آموزش نقاشی روی شیشه در شیراز

آموزش ویترای(نقاشی روی شیشه) در شیراز

ویترای یکی از هنرهای بسیار محبوب در میان ایرانیان است که قدمت بسیار زیادی دارد. ویترای به نقاشی روی شیشه گفته می شود که نیاز به ابزار و وسایل مخصوص به خود (رنگ ویترای، خمیر دورگیر، پالت، قلم مو سر گرد، شیشه، حلال ویترای و طرح خام ویترای) را دارد.

آموزشگاه های هنری و نقاشی، دوره های آموزشی ویترای یا نقاشی بر روی شیشه را برای هنرجویان و علاقه مندان برگزار می کنند که در راستای شکوفا شدن این استعدادها بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

یکی از شهرهایی که آموزشگاه های نقاشی و هنری بسیار مجهز و مدرنی دارد، شهر شیراز است که در زمینه آموزش تخصصی ویترای نیز دوره ها و کلاس های آموزشی برگزار می کنند.

به همین دلیل وبسایت کارشد لیست آموزشگاه هایی که آموزش ویترای در شیراز را انجام می دهند، برای شما عزیزان همشهری تهیه کرده است تا به راحتی با آنها در تماس باشید و جزئیات بیشتر را از آنها جویا شوید.

ویترای، شیشه‌رنگی یا شیشهٔ نقشینه می‌تواند به قطعه‌های شیشهٔ رنگین یا به هنر و صنعت استفاده از این قطعه‌ها اشاره کند. قدمت این هنر به هزار سال می‌رسد. نحوهٔ ساخت شیشهٔ رنگی شامل طراحی اولیه روی کاغذ، سپس تعیین رنگ هر قسمت طرح و شماره‌گذاری و تعیین جهت آن، متناسب با بافت شیشه خام است. (منبع: ویکی پدیا)

ویترای از جمله هنرهایی است که شما پیش نیاز خاصی نداشته و شما در صورتی که به این هنر علاقه مند باشید، می توانید در هر سنی برای یادگیری آن اقدام کنید.

معمولا دوره های آموزشی ویترای شامل 30 ساعت می باشد که آموزشگاه ها بر اساس شرایط خود، تعداد جلسات را تعیین می کنند. شما با یادگیری ویترای، علاوه بر شکوفا شدن استعداد خود در این زمینه، می توانید وارد بازار کار شوید و از آن کسب درآمد کنید.

دوره های آموزشی نقاشی بر روی شیشه شامل موارد زیر خواهد بود:

  • آشنایی با نحوه رنگ آمیزی شیشه
  • نحوه ابر و بادی کردن رنگ ها روی شیشه
  • انتقال طرح روی شیشه، نحوه رنگ آمیزی و دورگیری
  • آموزش برجسته کاری نقوش روی شیشه
  • تکنیک ترک روی شیشه
  • تکنیک دکوپاژ، ورق طلاکردن شیشه
  • آموزش تزئین سفال با متریال مختلف تزیینی

البته آموزشگاه های نقاشی و هنری با جزئیات بیشتری تکنیک ها و مراحل یادگیری ویترای را به شما عزیزان توضیح خواهند داد؛ به همین دلیل لازم است با آنها در تماس باشید.

اگر می خواهید برای آموزش نقاشی روی شیشه در شیراز اقدام کنید، به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم به وبسایت کارشد مراجعه کرده و با آموزشگاه هایی که در این زمینه به شما معرفی شده است، تماس حاصل فرمائید.

منبع:

  1. ویترای (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار گلستان
اطلاعات بیشتر...
بلوار سیاحتگر
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...