگیری آن اقدام کنید. پس به موارد زیر توجه کنید:

 • ساز سه تار سازی آرامش بخش به حساب می آید، زیرا هنگامی که می خواهید این ساز را بنوازید باید آن را در آغوش خود نگه دارید. به همین دلیل نواختن سه تار را به در آغوش کشیدن نوزاد تشبیه می کنند.
 • در مقایسه با دیگر سازهای ایرانی، یادگیری سه تار بسیار آسان تر می باشد.
 • به دلیل سبک بودن سه تار، حمل آن بسیار راحت است و شما می توانید در هر مکانی آن را همراه خود داشته باشید.
 • از جمله سازهای ایرانی که بوسیله آن می توان اکثر آهنگ ها را نواخت، سه تار است.
 • یکی از مهمترین مزیت های سه تار، قیمت نسبتا ارزان آن است و شما با هر درآمدی می توانید یک سه تار خریداری کنید.

اما با تمام این مزیت ها اگر علاقه مند به یادگیری سه تار هستید، لازم است این ساز ایرانی را نزد بهترین اساتید سه تار آموزش ببینید تا خیلی زود در آن حرفه ای شوید.

ابتدا از دوستان و آشنایان در رابطه با اساتید سه تار شهر خود پرس و جو کنید و یک لیست در این زمینه تهیه کنید. معمولا سابقه اساتید سه تار مشخص است و هر کدام از آنها که تجربه بیشتری داشته باشد، کمک فراوانی در یادگیری آن به شما خواهد کرد؛ هر چند تمامی اساتید می توانند در یادگیری سه تار به شما کمک زیادی کنند.

خواندن نظرات کاربران در فضای مجازی نیز به شما کمک می کند، قدرت تصمیم گیری بالاتری داشته باشید و به آموزشگاه های موسیقی مراجعه کنید که بهترین اساتید سه تا را در اختیار دارند.

علاوه بر داشتن دانش و تجربه، استادی که انتخاب می کنید بایستی قدرت مشاوره، راهنمایی و انگیزه دادن به هنرجو را داشته باشد.

پیگیری هنرجو و برگزاری کلاس های آموزشی به صورت مدام، تاثیر بسیار زیادی در یادگیری این ساز خواهد داشت.

پس اگر به دنبال بهترین اساتید سه تار هستید، مواردی که بیان کردیم کمک زیادی به شما خواهد کرد و می توانید با توجه به آنها اقدام کنید.

ما در وبسایت کارشد لیست آموزشگاه های موسیقی شیراز را جمع آوری کرده ایم که تمامی اطلاعات آنها در دسترس شما خواهد بود و شما می توانید در رابطه با اساتید سه تار از آنها پرس و جو نمایید.

به نظر شما بهترین استاد سه تار در شیراز کیست و چه ویژگی های دیگری بایستی داشته باشد؟ شما می توانید نظرات خودتان را در وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

 1. سه تار (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
خیابان فردوسی
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
خیابان انقلاب
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...

سوالات پرتکرار کاربران در مورد بهترین استاد سه تار در شیراز

1

هزینه آموزش سه تار چقدر است؟

هزینه آموزش سه تار نیز به مانند دیگر آموزش های موسیقی، به صورت دوره ای و در بیشتر مواقع ماهانه محاسبه می شود. البته تعداد جلسات، تخصص استاد سه تار، نوع دوره (مقدماتی، پیشرفته و ...) و موقعیت جغرافیایی نیز در این هزینه دخیل خواهد بود و به این موارد بستگی خواهد داشت.

2

بهترین مارک های سه تار کدامند؟

 • ایران ساز
 • خسرو کرمی
 • عزیزی
 • آوای مولانا
 • مفاخری
 • مسیحا
 • حسام ملکشاهی
3

ارزان ترین و گران ترین سه تار در ایران کدامند؟

 1. ارزان ترین: مدل آموزشی حدود قیمت 150 هزار تومان به بالا
 2. گران ترین: مدل جانان حدود قیمت 11 میلیون به بالا