آموزش و دوره مهمانداری هواپیما در شیراز

آموزش مهمانداری هواپیما در شیراز(معرفی 1 آموزشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

مهماندار هواپیما جزو شغل های هیجان انگیز در سراسر جهان به حساب می آید و افراد زیادی سعی بر این دارند تا وارد این شغل شوند. برای ورود به شغل مهمانداری هواپیما به صورت حرفه ای، بایستی دوره های آموزشی آن را پشت سر بگذارید و مدرک معتبر دریافت کنید.

مهمانداران هواپیما وظایف بسیار مهمی بر عهده دارند که این وظایف به سه دسته اصلی زیر تقسیم بندی می شوند:

  1. قبل از پرواز (شرکت در جلسه پرواز، خوش‌آمدگویی، آموزش نحوهٔ استفاده از تجهیزات ایمنی به مسافران، اطمینان از بسته بودن کمربند مسافران و ...)
  2. هنگام پرواز (ارائه اطلاعات لازم به مسافران، پذیرایی، اطمینان از بکارگیری درست تجهیزات ایمنی، اطمینان از راحتی مسافران و ...)
  3. پایان سفر (اطمینان از خارج شدن ایمن مسافران، ارائه گزارش پرواز، ارائه حساب های مالی داخل هواپیما و ...)

تمامی موارد بالا در دوره های آموزشی به هنرجویان و علاقه مندان آموزش داده خواهد شد تا به یک مهماندار حرفه ای تبدیل شوند.

اما برای اینکه شغل مهمانداری را بدست آورید، نیاز است مهارت های خاصی داشته باشید. تسلط به چند زبان دنیا، ارتباط برقرار کردن مناسب با مسافران، دارا بودن ظاهری زیبا، آراسته و مرتب، توانایی بالا در انجام کارهای تیمی، متخصص بودن در زمینه آرام کردن مسافران در شرایط اضطراری، منعطف بودن در همه شرایط، صبر و آرامش زیاد و ... از جمله مهمترین مهارت هایی است که در شغل مهمانداری به آن نیاز خواهید داشت.

توجه داشته باشید که برای وارد شدن به شغل مهمانداری هواپیما نیاز به مدرک معتبر خواهید داشت. پس اگر آموزشگاهی را بدین منظور انتخاب کردید، حتما در رابطه با مدرک پرس و جو کنید تا بعدا به مشکل بر نخورید.

همچنین برای شرکت در دوره های آموزش مهمانداری هواپیما بایستی مدارک کپی شناسنامه و کارت ملی، کپی مدرک تحصیلی، کپی کارت پایان خدمت نظام وظیفه (برای آقایان) و سه قطعه عکس ۴*۳ را به آموزشگاه مورد نظرتان ارائه دهید.

جالب است بدانید که:

مهماندار هواپیما، عضو خدمهٔ هوایی است که توسط خطوط هوایی برای تضمین ایمنی و آسایش مسافران در پروازهای تجاری و نیز جت‌های تشریفاتی ممتاز، به‌کار گرفته می‌شود. از نظر قد و وزن و سن در هر ایرلاین شرایط خاص و قوانین متفاوتی وجود دارد ولی موردی که لازم به ذکر است این است که تقریبا از سن 20 سال شروع می شود تا 35 و از نظر قد 165 تا 170 است و وزن شما از نظر شاخص توده بدنی شما گرفته می شود. از نظر سلامت شما یک سری چک پزشکی دارید که باید این موارد توسط پزشک ایرلاین تایید بشود که به اسم MEDICAL میشناسند. (منبع: ویکی پدیا)

بانوان و آقایان زیادی به شغل مهماندار هواپیما علاقه مند هستند که تعدادشان در کشورمان نسبتا زیاد است و به همین دلیل آموزشگاه های زیادی در این زمینه دوره های آموزشی را برگزار می کنند.

اگر به دنبال آموزشگاه های آموزش مهمانداری هواپیما در شیراز هستید، وبسایت کارشد در ادامه لیستی را برای شما عزیزان تهیه کرده است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با این آموزشگاه ها در ارتباط باشید.

آیا تا به حال برای آموزش مهمانداری هواپیما اقدام کرده اید؟ کدام آموزشگاه را به دیگر کاربران وبسایت کارشد پیشنهاد می کنید؟ شما می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله با ما به اشتراک بگذارید و با امتیازدهی به این مقاله ما را در ارائه خدمات بهتر به خود یاری کنید.

منبع:

  1. مهماندار هواپیما (ویکی پدیا)