ارتودنسی پیشگیرانه کودکان در شیراز

ارتودنسی پیشگیرانه کودکان در شیراز(معرفی 10 دندانپزشکی)

مشاهده مراکز معرفی شده

اگر کودک شما در دورانی است که دندان هایش به صورت کامل رشد کرده، قطعا عناوین ارتودنسی پیشگیری، زودرس یا پیشگیرانه را شنیده اید. اما ارتودنسی پیشگیرانه چیست و چه کمکی به کودک می کند؟

ارتودنسی پیشگیرانه یا اینترسپتیو راهی برای تشخیص زود هنگام مشکلات دندان کودک در آینده است که از جمله مهمترین این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اوربایت
  • آندربایت
  • بدشکلی های فک
  • بهم ریختگی دندان ها

این موارد جزو مهمترین مشکلات دهان و دندان است که ممکن است در آینده کودک با آنها مواجه شود و اگر کودک خود را برای ارتودنسی پیشگیرانه نزد دندانپزشک متخصص کودکان ببرید، قطعا از این مشکلات جلوگیری خواهد شد.

اگر متخصص ارتودنسی کودک متوجه مشکلات دهان و مخصوصا دندان کودک شما شود، خیلی سریع برای ارتودنسی دندان ها اقدام می کند و مهمترین فایده آن این است که هم با هزینه کمتری درمان نسبت به آینده انجام خواهد شد و هم بسیاری از مشکلات دندان کودک به راحتی حل می شود.

بهترین سن برای ارتودنسی دندان کودک، 7 سالگی می باشد و ارتودنسی پیشگیرانه بستگی به شرایط دندان های کودک شما خواهد داشت و با معاینه در جلسات ویزیت توسط متخصص ارتودنسی کودک، به شما اعلام می گردد.

از آنجایی که در سن 13 سالگی تقریبا تمامی دندان های شیری کودکان از دست رفته و دندان های دائمی جایگزین آنها می شود و همزمان با پایان دوران نوجوانی استخوان فک آنها رشدش متوقف می شود، نیاز است به موقع برای ارتودنسی (پیشگیرانه) اقدام نمایید تا دندان های آنها به خوبی و مرتب رشد نمایند و ناهنجاری ها و ناهماهنگی های دندان های کودک از بین برود.

پس در این سن به دنبال دندانپزشک متخصص ارتودنسی کودکان باشید که در این زمینه تخصص و سابقه بسیار خوبی داشته باشد و بهترین نتیجه برای کودک شما اتفاق افتد.

جالب است بدانید که:

در مورد مشکلاتی که صرفاً مربوط به دندان‌ها می‌شود محدودیت سنی وجود نداشته ولی زمان طلایی برای درمان حوالی ۱۲سالگی است. بر اساس توصیه انجمن دندانپزشکان آمریکا (ADA) بهترین سن ویزیت جهت دندانپزشک عمومی مقارن با رویش دندانهای شیری یعنی حدود ۷ سال اول تولد می‌باشد. اگر ناهنجاری‌ها مربوط به استخوان فک باشد و تا قبل از بلوغ تشخیص داده نشود، بیمار ممکن است نیاز به جراحی فک پیدا کند؛ بنابراین تشخیص به موقع (محدوده سنی ۶ تا ۱۰ سالگی) می‌تواند باعث جلوگیری از جراحی فک و صورت، و تأمین زیبایی در سن بالاتر می‌شود. با این حال برای ارتودنسی محدودیت زمانی معمولاً وجود ندارد و تا زمانی که دندان در دهان سالم است می‌توان این درمان را انجام داد؛ ولی هرچه سن کمتر باشد بهتر است. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال انجام ارتودنسی پیشگیرانه برای کودکان بسیار اهمیت خواهد داشت و والدین بایستی به آن توجه داشته باشند و راهی برای تشخیص و پیش بینی مشکلات دندان در کودکان می باشد.

ارتودنسی پیشگیرانه کودکان در شیراز نیز توسط دندانپزشکان متخصص کودکان قابل انجام می باشد و تعداد آنها در این شهر کم نیست و بهتر است برای ارتودنسی دندان کودک خود به دندانپزشکی مراجعه نمایید که تخصص ارتودنسی کودک را داشته باشد.

به نظر شما بهترین دندانپزشک ارتودنسی کودکان شهر شیراز کیست؟ شما می توانید نظرات خود را در قسمت نظردهی این مقاله با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. ارتودنسی (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسارگاد
اطلاعات بیشتر...
بلوار جمهوری
اطلاعات بیشتر...
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
شهرک گلستان
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار دانشجو
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...