آموزش برق ساختمان در شیراز

آموزشگاه برق ساختمان در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

برق ساختمان از جمله دوره های کاربردی و خوب است که علاوه بر ایران، در تمام کشورهای جهان نیز طرفداران بیشماری دارد. دلیل آن هم بازار کار و آینده بسیار خوب این زیر شاخه برق می باشد.

امروزه ساختمان های بسیار زیادی در حال ساخته شدن است که تمامی آنها نیاز به برق کشی دارد. به همین دلیل نیروهای متخصص در این زمینه می توانند آینده بسیار روشن و درآمد بالایی داشته باشند.

اگر موفق نشده اید که رشته برق ساختمان را در دانشگاه بخوانید، اصلا نگران نباشید زیرا آموزشگاه های برق بسیاری در کشورمان فعالیت می کنند که دوره های آموزش برق ساختمان را نیز برای علاقه مندان برگزار می نمایند.

برق‌ کار یک پیشه‌ ور متخصص در امر سیم‌ کشی الکتریکی ساختمان‌ ها، ماشین‌ های ایستگاهی و تجهیزات مرتبط به آنها است. برق‌ کارها را می‌ توان برای نصب لوازم الکتریکی نو یا تعمیر و نگهداری زیر ساخت‌ های الکتریکی کنونی استخدام کرد. شرایط کاری یک برق‌ کار با توجه به تخصصش ممکن است متفاوت باشد. معمولاً یک برق‌ کار کار فیزیکی زیادی دارد، کارهایی مانند بالا رفتن از نردبان و بلندکردن ابزارها و تدارکات. گاهی پیش می‌ آید که برق‌ کار مجبور باشد در فضای تنگ یا روی داربست کار کند و دائماً در حالت خم‌ شدن، چمباتمه یا زانوزدن باشد تا بتواند اتصالات را در مکان‌ های ناهنجار برقرار کند. (منبع: ویکی پدیا)

برق ساختمان و دوره های آن که توسط آموزشگاه ها به شما آموزش داده خواهد شد، شامل آموزش های زیر است:

 • درجه 1:
  • آیفون تصویری
  • سانترال
  • دزدگیر اماکن
  • درب های اتوماتیک (جک برقی، کرکره برقی و درب شیشه ای)
  • سیستم اعلام حریق متعارف
  • دوربین مدار بسته آنالوگ و دیجیتال
 • درجه 2:
  • سیم کشی ساختمان
  • نصب قوطی کلید ها
  • نحوه صحیح لوله گذاری
  • استانداردهای اجرای برق ساختمان
  • سیم بندی انواع کلیدها، پریزها و فیوزهای برق

آموزشگاه های برق که در شهرهای بزرگ فعالیت می کنند، برق ساختمان را نیز به شما علاقه مندان آموزش خواهند داد. پس اگر به دنبال آموزشگاه برق ساختمان در شیراز هستید، بایستی به یک آموزشگاه برق مراجعه نمایید و در رابطه با شرایط ثبت نام و دوره های آموزشی پرس و جو نمایید.

در پایین لیستی از آموزشگاه های برق شهر شیراز برای شما تهیه شده است.

برای مشاهده همه آموزشگاه ها روی دکمه (مشاهده همه آموزشگاه های برق شیراز) کلیک کنید. در آن صفحه علاوه بر مشاهده همه آموزشگاه های برق، امکانات زیر برای انتخابی بهتر در دسترس شما قرار دارد:

 1. مرتب سازی آموزشگاه ها بر اساس محبوبیت بین کاربران یا تعداد بازدید
 2. نمایش آموزشگاه های برق بر اساس بروز بودن اطلاعات
 3. قابلیت جستجو بر اساس خیابان، کوچه و ...
 4. مطالعه مقاله ای کامل در مورد آموزش برق

به نظر شما بهترین آموزشگاه برق ساختمان در شیراز کدام است و چه ویژگی هایی بایستی داشته باشد؟ آیا تجربه ای در این زمینه دارید؟ شما می توانید نظرات خودتان را با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

 1. برق کار (ویکی پدیا)
بلوار سیبویه
اطلاعات بیشتر...
پارامونت
اطلاعات بیشتر...

سوالات پرتکرار کاربران در مورد آموزش برق ساختمان در شیراز

1

شهریه آموزش برق ساختمان چقدر است؟

نوع دوره (درجه یک یا دو)، خصوصی یا عمومی بودن دوره، تخصص اساتید، تجهیزات و امکانات آموزشگاه، شهر و موقعیت جغرافیایی و ... از جمله مهمترین عوامل موثر در شهریه آموزش برق ساختمان می باشد. حدودا این شهریه برای دوره درجه یک از 500 هزار تومان و برای دوره درجه دو از 1 میلیون تومان شروع می شود.

2

مدت زمان دوره برق ساختمان چقدر است؟

معمولا مدت زمان دوره برق ساختمان بستگی به آموزشگاه مد نظر و نوع دوره (درجه یک یا درجه دو) دارد. اما در بسیاری از آموزشگاه ها مدت زمان دوره های برق ساختمان معمولا دو جلسه در هفته به مدت یکماه می باشد.

3

برق ساختمان بازار کار خوبی دارد؟

بله، آموزش برق ساختمان یکی از آموزش هایی است که بازار کار بسیار خوبی دارد، به خصوص اگر موفق به کسب مدرک برق ساختمان درجه دو شوید. معمولا آموزش برق ساختمان هیچ محدودیت درآمدی برای کاراموز و هنرجو نخواهد داشت.