آموزش خیاطی بدون الگو در شیراز

آموزشگاه خیاطی بدون الگو در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

خیاطی هنری است که بوسیله آن می توان هم پوشاک مورد نظر خود را به زیبایی دوخت و هم می توان از آن کسب درآمد کرد. امروزه خیاط های آقا و خانم بسیاری در کشورمان فعالیت می کنند که شما می توانید طرح مورد نظرتان را به آنها سفارش دهید.

هنر خیاطی تکنیک های بسیاری دارد که اگر به این حرفه علاقه مند هستید، بایستی توسط یک آموزشگاه خوب و زیر نظر اساتید با تجربه و با دانش آموزش های لازم را کسب کنید.

یکی از تکنیک های خیاطی که بسیار کاربردی می باشد، خیاطی بدون الگو است. خیاطی بدون الگو یعنی اینکه شما با دیدن یک طرح خاص از یک لباس، بتوانید آن را تجسم کنید و بدون راهنما و الگو، لباس مورد نظر را طراحی و بدوزید.

این تکنیک توسط خیاطان حرفه ای قابل انجام است که اگر می خواهید در این تکنیک حرفه ای شوید، بایستی آموزش های لازم را توسط اساتید برتر خیاطی ببینید.

کشورمان دارای آموزشگاه های خیاطی بسیار خوبی است که دوره های مختلف خیاطی از جمله خیاطی بدون الگو را برای هنرجویان خود برگزار می کنند. قطعا یکی از شهرهای خوب ایران برای گذراندن دوره های خیاطی، شهر شیراز می باشد. زیرا علاوه بر حضور اساتید مجرب، آموزشگاه های بسیار مجهز نیز در این شهر تاسیس شده اند که دوره های بسیار متنوعی را برگزار می کنند.

برای پیدا کردن آموزشگاه خیاطی بدون الگو در شیراز کافیست به لیستی که وبسایت کارشد برای شما عزیزان همشهری تهیه کرده است مراجعه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در تماس باشید.

به هر حال افراد زیادی علاقه مند هستند که آموزش خیاطی بدون الگو را فرا بگیرند و در آن حرفه ای شوند. در مرحله اول خیاطی بدون الگو، شما از کشیدن طرح های کاغذی و رسم آنها خلاص می شوید.

دیگر نیازی نیست که اعداد و ارقام را برای اندازه گیری ها بر روی کاغذ بیاورید و این کار را مستقیم بر روی پارچه مورد نظرتان پیاده خواهید کرد.

به طور کلی مزیت خیاطی بدون الگو عبارتند از:

 • بالا بردن خلاقیت و قدرت تصویرسازی
 • افزایش سرعت عمل
 • حذف کشیدن الگو روی پارچه
 • دید وسیع تر برای اعمال تغییرات روی لباس
 • عدم نیاز به شرکت در کلاس های مختلف برای دوخت انواع لباس

مسلما افرادی که به صورت حرفه ای می خواهند هنر خیاطی را دنبال کنند، یادگیری خیاطی بدون الگو برای آنها یک موفقیت بسیار شیرین خواهند بود، زیرا مزیت های آن، شما را یک گام از دیگر خیاطان جلوتر خواهد برد.

امروزه برای دوزندگی از ابزارها و وسایل صنعتی و کاملا پیشرفته استفاده می شود که عمل طولانی دوزندگی را به کاری ساده تبدیل کرده است البته به شرط داشتن خیاطی توانا که آموزش های لازم را در جهت کار با ابزارآلات صنعتی دیده باشد. خیاطی برای نخستین بار توسط یکی از پیامبران الهی در جامعه باب شد، به نحوی که تا قبل از آن مردم برای پوشاندن بدن خود از پوست حیوانات استفاده می کردند و از خیاطی و دوخت و دوز هیچ نمی دانستند. ادریس یکی از پیامبران خیاط بود. طبق اسناد دینی، او نخستین کسی بود که خیاطی کرد و طرز دوختن لباس را به مردم آموخت و از آن پس مردم به تدریج از لباس های دوخته شده استفاده می کردند. (منبع: ویکی پدیا)

وبسایت کارشد لیستی از آموزشگاه های خیاطی را برای شما عزیزان تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی خیاطی بدون الگو می توانید با آنها در تماس باشید.

در پایین لیستی از آموزشگاه های خیاطی بدون الگو در شهر شیراز برای شما تهیه شده است.

برای مشاهده همه آموزشگاه ها روی دکمه (مشاهده همه آموزشگاه های خیاطی شیراز) کلیک کنید. در آن صفحه علاوه بر مشاهده همه آموزشگاه های خیاطی در شیراز، امکانات زیر برای انتخابی بهتر در دسترس شما قرار دارد:

 1. مرتب سازی آموزشگاه ها بر اساس محبوبیت بین کاربران یا تعداد بازدید
 2. نمایش آموزشگاه های خیاطی بر اساس بروز بودن اطلاعات
 3. قابلیت جستجوی آموزشگاه های خیاطی بر اساس خیابان، کوچه و ...
 4. مطالعه مقاله ای کامل در مورد آموزش خیاطی
 5. مشاهده سوالات پرتکرار کاربران در مورد آموزش خیاطی

در صورتی که با روش آموزش خیاطی بدون الگو آشنا هستید یا اطلاعاتی در مورد آن دارید، در بخش نظرات برای ما بنویسید.

منبع:

 1. دوزندگی (ویکی پدیا)
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...
میدان ولیعصر
اطلاعات بیشتر...
بلوار رحمت
اطلاعات بیشتر...

سوالات پرتکرار کاربران در مورد آموزش خیاطی بدون الگو در شیراز

1

شهریه آموزش خیاطی بدون الگو چقدر است؟

شهریه آموزش خیاطی بدون الگو بستگی به آموزشگاه شما و نوع دوره ای که در آن ثبت نام میکنید، خواهد داشت. البته سطح دوره، تعداد جلسات دوره، شهر یا موقعیت جغرافیایی و ... نیز در این شهریه تاثیر گذار خواهد بود.

2

مزایای خیاطی بدون الگو چیست؟

بالا بردن خلاقیت و قدرت تصویرسازی، افزایش سرعت عمل، حذف کشیدن الگو روی پارچه، دید وسیع تر برای اعمال تغییرات روی لباس، عدم نیاز به شرکت در کلاس های مختلف برای دوخت انواع لباس و ... جزو مهمترین مزایای خیاطی بدون الگو می باشد.

3

خیاطی بدون الگو در چند جلسه برگزار می شود؟

آموزشگاه های خیاطی دوره خیاطی بدون الگو را در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته برگزار می کنند و معمولا هر دوره تعداد جلسات مشخصی دارد که ممکن است تعداد این جلسات هر آموزشگاه با آموزشگاه دیگر متفاوت باشد. پس بهتر است در این زمینه با آموزشگاه مورد نظرتان در تماس باشید و جزئیات بیشتر را جویا شوید.