آموزش زبان عربی در شیراز

آموزشگاه زبان عربی در شیراز(معرفی 5 کلاس)

مشاهده مراکز معرفی شده

زبان عربی یکی از زبان هایی است که شاید مردم ایران با توجه به همسایگی کشورهای عرب زبان با کشورمان، آشنایی زیادی با آن داشته باشند و به دلیل تشابهات زیاد این زبان به زبان فارسی، یادگیری آن برای ایرانیان آسان تر می باشد.

جالب است بدانید که زبان عربی به سه دسته عربی استاندارد مدرن، عربی کلاسیک (قرآنی) و عربی محاوره ای تقسیم بندی می شود.

اگر قصد مهاجرت به کشورهای عربی را دارید، بایستی در زمینه نوع عربی که می خواهید فرا بگیرید، تحقیق کنید و طبق آن آموزشگاه مورد نظرتان را بیابید.

زبان عربی جزو زبان های سخت به مانند زبان های چینی و لهستانی می باشد، اما ایرانیان این زبان را به راحتی می توانند فرا بگیرند و اگر روزانه 3 ساعت وقت بگذارید، در حدود 13 ماه به سطح متوسط یادگیری این زبان خواهید رسید.

اما نیاز است که آموزشگاه خوبی در این زمینه انتخاب کنید و با حضور مستمر در کلاس های آموزشی، زبان عربی خود را تقویت نمایید.

تجربه اساتید، امکانات آموزشگاه، نسبت هزینه به کیفیت آموزش، اعتبار ملی و بین المللی آموزشگاه، معتبر بودن مدرک اعطا شده، نزدیکی به محل سکونت و ... جزو مهمترین معیارهایی است که بایستی در انتخاب آموزشگاه زبان عربی به آن توجه داشته باشید.

همچنین سعی کنید آموزشگاهی را انتخاب کنید که دارای خدمات مشاوره رایگان برای دانشجویان و سایر زبان آموزان باشند تا بتوانید همه سوالاتی را که نسبت به یادگیری زبان عربی در ذهن دارید از مشاوران بپرسید و با آمادگی کامل در کلاس ها شرکت کنید.

تاریخ زبان عربی را در یک روش می‌توان به پیش و پس از اسلام تقسیم کرد. در زمان‌های پیش از اسلام زبان عربی به دو شاخهٔ عربی جنوبی و عربی شمالی بخش‌بندی می‌گردید. عربی جنوبی در سرزمین یمن کنونی به کار می‌رفت و تحت تأثیر ارتباط با مصریان باستان و تمدن فنیقی قرار گرفته بود. این زبان با ظهور اسلام کم‌کم به دست فراموشی سپرده‌شد و به جای آن زبان عربی شمالی که مبنای عربی امروزی است در سراسر عربستان غلبه پیدا کرد. این زبان را اکنون عربی کلاسیک نیز می‌نامند. این زبان با فتوحات مسلمانان و زبان عربی قرآنی که نزدیکی بسیاری به زبان شکل یافته عربی داشت با گذشت زمان فراگیر شد و امروزه به عنوان زبان عربی کلاسیک در همهٔ جای جهان عرب‌زبان پراکنده شده. (منبع: ویکی پدیا)

از آنجایی که بیشتر کشورهای عرب زبان جزو همسایه های کشورمان می باشند، قطعا افراد زیادی سعی بر این دارند که به این کشورها مهاجرت کنند و قطعا یادگیری زبان عربی یکی از مهمترین کارهایی است که بایستی در ابتدا انجام دهند.

به هر حال شما عزیزان همشهری که به دنبال آموزشگاه زبان عربی در شیراز هستید، می توانید به یکی از آموزشگاه هایی که در ادامه توسط وبسایت کارشد تهیه شده است مراجعه کنید و هر سوالی که در ذهن دارید را از آنها بپرسید.

به نظر شما بهترین آموزشگاه زبان عربی شهر شیراز کدام است؟ شما کدام آموزشگاه را به دیگر علاقه مندان به یادگیری زبان عربی پیشنهاد می کنید؟ می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. زبان عربی (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...